Вугільний бізнес: хто насправді керує Нововолинськими шахтами?

10:35 | 14.08.2019 / Рубрика: Нововолинськ / Позначка: , , / 15 коментарів

Неофіційним куратором державного енергетичного сектору з перших днів липня став донецький бізнесмен Віталій Бєляков, який замінив Віталія Кропачова та Андрія Венгрина.

Держпідприємством «Волиньвугілля» замість Андрія Пилипюка буде керувати Володимир Юрків. А гендиректора шахти «Шахти Нововолинська №10» Григорія Бара змінив Анатолій Шульга, який відомий як директор державного «Донбасмшахтобуд».

Про це йдеться у статті видання «Економічна правда» «Прощавай, Кононенку, здрастуй, Коломойський? Вугільна галузь змінила «куратора», розповідає Район.Іваничі.

Ім’я Бєлякова на загальнодержавному рівні невідоме, але зате його добре знають в Донецьку. У кінці 1990-х – на початку 2000-х Бєляков був бізнес-партнером по ЗАТ «Донбаспромсервіс» і ТОВ «Вугіллятранс» Едуарда Бондаренка – бізнес-партнера депутата від БПП Максима Єфімова, з яким вони володіють «Донбасенерго». Цю енергокомпанію тандем Єфімов-Бондаренко купив у оточення Олександра Януковича – старшого сина-втікача президента України.

З сімейством Януковичів знайомий і сам Бєляков: з 2010 року аж до втечі сім’ї екс-президента в Росію він очолював асоціацію «Донбаський розрахунково-фінансовий центр» (ДРФЦ). Саме через цю структуру Олександр Янукович контролював групу вуглезбагачувальних фабрик на Донбасі.

«З ДРФЦ Бєляков йшов з конфліктом. В «ДНР» він нев’їзний. Останні кілька років жив в Криму, тому що вважав, що в Києві на нього заведуть справи. Повернення Бєлякова санкціонував Коломойський», – говорить джерело Економічної правди у Міненерговугілля.

З червня Бєляков, якого у минулому був топ-менеджером Олександра Януковича, почав приймати в своєму київському офісі «генералів» державних вугільних об’єднань.

Таблиця, яку склали журналісти «Економічної правди»

Частина «генералів» після розмови з Бєляковим зберегла свої посади. Наприклад, голови «Лисичанськвугілля», «Торецьквугілля», шахт ім. Сургая і “Південнодонбаської №3”. Інших гендиректорів поміняли, у тому числі і керівників волинських шахт.

Держпідприємством «Волиньвугілля» замість Андрія Пилипюка буде керувати Володимир Юрків. А гендиректора шахти «Шахти Нововолинська №10» Григорія Бара змінив Анатолій Шульга, який відомий як директор державного «Донбасмшахтобуд».

Останнього журналісти видання Капітал зафіксували під тіньовим офісом Міненерго. Серед них, зокрема, вдалося ідентифікувати імовірно Анатолія Жиленко, Віктора Єрмакова та Анатолія Шульгу.

На ДП «Мирноградвугілля» замість Юрія Корнєєва призначили Олександра Зоріна, який раніше був керівником «Волиньвугілля». Як пише видання «Капітал», напередодні появи цього наказу на сайті міністерства розмістили інший.

«Економічна правда» підкреслює, що зміна вугільного «смотрящого» вперше в історії України пройшла без участі центральної влади.

«Ні з Зеленським, ні з Офісом президента ці рішення ніхто не погоджував. Люди просто все вирішили без них», – запевив співрозмовник «Економічної правди» з Міненерговугілля.

Зв’язатися з Бєляковим журналістам не вдалося. Його російський номер телефону, яким він користувався останніми роками, виявився відключеним.

Коломойський свою причетність до «призначення» Бєлякова «смотрящим» категорично спростував.

«Я Бєлякова ніколи не бачив. Таке прізвище вперше чую», – запевнив він Економічну правду.

Прямих доказів зв’язку Бєлякова з Коломойським справді немає. Але факти свідчать про те, що вигоду від «відставки» Кропачева отримує переважно група «Приват». Це добре видно на прикладі змін умов роботи останньої державної енергогенеруючої компанії України ПАТ «Центренерго», яку до останнього часу контролювала команда Кропачова.

Так, 1 липня виконувачем обов’язків голови правління «Центренерго» став Володимир Потапенко. Після зміни менеджменту енергокомпанія в рамках роботи нової моделі енергетичного ринку, що має на увазі можливість прямих продажів електроенергії, почала укладати договори з підприємствами групи «Приват». У цьому списку Нікопольський і Запорізький заводи феросплавів, «Дніпроазот», Покровський і Марганецький ГЗК. Крім того, «Центренерго» розірвало відносини з вугільною компанією «Краснолиманське» Кропачова, та готується до налагодження нових поставок палива.

0
Вайбер
15 коментарі
 1. Нами керуває венгрин і його племінник!

  19+
 2. було добре-стало краще.

  5+
 3. шанувальник / 14.08.2019 - 14:14 / Відповіcти

  ось вам , пан гура і макаров , догралися . ось що ви хотіли зробити за нашими спинами разом з волинцьом ( в міністерстві його називають облізлою собакою ахметова ) і юрківом (казнокрадом ) . ну що ж вам майже вдалось .це ви привели цих людей з оточення януковича . гура в нарядній об двері головою бився ,і кричав ,що проти януковича … а ,МАКАРОВ , це ще та штучка ! ти за кого їздив на війну ? стріляти по горобцях і чекати повернення руських.ну що ж , макаров , ти їх майже дочекався … але тут не все так просто . є ще колективи шахт які не хочуть бачити ряжених провсоюзів на відстоюванні наших шахт .а ми їх відстоїмо ! ви кажете що було погано при пилипюку ? погано тому , що почали заробляти нормальні гроші ? ліквідував заборгованість ? чи пигано , що не дав красти юрківу і іже з ним?..так що добродії , давайте добре подумаємо , чи потрібно нам такі зміни ?

