<

Волинські археологи досліджують ніж вікінгів XI століття, який знайшли у Володимирі

09:44 | 21.08.2023 / Володимир, Новини / , , /
Перегляди
547
/ 1 коментар

У квітні в місті Володимирі археологи знайшли ніж вікінгів, який датується XI століттям.

Нині знахідку опрацьовують та роблять її детальний аналіз, — розповів Суспільному науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

З його слів, ніж виявили під час розкопок в рамках реалізації проекту.

«Нове будівництво навчального корпусу та укриття ліцею імені Олександра Цинкаловського Володимирської міської ради по вулиці 20-го липня, 21 у місті Володимирі. Знахідка датується періодом княжої доби. Нині перед істориками стоїть завдання реконструкції та опису предмета.

Цей ніж був статусною, індивідуальною річчю якогось військового чи посадовця. використовувався, як зброя. З одного боку на рукоятті ножа — руни із зображенням тварин, з іншого плетіння», — розповів археолог.

Після аналізу історичної знахідки, предмет повернуть у Володимир.

Що відомо про розкопки у Володимирі

У Володимирі на території ліцею імені Олександра Цинкаловського у квітні-травні 2023 року тривали археологічні розкопки. Після них розпочалися будівельні роботи з будівництва укриття для учнів ліцею імені Олександра Цинкаловського.

6 квітня під час дослідження перед будівництвом укриття та нового корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського у Володимирі археологи відшукали митну пломбу XI-XII століть.

На початку червня волинська археологічна експедиція завершила перший етап археологічних досліджень на території посаду літописного Володимира в урочищі Апостольщина, що знаходиться поруч із нинішнім міським ліцеєм імені Олександра Цинкаловського. Загальна площа досліджень склала 1 000 квадратних метрів.

У процесі польових робіт команда археологів дослідила культурний шар до глибини від 0,8 до 1,4 метра. Під час розкопок вдалось віднайти понад 1 000 різноманітних стародавніх предметів.
один коментар
  1. Там дослідження не завершені, хоч і акти виконаних робіт давно підписано. Більше 10 археологічних об’єктів не докопано. А в них можуть бути ще цікавіші речі. “Освоєно” близько 5 млн. гривень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Липня, Вівторок
22 Липня, Понеділок