<

Природні катаклізми за 2017 рік завдали збитків світу на 320 мільярдів доларів

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:23 | 24.03.2018 / Новини /
Перегляди
16
/ Коментарі відсутні

Зміни клімату призвели в 2017 році до рекордних світових фінансових втрат, які склали $320 млрд, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

Про це пишуть Волинські новини з посиланням на «Вести экономика».

Як зазначається, втрати збільшилися через надзвичайно сильні урагани в Північній Атлантиці, мусонні дощі і повені на Індійському субконтиненті і сильну посуху в деяких регіонах Африки.

Погані погодні явища позначилися на темпах світового економічного розвитку і створили додаткові проблеми в забезпеченні продовольством, охороні здоров’я та міграції.

Тим часом 2017 рік став одним з трьох найтепліших за всю історію спостереження і найтеплішим за той час, коли кліматичний феномен «Ель-Ніньо» не впливав на погоду. Середньосвітова температура повітря піднялася торік на 1,1 градуса за Цельсієм.

«Початок 2018 став продовженням 2017 року: екстремальні погодні явища знову забирають життя і руйнують господарства. В Арктиці спостерігається незвичайно тепла погода, тоді як густонаселені регіони Північної півкулі страждають від сильного холоду і руйнівних зимових буревіїв», – зазначив генсек ВМО Петтері Таалас.

При цьому Австралія та Аргентина страждають від сильної спеки, Кенія і Сомалі – від посухи, а південноафриканське місто Кейп-Код відчуває гостру нестачу води.

Вміст вуглекислого газу в атмосфері збільшилася за останні 25 років з 360 частин на 1 млн до більш ніж 400 частин. Це означає, що потепління продовжиться, як і погані погодні явища. У попередні 800 тис. років викиди діоксиду вуглецю на Землі не перевищували 280 частин на 1 млн.

Збільшення температури поверхні океану призвело до виникнення ураганів в Північній Атлантиці. Усунення наслідків стихії коштувало США рекордну суму – $265 млрд.

З 1980 року зростають показники смертності від хвороб, пов’язаних зі спекою. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), третина населення планети проживає в регіонах, де майже 20 днів на рік температура повітря досягає смертельної для людини позначки.

Зміна клімату призводить до масових переселень. З 2016 року 23,5 млн людей залишили свої будинки. Більшість з них – жителі Азіатсько-Тихоокеанського регіону, які втекли від повеней та ураганів.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 Травня, Середа