  13+
 4. Зарплати не платить пилипюк все краде разом з танчевим. Більше 100 мільйонів не вистачає на шахті. Де моя зарплата?

  19+
 5. Машинніст ти з головою дружиш? То вам було добре розкрадати шахту разом з юрківим. Думали все лава закіньчиться ця і бабла піднімете на закриті шахти. Але в вас разом з гурою є ще надія все роздеребанить. НЕ ВИЙДЕ продажні ви наші.

  6+
 6. Сераратистів не пустимо. Відкриємо ще один фронт на Волині. Пилипюк хоть борги повернув і зарплату платить. Перестали красти!!!

  5+
  • Не будь такою шустрою, шановна пані! Дружба твоя з Пилипюком дружбою, але твій недолугиц піар вже не є актуальним

   10+
 7. User – ти з тими псевдоактивістами куриш разом , чи головою бєшся ?

  5+
 8. Ситуація з з/п не мінялась з 2014 року. Так хто би там не горив, що при тому, чи при іншому виплатили заборговність, закрийте свої пики. Кляті запроданці.

  6+
 9. Візьміть свого пилипюка, і в рамочку, які борги він віддав може по ЄСВ, чи по електроенергії, набрав боргів як собака бліх, а нам віддавати. Найшли чесного, одна сміхота.

  13+
 10. шанувальник / 15.08.2019 - 07:30 / Відповіcти

  я тут читаю коментарі і дивуюсь . я не працюю на шахті .судячи з коментарів , то цих дописувачів ВВ ,МАШИНІСТІВ ,САШІВ -а це гури макарови голоти ) треба було ставити в стійло відразу як став генералом. а ти , пилипюк , зарплату дав , комбайни дав , лаву запустив на бужанці … сильно ти добрий , андрій петрович ! правду кажуть – будеш робити людям добре і будеш добрим , а один раз зробиш погано і забудуть те все добре , і скажуть гури , голоти ( два ), макарови що і не було нічого доброго… гроші то вони від волинця отримали , а результату нуль.юрків по міністерству бігає – всі ноги об нього витирають …але за нього окрема історія . так що андрій петрович подумай над цим ! . є люди , і їх більшість ,які хочуть тобі допомогти підняти вугілля волині на гора.

  4+
  • Шанувальник, а що так за Пилипа тягнеш, що тобі з тих комбайнів, і з того вугілля Волині що піднімається на гора, тиж не працюєш на шахті. Чи може в ДП сидиш нічого не робиш, то ще недовго залишилось, гнати вас з того ДП вже давно потрібно разом з злодієм пилипюком, танчиком, фроліком, і чим швидше тим меньше вони вкрадуть. А ти шанувальник приїдь на шахту і подивись як ми працюємо і на чому, а любих друзів забери собі і цілуй їх в одне місце.

   7+
 11. Шанувальник не працюєш на шахті , але на стільки все знаєш за всіх що ЖАХ.
  Так говорити і знати може лише людина яка у чомусь чи з кимось замішана у вугільній галузі. Просто людина з боку, ну ні як не може настільки володіти знаннями і ситуацією.
  Так що знімайте маску!!!!

  6+
 12. Що хотіли тей майте…

  2+

Додати коментар


Погляд

Та всядьтеся ви, кінець кінцем! Моліться в храмі, вдома!
Вірус косить наші ряди! Наші – маю на увазі попівські. Гострий вірус їзди на тачанках. Наввипередки, грузовиками і джипами, з колонкам і скотчем примотаними хоругвами… ...

Новини

29 Березня, Неділя
12:46
Через підпал сухої трави у Володимир-Волинському районі згоріла господарська споруда
11:43
Перша українка в Італії видужала від коронавірусу: для її лікування застосували унікальну методику
10:30
418 випадків COVID-19 станом на ранок 29 березня виявлено в Україні 2
09:15
Зеленський призначив Наєва командувачем Об’єднаних сил
08:23
Через коронавірус Росія закриває кордон
07:09
У Сумській області ввели жорсткі заходи під час карантину
05:54
Батьки постять кумедні фото карантину з дітьми
01:29
У Рівненській склали адмінпротокол на жінку, яка розповсюдила фейк про дезінфікуючий вертоліт
28 Березня, Субота
23:51
Розповіли подробиці потужного вибуху у Нігерії
22:43
Перехід на літній час 2020: коли в Україні переводитимуть годинник
22:32
В Україні зафіксовано 356 випадків COVID-19
21:37
У Луцьку засудили водія, який збив пішохода насмерть 1
20:25
Хворих лікують на вулиці: волинянка розповіла про ситуацію з коронавірусом в Італії 2
19:57
У мешканця Нововолинська експрес-тест показав позитивний результат на коронавірус 17
19:06
Директорка Луцької міської лікарні підтвердила захворювання на коронавірус 2
18:34
У Володимирі-Волинському та Іваничівському районі вчергове підпалили суху траву
17:52
Депутатка ВРУ заявила, що у неї коронавірус 1
16:10
«За італійською статистикою на Волині коронавірусом може захворіти 1000 осіб» – керівник обласної лікарні 2
15:17
Іваничівська центральна районна лікарня отримала перший транш ліків та засобів захисту для лікарів у боротьбі з COVID-19
14:33
Внаслідок пожежі у багатоповерхівці у Володимирі-Волинському ніхто не постраждав
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі