<
Інші розділи
Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

Чим жила Іваничівщина у 2024 році: топ-50 найцікавіших подій

16:35 | 30.12.2024 / Іваничі / , /
Перегляди
1936
/ Коментарі відсутні

Рік, що добігає кінця, видався для Іваничівщини та її мешканців насиченим і продуктивним. 2024-го в регіоні сталося чимало різних подій: як хороших, так і не дуже. Як і попередні роки, цей рік запам’ятається зашкварами очільниці Іваничівської громади Лідії Томашевської і багатьма скандалами, пов’язаними з її діяльністю. Однак за цей час сталося й чимало хорошого, або того, чим можна пишатися. Жителі Іваничівщини волонтерили, допомагали ЗСУ, перемагали в різноманітних конкурсах і змаганнях та, попри війну, продовжували жити, цінувати кожну мить та шукати хороше, навіть у дрібницях.

Багато сміливих і відважних чоловіків з регіону, ризикуючи своїми життями, захищають рідну країну від окупантів і виборюють омріяну Перемогу. Із кількома Героями в громадах Іваничівщини, на жаль, попрощались навіки.

БУГ нагадує найрезонансніші, найцікавіші й найважливіші події, які відбувалися на Іваничівщині цьогоріч. Тож давайте разом пригадаємо, як і чим жили в Іваничівській, Литовезькій, Павлівській та Поромівській громадах 2024-го.

Новий рік в Іваничах почався з поножовщини 

1-го січня в Іваничах підрізали 29-річну дівчину. Як стало відомо БУГу з власних джерел, під час побутової сварки дівчину підрізала її матір. У потерпілої було діагностовано невелике ножове поранення на животі. У поліції зазначили, що жінка претензій до обвинуваченої не має.

Сину загиблого Героя з Поромівської громади вручили орден «За мужність» III ступеня

Захисника України Андрія Єдинака з Поромівської громади відзначили орденом За мужність ІІІ ступеня (посмертно). 10-го січня представники Іваничівського ТЦК та СП передали нагороду від Президента України синові полеглого військовослужбовця Тимурові.

Контейнер стилізований під церкву: священники УПЦ мп створили «незалежну» релігійну громаду у Будятичах

У Поромівській громаді зареєстрували Свято-Миколаївську «незалежну» релігійну громаду, якою опікуються представники церков УПЦ мп Володимир-Волинської єпархії. У 2019-му році віряни села Будятичі проголосували за перехід до ПЦУ. Священник не погодився переходити разом з громадою та почав правити у будівельному контейнері навпроти храму. Згодом у Будятичах створили нібито «незалежну» релігійну громаду до якої входять попи з УПЦ мп. Керівником організації виступає представник УПЦ мп по Нововолинському окрузі Петро Чолак. А земельна ділянка належить диякону Сергію Костюку, який часто співслужить Чолаку.

В селі Мишів Іваничівської громади хотіли побудувати московський храм

Побудувати церкву УПЦ МП цьогоріч хотіли і в селі Мишів Іваничівської громади. Хоча більшість місцевих мешканців – проти і казали, що не дадуть цього зробити. 26-го березня жителі Мишева прогнали від будинку, у якому відбуваються служби УПЦ МП, трактора. Вони стверджували, що там “пахне” криміналом. Бо ж архітектурно-будівельних дозволів в прихильників московського патріархату на будівництво церкви немає і бути не може. В квітні будівництво московської церкви в селі Мишів призупинили. Однак, місцеві мешканці налаштовані категорично. Вони запевнили, як тільки перша цеглина ляже на фундамент, залитий у 2021 році під церковку УПЦ МП, буде «Мишівський майдан».

До слова, частина місцевої громади перейшла до ПЦУ ще чотири роки тому. Поки оформлювали усі необхідні документи і буквально виборювали право служити в храмі, минув рік. А от інші, ті, хто лишився в лавах УПЦ МП, почали проводити богослужіння у звичайній хаті. Адже священник переходити в ПЦУ відмовився. З часом поставили на хаті хрест, на подвір’ї – дзвони, а навколо будинку залили фундамент як під храм. Те все мишівці, які ходять у церкву ПЦУ, сприймали спокійно, аж поки не почалася повномасштабна війна.

Завдяки цій ситуації село Мишів «прославилось» на всю Україну. На початку червня цю подію згадали у популярному ютуб-проєкті «Телебачення Торонто». У сюжеті “Агенти рф у рясах: що відбувається з московським патріархатом останні два роки”, який днями вийшов на популярному ютюб-каналі «Телебачення Торонто», згадали і побудову московського храму в Іваничівській громаді. Ведуча повідомила, що поки ПЦУ відвойовує старі храми, УПЦ МП створює нові. І це, мовляв, не дивно, адже будь-який МАФ може стати храмом УПЦ МП з тисячолітньою історією, якщо ти достатньо сміливий. У приклад ведуча навела ситуацію в Мишеві, в якому з простої хати роблять московську церкву.

У Поромівській громаді викрили масштабну підпільну тютюнову фабрику

13-го лютого правоохоронці викрили групу осіб, які за допомогою спеціального обладнання незаконного масово виготовляли тютюн для куріння. Підпільна тютюнова фабрика знаходилася у Поромівській громаді. За результатами проведених обшуків вилучено понад 33 тони тютюну та обладнання для його виготовлення. Ринкова вартість вилученої сировини становить понад 20 млн грн. Збували тютюн фігуранти гуртовими партіями на території Волинської, Львівської та Київської областей. Як стало відомо БУГу з власних джерел, нелегальне тютюнове виробництво було сімейним бізнесом. Організував його депутат Поромівської громади разом зі своїм сином та братом-фермером. Відомо, що депутат активно підтримує Українську православну церкву МП.

Знівелювала численну допомогу військовим: Томашевська заявила, що в Іваничах немає жодного волонтера

Під час позачергової сесії 13-го лютого депутат Роман Чипинюк зазначив, що в селищну раду надійшло чимало звернень від військових частин та безпосередньо бійців з проханням допомогти придбати амуніцію чи спецтехніку, необхідну для виконання бойових завдань. Однак, мовляв, допомогти усім й відразу нереально, адже в місцевому бюджеті не вистачить коштів. Тому, аби вирішувати, кому надавати допомогу в першу чергу, Роман запропонував налагодити співпрацю з місцевими волонтерами, які, як ніхто інший, знають потреби бійців. Однак, голова селищної ради Лідія Томашевська зазначила, що в громаді немає жодного волонтера.

Хоча, як мінімум четверо місцевих мешканців, відклавши всі свої справи, регулярно допомагають військовим. Це: Олександра Шептор, Галина Дзеньків, Ігор Маковський та Руслан Мартинюк. Томашевська уточнила, що ніхто з них офіційно не зареєстрований саме, як волонтер. Для очільниці селищної ради чомусь важливіший папірець, ніж чимала кількість конкретних справ й важливих досягнень, зокрема сотень відправок з вкрай важливою допомогою на передову, які роблять ці активісти. До слова, Маковський вже давно має волонтерське посвідчення. Тож інформація Томашевської не відповідає дійсності.

Майже 40 вітряків на громаду: в Іваничах розпочали будівництво вітроелектростанції

Поблизу села Соснина Іваничівської громади цьогоріч розпочали будівництво вітроелектростанції із 39 вітряків і суміжних об’єктів електроенергетичної інфраструктури. В лютому відбулися громадські слухання й представлення містобудівної документації, а потім на сесії депутати затвердили детальний план території і звіт про стратегічну екологічну оцінку земельних ділянок, розташованих на території громади. А літом почалися підготовчі будівельні роботи з будівництва вітроелектростанції та реконструкція кабельних ліній. Усі роботи триватимуть два-три роки.

Зводять вітрову електростанцію і у Володимирському районі. Складатиметься вона з понад 20 вітряків. Споруджує її «Онур Груп».

Також вітряки планують встановити і на території громади Володимира в межах Ласківського старостинського округу. Підприємство «Вінд Павер Джі ЕсАй Волинь 2» планує також збудувати вітроелектростанцію на території Зимнівської громади Володимирського району.

В Литовежі ЦНАП та амбулаторія запустили сонячні електростанції на своїх дахах

У Центрі надання адміністративних послуг та амбулаторії загальної практики сімейної медицини Литовезької сільської ради запрацювали сонячні електростанції потужністю 20 кВт кожна. Для будівництва сонячних електростанцій були використані небюджетні кошти, фінансування забезпечив народний депутат України, уродженець Литовежа, Андрій Герус. СЕС суттєво заощаджуватимуть бюджетні кошти громади, адже тепер установи купуватимуть на 50-100% менше електроенергії із мережі. Для громади це додаткових 300 тис. гривень в рік. За 25-річний період експлуатації СЕС очікувана економія на сплаті електроенергії буде близько 8 млн грн.

Вперше пішли проти волі голови громади: в Іваничах депутати виділили на ЗСУ 2 мільйони гривень

З бюджету Іваничівської громади виділили 2 мільйони гривень на допомогу ЗСУ. Хоча очільниця громади хотіла виділити військовим частинам вполовину менше коштів. Проте депутати чи не вперше пішли проти волі Лідії Томашевської. Відтак 8 військових частин отримали по 100 тисяч гривень, одна 250 та ще 150 тисяч гривень – той підрозділ ЗСУ, у якому наразі воює місцевий депутат Петро Лобаєвський та більше 10 жителів громади. Спостерігаючи за роботою обранців Іваничівської громади й аналізуючи їх діяльність, можна зробити висновок, що ця ситуація з розподілом коштів місцевого бюджету – чи не перша, коли більшість депутатів наважились піти проти волі Лідії Томашевської і показали свою чітку громадянську позицію, яка націлена, на найважливіше на нинішній час – перемогу України і підтримку ЗСУ.

«Бережи здоров’я змолоду»: артистки Павлівської громади зняли жартівливий батл до Всесвітнього дня здоров’я

Артистки села Завидів Павлівської громади до Всесвітнього дня здоров’я відзняли та опублікували жартівливу мінівиставу «Бережи здоров’я змолоду». У відеовиставі талановиті місцеві актриси продемонстрували спортивний батл двох поколінь: бабусь і молодиць. Результат поєдинку дивує: адже старші жіночки легко «втерли носа» молодшим. Усе це показали в жартівливій, навіть іронічній формі.

В Іваничах бійцівський пес накинувся та покусав дитину

29-го квітня в Іваничах на вулиці Вишневій собака покусала 7-річну дівчинку. Відео з місця події БУГу скинули очевидці. Там видно, як діти бігають поблизу одного з приватних будинків і граються. Згодом одна з них забігла на приватне подвір’я, інша – також хотіла зайти, але звідти вибіг бійцівський пес, кинувся на неї та збив її з ніг. Згодом на крик позбігалися дорослі й відігнали пса.

Увага, відео містить чутливі кадри!

Згодом стало відомо, що дитину було власним транспортом доставлено у місцевий медичний заклад. Далі швидкою її госпіталізували у Волинську обласну дитячу лікарню і там прооперували.  Родина звернулася з відповідною скаргою до правоохоронців.

«Жива. Справжні історії кохання»: дружини та матері полеглих Героїв Павлівської та Іваничівської громад долучилися до Всеукраїнського арт-реабілітаційного проєкту

Дружини та матері полеглих Героїв Павлівської громади долучилися до Всеукраїнського проєкту «Жива. Справжні історії кохання», яку організовує благодійний фонд «Сучасна Україна». Проєкт створено з метою соціально-психологічної реабілітації родин Героїв, аби допомогти їм пережити втрату. Через кілька місяців до цього ж проєкту долучилися і дружини полеглих Героїв Іваничівської громади. Кожне полотно стало посвятою коханому чоловіку, згадкою про почуття, які були натхненням для обох і мають стати провідником через горе втрати у майбутнє.

У ліцеї №1 в Іваничах вчителька висипала пачку снеків на голову учениці

13-го травня в Іваничівському ліцеї №1 під час проведення уроку вчителька фізики Валентина Рибка висипала пачку снеків на голову учениці. Вчительку обурило, що дівчинка їла снеки під час проведення уроку. Згодом вчителька прокоментувала ситуацію. У повідомленні журналістам вона зазначила, що все сталося ще у березні. І за свій вчинок вона, мовляв, вибачилася перед учиницею. І конфлікт давно вичерпано.

Помер настоятель храму у Павлівській громаді Ярослав Мельничук

Помер священник Іваничівського благочиння ПЦУ, настоятель Свято-Успенського храму села Старий Порицьк Павлівської громади, протоієрей Ярослав Мельничук. Серце протоієрея зупинилося 16-го травня на 76-му році життя. Зауважимо, що протоієрей заснував сімейну династію священників. Адже обидва його сини й онук наразі є священнослужителями Іваничівських храмів ПЦУ.

Візитівка Мишева: на Великдень в Іваничівській громаді мало не впала з катафалка в калюжу труна з покійником

В селі Мишів Іваничівської громади через яму на одній із вулиць ледь не зсунулася з катафалка труна з покійником. Неприємна ситуація сталася на Великдень. Труна з тілом покійника, яку везли автомобілем, ледь не зсунулася в калюжу. Ще б трохи і вона могла б впасти.

У ліцеї Іваничівської громади організували яскравий «кольоровий тиждень»

У ліцеї села Мишів Іваничівської громади організували «кольоровий тиждень». Усі 5 днів тижня учні та вчителі школи одягались за «кольоровими правилами». Кожному дню тижня відповідав певний яскравий колір. І саме цей колір мав бути присутній в одязі.

Два роки тюрми та три – «без прав»: в Іваничах покарали водія, який спричинив ДТП і травмував матір трьох дітей

17-го червня суд виніс вирок у справі про ДТП в Іваничах, яке сталося 28-го вересня 2022 року. Винуватець аварії, в якій зазнала травм 33-річна жителька селища, проведе за ґратами два роки. Також його на три роки позбавили водійських прав.

Нагадаємо, 28-го вересня близько 17:00 на вулиці Заводській в Іваничах 42-річний місцевий житель, керуючи автомобілем Volkswagen Golf у стані алкогольного сп’яніння, зіткнувся з легковиком ЗАЗ Славута.

Попри фінансову «діру» в місцевому бюджеті, посадовці Іваничівської селищної ради отримували «за вірну службу» премії і надбавки 

У 2024 році, незважаючи на війну в країні й нестачу коштів в місцевому бюджеті на життєдіяльність громади, чиновники Іваничівської селищної ради продовжили отримувати не лише високу зарплатню й тисячі гривень надбавок за високі досягнення в праці, але й чималі премії.

Тепер чиновники отримують не лише “надбавки за високі досягнення в праці”, але й чималі премії. Однак, якщо раніше їх нараховували лише найближчим соратникам голови селищної ради – тим, які повністю підтримують політику своєї начальниці: заступниці селищного голови з гуманітарних питань Оксані Рубан, керуючій справами виконкому Валентині Бабусюк, заступнику селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Віктору Березюку, секретарю ради Наталії Мазурок та начальниці юридичного відділу Людмилі Іванчук, то у квітні-травні додаткові кошти видали ще й начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Аллі Наумук та працівникам централізованої бухгалтерії цього ж відділу.

Діти навели благоустрій на озері Татарка в Іваничах

Літом одне з найулюбленіших місць відпочинку мешканців Іванич – озеро Татарка. В спеку тут завжди людно. Сюди приходять сім’ями: хтось порибалити, інші покупатись чи позасмагати, а ще дехто – на пікнік. Проте поприбирати після себе відпочивальники не поспішали. Адже повсюди було порозкидане сміття. Навіть у бесідках: їли, а весь непотріб лишали прямісінько на місці, там де й сиділи – скидали під столи. Та й трава за весну-літо встигла вирости на півтора-два метри. Тож ходити на території озера було досить не зручно. Навести благоустрій на Татарці вирішила молодь, яка проживає неподалік і часто там відпочиває. Хлопці і дівчата покосили траву, позбирали гори сміття, а також почистили й помили дві бесідки.

Одну школу закриють, три стануть дев’ятирічками, а старші класи будуть лише в одному ліцеї: навчальні заклади Іваничівської громади реформують

На пленарному засіданні 28-го червня депутати затвердили план формування мережі закладів загальної середньої освіти Іваничівської селищної ради на 2025-2027 роки. Відтак депутати вирішили, що Менчичівську початкову школу в Іваничівській громаді варто закрити, а Мишівський ліцей та ліцей №2 імені Юрія Лелюкова переформатувати в гімназії з 9-ти класним навчанням. Старші класи будуть лише в Іваничівському ліцеї №1.

Здає кров з 19 років: медсестра Іваничівської багатопрофільної лікарні отримала почесний статус «Заслужений донор України»

Медична сестра Іваничівської багатопрофільної лікарні Світлана Лукінська отримала звання «Заслужений донор України». Цей статус їй присвоєно указом президента. За життя медсестра здійснила понад сотню донацій та сумарно здала 47 літрів крові. 55-річна жінка родом із села Переславичі Володимирського району, а проживає вже 20 років в селищі Іваничі. У хірургічному відділенні лікарні Світлана Лукінська працює з 1991 року. Вперше донором стала у 19 років. Зі слів жінки, кров здає орієнтовно раз на два місяці, має першу резус-позитивну групу.

Президент призначив нову суддю в Іваничівський районний суд: що про неї відомо

Відповідно до указу президента, суддею Іваничівського районного суду Волинської області стала Наталія Комзюк. До цього вона працювала начальницею відділу правового забезпечення та управління персоналом Любешівської селищної ради. Аби дізнатися більше про нову суддю, БУГ проаналізував декларації посадовиці за 2021, 2022 та 2023 роки, опубліковані в Єдиному державному реєстрі. Відповідно до поданої там інформації, Наталії Комзюк належить житловий будинок в селі Дольськ Любешівської громади та кімната в селищі Любешів, яка, ймовірно, знаходиться в Любешівському технічному коледжі. За 2022-ий рік, працюючи в Любешівській селищної ради, Наталія Комзюк заробила 172 тисячі 680 гривень. 2023-го вона отримала 193 тисячі 505 гривень заробітку. 

Відпочивальники засмітили зону відпочинку поблизу Іванич

Несвідомі відпочивальники засмітили зону відпочинку «Долинка-Іваничі». Люди не прибрали за собою і залишили “гору” сміття прямісінько перед однією з альтанок. 

За два тижні зруйнували новий асфальт: мешканці Іванич обурювались рухом великовагового транспорту підприємства, яке будує вітряки

На початку серпня в Іваничах виник скандал. Місцеві мешканці Іванич готові були блокувати рух великовагового транспорту, аби завадити руйнуванню дороги на вулиці Луцькій, яку не так давно відремонтували. Іваничівські активісти 14-го серпня перекрили дорогу і не пропустили вантажівки, що рухалася цим шляхом. Таким чином люди висловили протест проти проїзду вантажівок ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь», яке будує вітроелектростанцію поблизу села Соснина Іваничівської громади і возило матеріали, необхідні для цієї побудови. Підприємство налагодило співпрацю з елеватором ТОВ «П’ятидні» й саме там розвантажувало щебінь з вагонів, навантажує ним автомобілі й перевозить на місце будівництва.

Врешті депутати селищної ради прийняли звернення до Служби місцевих автомобільних доріг у Волинській області, Національної поліції області, Служби відновлення та розвитку автомобільних доріг в області та ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» щодо забезпечення правил перевезення вантажів та заборони руху великогабаритного транспорту по вулиці Луцькій в напрямку залізничного вокзалу по вулиці Заводській та 8-го Березня, частини вулиці Вільної України та вулиці Шевченка.

На сесії, яка відбулась 26-го вересня, керівники ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь» запевнили, що врахувало звернення жителів громади і змінило маршрут перевезення в обхід населених пунктів громади й контролює дотримання правил перевезення вантажів. Однак вони не обіцяють відновити раніше пошкоджену дорогу.

Активістка з Іванич намагалася зняти з Лідії Томашевської премії й надбавки: зареєструвала петицію, але місцеві мешканці її проігнорували

Цьогоріч в мешканців Іваничівської громади нарешті появилась можливість впливати на життєдіяльність своєї громади. Адже депутат Володимир Сарабуна розробив порядок подання та розгляду електронних петицій до селищної ради. А на сесії 28-го березня депутати його затвердили. Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту, електронна петиція розглядається тоді, коли на її підтримку збереться не менше як 100 підписів місцевих мешканців протягом 30 днів з дня її оприлюднення.

Наприкінці липня на сервісі електронних петицій Іваничівської селищної ради з’явилось перше звернення. Місцева активістка Марина Юраш, яка вже кілька років регулярно відстежує нарахування премій і надбавок посадовцям селищної ради, подаючи відповідні запити, прагнула скасувати надбавки за високі досягнення у праці очільниці громади Лідії Томашевської. Вона зареєструвала відповідну петицію.

Активістка була переконана, що в громаді є чимало важливіших потреб, на які варто спрямувати кошти місцевого бюджету, передбачені на премії Томашевської та її поплічників. Наприклад, допомога військовим чи ремонт місцевих доріг. До того ж активістка нагадала, що в бюджеті громади є фінансова діра, через яку виникла незабезпеченість зарплатою на 4 місяці. Відтак на зарплати бюджетникам тоді не вистачало 3 мільйони гривень. До того ж Марина стверджувала, що Томашевська, знаючи про відсутність коштів, надає своїм працівникам надбавку за високі досягнення у праці, а в грудні 2023 року та перших місяцях 2024-го – ще й премії. Однак місцеві мешканці чомусь проігнорували цю петицію. Адже підписали її лише 50 мешканців. На думку Марини Юраш, жителі чомусь бояться Лідії Томашевської, тому й вирішили: краще терпіти й мовчати. 

Встановити огорожу на центральному стадіоні в Іваничах: зареєстрували нову петицію, жителі підтримали, але керівництво громади її проігнорувало

15-го серпня на сервісі електронних петицій Іваничівської селищної ради зареєстрували нову петицію. Йдеться про огородження спортивного майданчика в Іваничах, що знаходиться біля будинку культури. Звернення зареєстрував депутат селищної ради Володимир Сарабуна. У тексті петиції він зазначив, що спортивний майданчик біля будинку культури між вулицями Грушевського та Валової в Іваничах не огороджений і це становить небезпеку для дітей. Сарабуна запропонував облаштувати огорожу по краю земельної ділянки зі сторони вулиці Грушевського та зі сторони вулиці Валової, без проведення капітальних робіт, шляхом благоустрою території.

Ця петиція набрала необхідну кількість голосів, тому це питання винесли на пленарне засідання. Однак із чималим запізненням. Автор петиції був переконаний, що голова Іваничівської громади Лідія Томашевська свідомо затягує час, шукає крайніх та винних й спеціально не скликає депутатів на сесію. Та все ж питання “Про розгляд електронної петиції” розглянули й затвердили на пленарному засіданні, яке відбулося 26-го вересня. Однак під час пленарного засідання 29-го листопада стало зрозуміло, що загородження спортивного майданчика знову опинилося під великим знаком питання. Адже очільниця громади вкотре затягнула процес. Бо ж саме про це свідчить те, що з часу ухвалення відповідної петиції вже пройшло два місяці, а «віз і досі там» – для встановлення огорожі спортмайданчика не зроблено практично нічого.

До слова, наразі цей спортмайданчик досі не загороджений. Тож вкотре можна побачити, що очільниці громади байдуже на прохання, потреби і бажання місцевих мешканців, так само, як і на безпеку дітей, які там граються.

«Моя основна вимога перед особовим складом – працювати задля довіри населення», – інтерв’ю з новим керівником поліції Іванич Тарасом Слюсаруком

2024 року у відділі поліцейської діяльності селища Іваничі змінився керівник. Ним став Тарас Слюсарук. За свої 34 роки, Тарас Слюсарук 16 – присвятив службі в поліції. За цей час він побачив і пережив чимало. Зокрема, у лютому 2021 року, під час виклику на бійку між родичами в селі Грибовиця, що біля Нововолинська, отримав ножові поранення. За ці три роки в житті капітана поліції сталося чимало змін, відбувся й кар’єрний ріст. Спочатку Тарас Слюсарук очолив Сектор поліцейської діяльності селища Локачі, а в серпні 2024-го – став начальником відділу поліцейської діяльності селища Іваничі.

Під час розмови з журналістами БУГу поліцейський розповів про основні напрямки роботи у відділі Іванич, які злочини найпоширеніші в селищі, про резонансну аварію з підлітками на мотоциклі і як загалом ставиться до кермування мототранспортами юними хлопцями, а також про те, як працювалося в Секторі поліцейської діяльності селища Локачі і як там налагодив службу.

Волонтерка з Павлівської громади Юлія Мацюк отримала почесні відзнаки за допомогу ЗСУ

Волонтерка з Павлівської громади Юлія Мацюк отримала почесні відзнаки: нагрудний знак «За сприяння війську» та медаль «Хрест Свободи». А через місяць небайдужій волонтерці вручили ще одну почесну відзнаку – лицарський «Орден Звитяги». Нагадаємо, Юля Мацюк із села Радовичі Павлівської громади більшість свого часу присвячує допомозі тим, хто цього найбільше потребує. У волонтерську допомогу вона включилася практично з першого дня повномасштабної війни з росією.

В Іваничівській громаді п’яний водій ВАЗа збив трьох людей, серед постраждалих – дитина

У дорожньо-транспортній пригоді, що сталася 5-го вересня у селі Менчичі Іваничівської громади, постраждали четверо людей, серед них – малолітня дитина. На місці ДТП працювали медики та слідчо-оперативна група. Усіх постраждалих доправили у Нововолинську центральну міську лікарню. Відомо, що п’яний водій на автомобілі ВАЗ збив трьох пішоходів. Також постраждала пасажирка транспортного засобу.

Діти з Устилузької і Зимнівської громад, співаючи, збирали в Іваничах кошти на ЗСУ

20-го вересня на ринку в Іваничах було гамірно і весело. А ще майоріли жовто-блакитні прапори. Сюди з благородною метою завітали юні артисти – співочий волонтерський колектив «Славчики», який об’єднує дітей з Устилузької та Зимнівської громад. Маленькі волонтери не лише своїм виступом потішили жителів селища, але й зібрали на допомогу ЗСУ 14 тисяч гривень.

Спортсменка з Іванич стала чемпіонкою України та переможницею міжнародного турніру з вільної боротьби

13-16-го вересня у Хмельницькому відбувся Чемпіонат України з боротьби вільної серед жінок. Спортсменка з Іванич Анастасія Алпєєва стала чемпіонкою України з вільної бротьби. Для Анастасії це був перший старт після травми, на якому вона продемонструвала гідну боротьбу. Нагадаємо, спортсменка з Іванич Анастасія Алпєєва через травму програла у півфіналі чемпіонату Європи. Однак борчиня потрапила в «бронзовий» фінал. А вже через два тижні – 28-го вересня у Хорватії відбувся міжнародний турнір з вільної боротьби. Анастасія Алпєєва стала преможницею турніру у ваговій категорії 72 кг. 25-го жовтня Анастасія Алпєєва здобула бронзову медаль на чемпіонаті світу з вільної боротьби серед спортсменів до 23 років, який відбувся у столиці Албанії Тирані. А у грудні Алпєєва здобула золото всеукраїнської першості. Спортсменка стала переможницею Кубку України з вільної боротьби, який упродовж 3-5-го грудня проходив у Львові. Вона стала переможницею змагань у ваговій олімпійській категорії 76 кг.

Джип за 100 гривень: волонтер з Іванич розіграв Ford Explorer за донат на ЗСУ

14-го вересня волонтер з Іванич Ігор Маковський розіграв позашляховик за донат для ЗСУ. 14-го квітня волонтер розпочав проєкт «Авто за донат». Задонативши сто гривень, учасники мали можливість виграти автомобіль марки Форд. Чим більшою була сума донатів – тим більше шансів на виграш автомобіля. Американський позашляховик «Ford Explorer» 2020 року випуску Маковському для розіграшу надав його товариш Віталій Міцюк, який працює і ІТ-сфері. Вартість автівки до 25 тисяч доларів. Збір коштів від усіх охочих виграти автомобіль тривав 5 місяців. І ось ввечері 14-го вересня у прямому ефірі в сервісі Монобанку волонтер розіграв обіцяне авто.

Завдяки цій акції волонтеру вдалося зібрати на потреби ЗСУ 1 мільйон 508 тисяч 819 гривень. На позашляховик претендувало 2 тисячі 907 учасників зі всієї України. Однак удача посміхнулась лише одному з них. Щасливчиком став Юрій Смалько з Черкас, який задонатив 10 тисяч 400 гривень і отримав 104 шанси на перемогу.

В Іваничівській громаді змінився начальник ВУЖКГ

В Іваничівській громаді змінився начальник Виробничого управління житлово-комунального господарства. Попередній Олександр Істомін звільнився за власним бажанням. За інформацією БУГу, йому запропонували хорошу посаду із значно вищою зарплатою на ТзОВ «Вінд Павер Джі Ес Ай Волинь», яке будує вітроелектростанцію поблизу села Соснина Іваничівської громади. Місце Істоміна зайняв теж колишній міліціонер, голова селищної ТВК Олександр Приступа. Також про нового директора ЖКГ відомо те, що він є чоловіком начальниці відділу соціального захисту Іваничівської селищної ради.

В Іваничівській громаді закрили Менчичівську початкову школу

В Іваничівській громаді закрили Менчичівську початкову школу. Рішення про ліквідацію навчального закладу прийняли депутати на черговому пленарному засіданні 26-го вересня. Начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Алла Наумук повідомила, що наразі там не навчається жоден учень, вчителів і директора теж вже немає. Тож причини функціонування цього навчального закладу – відсутні.

Претендували 16 підприємців: в Іваничах за понад 4 мільйони продали приміщення колишнього ЦНАПу

В Іваничах продали приміщення, в якому раніше знаходився ЦНАП. На аукціоні за двоповерхове приміщення в центрі селища змагалися 16 учасників. Врешті ціна зі 127 тисяч 717 гривень зросла до 4 мільйонів 301 тисячі гривень. Адже саме за стільки й купили цю будівлю. Організувало торги і виставило будівлю на продаж Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.

Стартова ціна була 127 тисяч 717 гривень. На участь в аукціоні зареєструвалось 16 претендентів. Серед них були, як і чималі компанії, так і окремі фізичні особи. Аукціон був трираундовим. Протягом трьох раундів учасники змагалися за лот та підвищували свої ставки. Торги були запеклими, адже бажаючих придбати велике приміщення в центрі Іванич було чимало. Найбільшою була ставка Максима Бодака – 4 мільйони 301 тисяча гривень. Тож саме він і переміг в аукціоні і став новим власником будівлі колишнього ЦНАПу.

Просив вислати код підтвердження: волонтерку з Іванич хотів обдурити шахрай

Волонтерку з Іванич Олександру Шептор хотів ошукати шахрай. Проте вона відразу «розкусила» хитрий задум чоловіка й не повелася на його «вудочку» про перекидання грошей. Саша розповіла, що днями до неї написав хлопець і запропонував фінансову допомогу на збір коштів військовим. Оскільки наразі вона проводить відразу кілька таких зборів, а до того ж регулярно купує продукти для виготовлення сухих супів і борщів, то цій пропозиції зраділа. Проте обачність не втратила. І коли чоловік попросив надіслати йому код підтвердження, який прийшов на її номер, зрозуміла, що відбувається щось не те. Подальше листування з так званим “благодійником” лише підтвердило її сумніви.

У Локачах футбольні ворота впали і розбили голову студенту: 16-річний житель Павлівської громади помер у лікарні

Страшна трагедія сколихнула Павлівську громаду. У Локачах загинув 16-річний студент Михайло Цибуховський. Нещасний випадок трапився 23-го жовтня. Під час перерви, 16-річний Михайло пішов на місцевий стадіон, де виліз на переносні футбольні ворота. У результаті чого споруда впала на студента. На місце пригоди прибула екстрена медична допомога та працівники поліції. Потерпілого госпіталізували до лікарні міста Луцьк. Хлопець знаходився у важкому стані, однак 24-го жовтня, на жаль, він помер. Як стало відомо БУГу з власних джерел, хлопець був родом із села Луковичі Павлівської громади, навчався у Локачинському відділенні Володимирського центру профосвіти.

У поліції за цим фактом розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 137 Кримінального кодексу України. Йдеться про невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило смерть неповнолітнього.

Горів корівник та свинарник: на фермі у Литовезькій громаді виникла пожежа

2-го листопада ввечері в селі Біличі Литовезької територіальної громади Володимирського району сталася пожежа на тваринницькій фермі. На момент прибуття рятувальників вогнем був охоплений корівник розміром 20х70 метрів. Пожежа частково перекинулася на свинарник, проте корів та свиней встигли вчасно евакуювати. Попередньою причиною загоряння стало коротке замикання електромережі.

«Брудна москальня, та й годі!»: в зоні відпочинку поблизу Іванич пошкодили волейбольну сітку

Невідомі хулігани понищили спортмайданчик в зоні відпочинку «Долинка-Іваничі». Зловмисники порвали чи порізали волейбольну сітку. І зробили це настільки по-варварськи, що повсюди порозкидали її дрібні шматки. Спортінвентар відновленню не підлягає. Сітку потрібно замінювати на нову. Хто зруйнував волейбольний майданчик наразі невідомо. Однак підозрюють, що це зробили підлітки.

Житель Іванич через ями на дорозі і відсутність вуличного освітлення зламав ногу

Житель Іванич травмувався через погану дорогу і відсутність вуличного освітлення. Виявилось, що чоловік повертався з роботи. Вже було темно, до того ж вулиці селища не освітлювались. Тож іваничівець, у цій суцільній темноті, не помітив величезної ями, перечепився і впав. У лікарні йому діагностували перелом ноги. Сталося це нещодавно, неподалік цукрового заводу. 

Керівництво Іваничівської громади закупило більше ста тонн щебеню за сотні тисяч гривень, однак латати ями на місцевих дорогах відмовилося

Керівництво Іваничівської громади ще кілька місяців тому закупило понад сто тонн щебеню на 100 тисяч гривень, однак чомусь не використовує його. В той час, селище перетворюється «в суцільну яму», адже кількість вибоїн і величезних заглиблень на місцевих дорогах зростає дуже швидко. Це питання під час сесії селищної ради 29-го листопада підняв депутат Олег Новосад. Він звернувся до керівництва громади із депутатським зверненням і поцікавився, чому на території ВУЖКГ лежить гора щебеню, куплена за кошти місцевого бюджету, і не використовується за своїм прямим призначенням — латання доріг громади.

Даючи відповідь депутату, і, виправдовуючись, голова селищної ради Лідія Томашевська заплуталась. Адже її пояснення відрізнялися один від одного: то для того, щоб підсипати дороги не вистачає працівників, то вже треба шукати якогось “спонсора”, то потрібно цей щебінь списати, а зробити це в законний спосіб наразі, мовляв, неможливо. А потім взагалі всю винну переклала на ексначальника ВУЖКГ Олександра Істоміна. Окрім цього, Томашевська кілька разів просила депутатів не спонукати до незаконних дій головного бухгалтера і керівника комунальної служби. Мовляв, вони не мають можливості використати цей щебінь.

Керуючись власними амбіціями, Томашевська продовжила “війну” з теплопостачальною організацією й тринькала бюджетні кошти на суди і адвокатів

Вже більше двох років триває конфлікт між Томашевською та ТОВ «Аванті-Девелопмент», яка опалює бюджетні установи селища альтернативними джерелами енергії. Продовжився він і 2024-го. Судова епопея керівництва громади та теплопостачальної організації лише набирає обертів. За три роки з бюджету громади на судові витрати «спустили» понад 200 тис. грн бюджетних коштів.

29-го серпня відбулося засідання суду, який виніс рішення, задовольнивши черговий позов ТОВ «Аванті-Девелопмент». Цього разу йдеться про недоплату по актах виконаних послуг щодо транспортування тепла з котельні “Аванті” до місцевої лікарні. Директорка місцевої лікарні Алла Баранчук, ймовірно, за вказівкою Лідії Томашевської відмовилася оплачувати послуги за доставку теплопостачання, надане Аванті, та заборгувала за січень-лютий 289 тис. грн. Для суду лікарня найняла приватного адвоката за 30 тисяч грн, хоча має у штаті свого. 13-го вересня відбулось засідання Верховного Суду, який скасував рішення Львівського апеляційного суду і направив справу на повторний розгляд. Тож формально зараз діє рішення першої інстанції, яке на користь Аванті. Відтак голова Іваничівської громади програла всі судові справи, що стосуються роботи Аванті, потративши сотні тисяч бюджетних гривень.

Цього року загострився конфлікт Томашевської з “Аванті” ще й через відмову директора теплопостачальної організації брати в оренду тепломережі. Як виявилось, Лідія Томашевська намагалася віддати в оренду аварійні тепломережі за завищеною ціною та ще й численними технічними помилками й чималими порушеннями законодавства. Вона настільки хоче заробити на оренді мереж, що навіть намагалася провести підроблені гідравлічні випробування.

Ще одним «каменем спотикання» стали лічильники, які нагадаємо, Томашевська повторно встановила для котелень «Аванті» на початку 2022 року, викинувши на вітер з місцевого бюджету майже мільйон гривень. Мало того встановили їх в жахливих умовах, вони затоплені, щоб дійти до лічильників, працівникам навряд чи вистачить гумових чобіт до колін. Богатов вважає, що лічильники, які встановили за вказівкою Томашевської в жахливих умовах, згниють раніше, чим вирішиться це питання. Цей конфлікт призвів до ще однієї судової справи.

2024 року на Іваничівщині продовжили вшановувати пам’ять загиблих Героїв. В громадах відкривали Стели пам’яті та меморіальні дошки.

В Іваничах відкрили Стелу пам’яті загиблих Героїв російсько-української війни

2024-го минуло 10 років з часу трагічних подій, внаслідок яких загинули від важких рук понад сто учасників Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні. Серед них житель Іваничівщини Сергій Байдовський. Їх пам’ять 20-го лютого вшанували в Іваничах, а також відкрили Стелу пам’яті загиблих Героїв російсько-української війни. Її встановили в місцевому парку біля пам’ятного знаку борцям за волю та незалежність України «Герої не вмирають». На відкритій стелі увіковічнили в портретах 15 Героїв з Іваничівської громади, які загинули за усі роки війни з росією. 

Ініціювала спорудження Стели пам’яті загиблих Героїв російсько-української війни голова ГО «Спілка матерів військовослужбовців Іваничівщини» Надія Рубан. Допомагала в її встановленні й голова ГО «Герої не вмирають» Софія Дармофал.

У Литовезькій громаді відкрили стелу пам’яті загиблих Героїв і пам’ятний знак «Борцям за волю України»

23-го серпня у Литовезькій громаді відбулося відкриття та освячення стели пам’яті «Герої не вмирають» і пам’ятного знаку «Борцям за волю України».

У Павлівській громаді відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя

25-го вересня в річницю загибелі воїна в селі Старий Порицьк Павлівської громади відкрили меморіальну дошку, яку встановили на фасаді гімназії. Почесне право відкрити меморіальну дошку надали родині загиблого захисника. По завершенню церемонії відкриття присутні поклали квіти до меморіальної дошки, яка стала безсмертним символом пам’яті Героя-Захисника, якому ми зобов’язані життям та спокоєм.

В Іваничівському ліцеї №1 відкрили меморіальні дошки загиблим Героям, які там навчалися

27-го вересня, напередодні Дня захисників і захисниць, в Іваничах відбулося урочисте відкриття меморіальних дошок на честь загиблих Героїв, які встановили на фасаді ліцею №1. Іван ПавлишинОмар КузьмукДенис Єлюбаєв та Ярослав Каламуняк – військовослужбовці, які загинули під час повномасштабного вторгнення. Щоб вшанувати їхній подвиг та назавжди закарбувати світлу пам’ять про Героїв, на фасаді ліцею №1 встановили меморіальні дошки. Адже Герої були випускниками цього навчального закладу.

В Іваничах відкрили пам’ятні дошки на честь місцевих загиблих Героїв

1-го жовтня в День захисників та захисниць України в Іваничах відкрили та освятили пам’ятні дошки загиблим Героям, які були жителями громади, – Ярославу Каламуняку та Миколі Трачуку. Захід відбувся в місцевому парку біля пам’ятного знаку борцям за волю та незалежність України «Герої не вмирають». А меморіальні дошки встановили на пам’ятній стелі, на якій розміщені портрети загиблих Героїв у російсько-українській війні.

Амуніція, спецзасоби, необхідні речі, ліки та домашні смаколики: жителі Іваничівщини об’єдналися і регулярно допомагали військовим

Впродовж року жителі Іваничівщини регулярно допомагали військовим. Хтось донатив, хтось організовував збори коштів, проводив благодійні заходи і купував необхідні бійцям спецзасоби чи речі, ще хтось готував і передавав домашні смаколики, аби хоч якось потішити і розрадити наших захисників на передовій.

Так, сестрички 9-річна Валентинка і 7-річна Злата Рода із села Самоволя Павлівської громади під час Різдвяних свят наколядували понад 5 тисяч гривень, які передали на допомогу бійцям на передовій. А також організували щедрування онлайн, під час якого продовжили збір коштів на ЗСУ.

На початку січня волонтерки з Іваничівської та Павлівської громад Тетяна Грицюк та Олександра Шептор знову об’єдналися і разом зібрали кошти та придбали для бійців, що знаходяться на передовій, тепловізор. Зокрема, Олександрі вдалось зібрати 16 тисяч гривень, а Тані – понад 22 тисячі гривень. Волонтерки придбали тепловізор HikMicro LYNX Pro LH19 (HM-TS03-19XG/W-LH19) за 35 тисяч гривень. 

Волонтерить практично з перших днів війни і ще один житель Іванич – Ігор Маковський. Він збирає кошти, купує та самотужки відвозить на передову необхідне для бійців спецобладнання. Військові, а особливо місцеві, вже добре його знають. Тому за потреби звертаються до нього по допомогу. Зазвичай, це дрони, генератори, двигуни, старлінки та автомобілі. Тобто щось значне і потужне, яке коштує декілька десятків тисяч гривень. Так, лише за перший місяць 2024 року Ігор Маковський завдяки донатам небайдужих придбав і передав військовим на передову чотири автівки та антидроновий комплекс.

Також на початку січня допомогти ЗСУ вирішили і доньки загиблого військовослужбовця з села Заставне Литовезької громади Петра Царика. Вони передали кошти на виготовлення окопних свічок для військових.

З початку війни активно допомагають військовим і вихованці Іваничівської недільної школи, яка вже шість років діє при Церкві Святого Пантелеймона ПЦУ. Зокрема, впродовж 2024 року вісім діток, серед яких є і зовсім маленькі, разом зі священником отцем Ярославом регулярно робили і передавали для захисників та захисниць «підпалювачі». Так, наприкінці січня вони виготовили з ватних дисків та парафіну півтори тисячі дисків-розпалювачів, які передали для військових на передову.

На початку лютого бійці на передовій отримали автомобіль, кошти на який зібрала волонтерка з Іванич Олександра Шептор. А разом з автівкою військовим передали чимало необхідних їм речей та смаколиків. Саша організувала збір коштів на прохання військового з Іванич Вадима Демченка, який захищає рідну країну в складі 417 окремого стрілецького батальйону 127 бригади. Для покупки автомобіля необхідно було понад 90 тисяч гривень. Вже за тиждень волонтерка зібрала 120 тисяч гривень. Допоміг купити автівку, привіз її з-за кордону та взяв на себе її ремонт та усе документальне оформлення місцевий депутат Руслан Мартинюк. Він і відвіз автомобіль військовим на передову.

Наприкінці лютого Олександра Шептор завдяки донатам небайдужих придбала і передала бійцям на передову дрон Mavik 3т. Спецзасіб попросив купити військовий з Нововолинська, який воює з окупантами у складі 14 бригади на Куп’янському напрямку. Вже за два тижні волонтерці вдалося зібрати необхідну суму коштів і придбати дрон. Ціна безпілотного літального апарату – 207 тисяч гривень.

Практично з перших днів війни допомагає військовим і жителька Іванич Світлана Шульженко. Вона шиє для військових балаклави, бафи, рукавиці та шкарпетки. Так, за чотири місяці жителька селища пошила 1378 балаклав, 66 бафів та 149 рукавиць та 269 носків. Якби прийшлось все це купувати, то витратили б щонайменше 300 тисяч гривень.

Впродовж року по кілька разів на тиждень відправляла військовим на передову посилки з необхідними речами, спецобладнанням та домашніми смаколиками і ще одна волонтерка з Іванич – Галина Дзеньків. Так, в грудні вона разом з командою однодумців з України і Чехії передала бійцям на передову 3 дрони та чимало іншого важливого і необхідного їм спецобладнання, домашніх смаколиків та теплого одягу. Зокрема, волонтерка відправила військовим чергову партію допомоги. Цього разу, завдяки донатам небайдужих з України та Чехії, бійці отримали дрон бомбер та два дрони FPV 10. Вартість спецобладнання – 57 тисяч гривень.

Допомагало бійцям на передовій і ТОВ «Аванті-девелопмент», яке займається теплопостачанням в Іваничах. Впродовж року за власний кошт підприємство придбало військовим дві автівки. З відповідними запитами звертався начальник іваничівського військкомату. Так, на початку лютого «Аванті» купило автомобіль «Мітсубісі». Пікап купили та «пригнали» з Норвегії. Його передали для потреб бійців 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Ще один автомобіль для потреб ЗСУ теплопостачальна організація придбала в грудні. Автівку передадуть для потреб бійців з Волині.

Впродовж року активно допомагали військовим і навчальні заклади Іваничівщини. Так, за два тижні нового року учні зі своїми батьками та вчителі ліцеїв Іванич придбали і передали бійцям на передову 5 дронів.

Випускники Іваничівського ліцею №1 придбали для військових Starlink, вартістю понад 19 тисяч гривень. З початку навчального року учні 11-го А-класу проводили різні заходи з метою збору коштів. А 29-го лютого випускники передали спецзасіб військовому, який на зустрічі з ними розповів про важкі воєнні будні й закликав й надалі допомагати бійцям на передовій, адже підтримка небайдужих їм вкрай необхідна.

16-го травня в Іваничівському ліцеї №1 відбувся благодійний ярмарок на підтримку військовослужбовців. Вторгувати вдалося понад 32,5 тисячі гривень. До хорошої справи долучилися практично усі учні ліцею, які разом зі своїми рідними приготували чимало смаколиків, а також вчителі навчального закладу. Оскільки благодійний захід проводили в День вишиванки, то багато школярів, їхні батьки та вчителі одягнули красиві вишивані сорочки. Це додало ярмарку ще більше святковості. За ці кошти придбали для військових два безпілотники. Спецзасоби урочисто передали 14-го червня. Дрони передали на передову випускникам ліцею, які наразі є воїнами Збройних Сил України і захищають рідну країну від ворога.

24-го вересня в Іваничівському ліцеї №1 відбувся другий благодійний ярмарок на підтримку військовослужбовців. До хорошої справи долучилися практично усі учні ліцею, які разом зі своїми рідними приготували чимало смаколиків, а також вчителі навчального закладу. Тістечка, тортики, печиво, вафлі, піца, канапе, “корзинки” з різноманітними начинками, желе, чебуреки – чого тільки не було на столах! Вторгувати вдалося майже 36 тисяч гривень. Ще 14 тисяч гривень зібрали педагоги навчального закладу. Відтак за ці 50 тисяч гривень придбали необхідні речі для захисників. А саме: дрон-бомбер з акумулятором та інверторний бензиновий генератор Dnipro-M GX-ЗОІ.

В грудні благодійний ярмарок на підтримку військовослужбовців відбувся в ліцеї села Мишів Іваничівської громади. Вторгувати вдалося понад 73 тисяч гривень.

Наприкінці листопада благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ відбувся в гімназії села Мовники Литовезької громади. Учням 6-9 класів вдалося зібрати 10 300 гривень для важливої мети – збору коштів на придбання автомобіля для захисника Андрія Федончука.

На початку грудня благодійний ярмарок відбувся і у Литовезькому ліцеї імені Володимира Якобчука. Учням 5-11 класів вдалося зібрати для ЗСУ 17220 гривень.

Цьогоріч свято Святого Миколая припало також і на День ЗСУ. Тож діти, які є вихованцями Іваничівських навчальних закладів, передали військовим на передову подарунки. Дітки, які відвідують Іваничівський дитсадочок, їхні батьки та вихователі, а також педагогічний колектив та учні Древинівської початкової школи відгукнулися на пропозицію місцевої волонтерки Галини Дзеньків і підготували подарунки військовим на передову.

Також допомагали ЗСУ впродовж 2024 року жителі та керівництво Павлівської громади. Так, наприкінці лютого за кошти місцевого бюджету і внесків небайдужих жителів громади для військовослужбовців придбали три квадрокоптери Mavik, генератори, протиланцентні сітки для дронів та 8 радіостанцій.

А на початку березня голова Павлівської громади Андрій Сапожник, його заступник Сергій Фіть та волонтер з Іванич Ігор Маковський відвезли військовим на передову автомобіль. Його отримали військовослужбовці 417 окремого стрілецького батальйону 127 бригади, які тоді виконували бойові завдання на Запорізькому напрямку. Саме у цій бригаді служать чимало жителів громади. 

Окрім цього в березні за кошти місцевого бюджету очільники Павлівської громади придбали для ЗСУ дві антидронові РЕБ установки, Starlink та 20 маскувальних сіток. Дві установки РЕБ передали для військовослужбовців 14 бригади, а Starlink – для бійців 2-го стрілецького батальйону.

В червні Павлівська громада передала ЗСУ портативний радіоелектронний засіб протидії БпЛА. Для військовослужбовців частини А49322 придбали портативний радіоелектронний засіб протидії БпЛА “КВЕРТУС AD COUNTER FPV” з акумуляторною батареєю, вартістю 120 тисяч гривень. Кошти виділили з місцевого бюджету.

Аби зібрати кошти для ЗСУ, на Іваничівщині проводили благодійні заходи

За цей рік на Іваничівщині відбулося й чимало благодійних заходів, на яких також збирали кошти для ЗСУ. Так, 18-го лютого в Центрі культури та дозвілля Іванич відбулася благодійна пізнавально-патріотична молодіжна гра «Я люблю Україну», приурочена Дню святого Валентина. В результаті цієї благодійної ініціативи було зібрано 7 тисяч 450 гривень, які спрямували на допомогу військовим.

3-го березня в Іваничах на території Свято-Покровського храму ПЦУ відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Парафіяни та місцеві мешканці, серед яких і команда волонтерки Галини Дзеньків, ГО “Герої не вмирають” та “Іваничівські господиньки”, приготували домашню випічку та різноманітні смаколики. А присутні залюбки ласували смачними солодощами, ухою та кулешем, пили квас, авторські чаї, каву й кисіль та жертвували кошти Збройним Силам України. На заході зібрали понад 56,5 тисяч гривень для військових.

30-го червня Іваничівській громаді виповнилось 7 років з часу утворення. Урочистості відбулися в Центрі культури та дозвілля. А на території закладу місцеві волонтери організували благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, під час якого зібрали для військових понад 39 тисяч гривень.

11-го серпня в Іваничах відзначили День молоді. Розважальні заходи відбулися на прибудинковій території Центру культури та дозвілля. Однак жителі селища не лише святкували, але й допомагали ЗСУ. Під час заходу відбувся благодійний ярмарок на підтримку військових. Загалом під час ярмарку на ЗСУ зібрали 46 тисяч 225 гривень. З них – 20,5 тисяч вторгувала Галина Дзеньків та її команда, 10,5 тисяч гривень “заробила” для ЗСУ Олександра Шептор та її помічниці та ще 15 тисяч 225 гривень – Надія Рубан з «Іваничівськими господиньками» та ГО «Спілка матерів військовослужбовців».

29-го вересня напередодні відзначення Дня захисників і захисниць України в Іваничах відбувся патріотично-мистецький захід «За честь! За славу! За народ!». Заходи, які об’єднали святковий концерт, творчий конкурс «Шукаємо таланти» та благодійний ярмарок на допомогу ЗСУ, відбулися на центральній площі селища. Загалом під час ярмарку на ЗСУ зібрали 48 тисяч 575 гривень. З них – 19 тисяч 200 гривень вторгувала Галина Дзеньків та її команда, 13,5 тисяч гривень “заробила” для ЗСУ Олександра Шептор та її помічниці та ще 15 тисяч 875 гривень – Надія Рубан з «Іваничівськими господиньками» та ГО «Спілка матерів військовослужбовців».




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Січня, Субота