<
Ізраїль та Палестина уклали перемир’я в Секторі Газа

10:15 | 8.08.2022 / Новини / , /
Перегляди
109
/ Коментарі відсутні

Єгипет запропонував Ізраїлю та Палестині встановити перемир’я в Секторі Газа. Воно почало діяти 7-го серпня о 19:00 GMT (22:00 за Києвом).

Палестинське угруповання «Ісламський джихад» заявило, що вони погодилися на припинення вогню з Ізраїлем. Перемир’я уклали, щоб покласти край триденному інтенсивному конфлікту, в результаті якого загинуло щонайменше 36 палестинців, зокрема 11 дітей, і понад 300 отримали поранення, інформує Радіо свобода.

Високопоставлений представник угруповання «Ісламський джихад» оголосив 7-го серпня, що досягнута за посередництва Каїра угода про припинення вогню «містить зобов’язання Єгипту працювати над звільненням двох (палестинських) в’язнів» із ізраїльського ув’язнення. Один із ув’язнених є високопоставленою фігурою в політичному крилі «Ісламського джихаду», повідомили в угрупованні.

Ізраїльські війська почали операцію 5-го серпня, завдавши удару по лідеру «Ісламського джихаду», і відтоді продовжували завдавати авіаударів. «Ісламський джихад» випустив сотні ракет по Ізраїлю у відповідь. Ізраїль заявив, що вжив заходів проти угруповання через конкретні загрози неминучого нападу, але не надав подробиць.

Навіть за кілька хвилин до того, як у другій половині дня 7-го серпня з’явилися повідомлення про припинення вогню, ізраїльська авіація завдала ударів по цілям у Смузі Газа, а палестинські бойовики випустили ракети, які досягли Ізраїлю.

Ізраїльська операція проти угруповання «Ісламський джихад» поклала край відносному спокою вздовж кордону. Останнє велике зіткнення було у травні 2021 року, коли за 11 днів запеклих боїв між Ізраїлем і палестинцями загинули щонайменше 250 людей у Газі і 13 в Ізраїлі.

На вузькій прибережній території Смуги Гази проживає близько 2,3 мільйона палестинців.

Нагадаємо: «Ісламський джихад» випустив у бік Ізраїлю 70 ракет. Більшість із них перехопив «Залізний купол»


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 Лютого, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі