<
Інші розділи

МОЗ оновив розподіл областей за карантинними зонами: Волинь у «жовтій»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:17 | 6.03.2021 / Новини / /
Перегляди
2
/ Коментарі відсутні

Міністерство охорони здоров’я оновило розподіл регіонів України на карантинні зони. За тиждень кількість «помаранчевих» областей збільшилась до дев’яти, у їх перелік увійшла Київщина.

Оновлений перелік опублікували на сайті МОЗ, – передає Громадське.

Зокрема, наразі у «червоній» зоні карантину перебувають чотири області: Івано-Франківська, Житомирська, Чернівецька та Закарпатська. Через погіршення ситуації з COVID-19 на Закарпатті комісія ТЕБ та НС вирішила посилити карантинні обмеження та з 8 березня перевести область до «червоної» зони.

До «помаранчевої» зони карантину потрапили одразу дев’ять областей України: Київська, Вінницька, Донецька, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська та Хмельницька. Також «помаранчевий» рівень карантину запровадили у столиці України ㅡ Києві.

Минулого тижня до переліку «помаранчевих» зон увійшли сім областей України. Так, за тиждень Житомирська та Закарпатська області перейшли до «червоної» зони, Луганська ㅡ до «жовтої», та ще п’ять регіонів стали «помаранчевими».

Решта 11 областей України потрапили до «жовтої» зони.

Як працює адаптивний карантин?

Адаптивний карантин в Україні почав діяти з 24 лютого. За ним регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де «зелена» — із найменшим рівнем поширення вірусу, а «червона» — із найбільшим. Щотижня МОЗ оновлює перелік областей з огляду на епідеміологічну ситуацію у регіонах.

Так, «зелений» рівень передбачає перегляд або часткове скасування карантинних обмежень. Його можуть запровадити в усій Україні за умови сприятливої ситуації з коронавірусом.

«Жовтий» рівень автоматично запровадили для всієї країни. Він передбачає, обмеження роботи фітнес-клубів, басейнів та спортивних залів, відвідування закладів освіти (якщо на самоізоляції перебуває понад половина учнів та персоналу), проведення масових заходів та інше.

«Помаранчевий» рівень карантину не передбачає посилення карантину, але «сигналізує про потенційну небезпеку» — наближення до «червоного» рівня. Його можуть запровадити, якщо в регіоні упродовж тижня є перевищення по одному з цих показників:

  • завантаженість ліжок з киснем в регіоні більша за 65%;
  • понад 60 госпіталізацій з COVID-19 або з підозрою на захворювання на 100 тисяч населення протягом 7 днів;
  • зростання кількості госпіталізацій в регіоні на понад 50% за тиждень;
  • менш ніж 300 ПЛР-тестувань та тестів на антиген за 7 днів на 100 тисяч населення;
  • коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу серед протестованих більший за 20%.

Якщо упродовж 3 днів поспіль фіксують перевищення хоча б двох зазначених показників, в області запроваджують «червону» зону карантину.

У «червоній» зоні діятимуть жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: буде заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Однак будуть працювати банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

23 Листопада, Субота
22 Листопада, П’ятниця

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час