<

Провели водопровід без документів: 17 будинків у Нововолинську залишилися без води

12:33 | 26.04.2024 / Нововолинськ / , , /
Перегляди
1383
/ Коментарі відсутні

17 будинків по вулиці Марка Вовчка у Нововолинську залишилися без води не лише з вини працівників РЕСу, які проводили роботи та пошкодили водопровід. А й через те, що мешканці, прокладаючи воду, не оформили всі документи.

Про це інформує водоканал Нововолинська.

Адже будь-які земляні роботи виконують із погодженням усіх служб – газо-, світло-, водо-, теплопостачальної. У землі пролягає багато різних комунікацій. Тож, перш ніж десь розкопувати, необхідно отримати «добро» від різних установ.

Мешканці вул. М. Вовчка провели водопровід самостійно, проклали труби там, де, на їхній погляд, було доречно. При цьому знехтували вимогами оформити технічні умови та проектну документацію для даної мережі.

«Навіщо ці формальності?» – подумали вони. Ось саме для таких випадків, коли комунальні служби проводять земляні роботи.

Технічні умови на підключення до водопостачання чи каналізування – це документ, який видається водоканалом споживачу. У ньому вказуються параметри та умови, яких абонент повинен дотримуватися. На основі ТУ робиться проєкт, де зазначаються матеріали, діаметри труб, колодязів, погоджуються місце проходження/ ввід/ випуск водопровідних та каналізаційних мереж.

Далі ця інформація вноситься в інформаційну базу водопровідних/ каналізаційних мереж Нововолинскводоканалу. Тоді комунальне підприємство знає про розташування ваших мереж і в разі проведення земляних робіт, наголошує, що розривати на локації слід обережно, бо на такій-то глибині пролягає водопровід.

Якби мешканці вул. М. Вовчка оформили всі необхідні документи, то пориву не сталося б під час виконання підземних робіт працівниками РЕСу.

Тож наступного дня працівники водоканалу замінили пошкоджену трубу, мешканці знову з водою.

«Технічні умови та проєктна документація дуже необхідні при підведенні будь-яких комунікацій. Щоб уникнути подібних аварійних ситуацій, просимо мешканців Нововолинської громади здійснювати підключення до водопровідних та каналізаційних мереж виключно у правовому полі», – йдеться у дописі.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Червня, Середа
25 Червня, Вівторок