<
Юрій Велінець

Парафіяни володимирського Успенського собору та Низкиницього монастиря століття тому добивалися українізації церкви, а кремлівська комуністична імперія звела ці досягнення нанівець

Сьогодні на тлі російської агресії проти України, відбувається багато історичних змін. Однією з таких є розмосковлення церкви та єднання приходів навколо нашого предстоятеля Епіфанія, митрополита Київського і всієї України.

Багато із вірян вважають, що українізація богослужіння є новою формою тиску на них, яка виникла в час війни. Вони наполягають на збереженні уже давно русифікованої “церковно-слов’янської” мови та заперечують канонічність Православної церкви України. Проте в нашій історії уся правда, яку нам тривалий час забороняли ті ж самі москалі.

Ось, наприклад, село Низкиничі. Впродовж своєї історії, це село було зразковим у творенні незалежної української церкви. Саме тут народився і працював захисник православ’я Адам Кисіль, який спочиває в стінах Низкиничівської церкви. Він особисто допомагав митрополиту Петру Могилі боронити Київську митрополію у складі Вселенського патріархату. В 1920-х роках тут було проведено українізацію богослужіння, яку в 1932 р. змосковлена духовна консисторія заборонила. Згодом “священик” Паша-Мерседес вчиняє вандальські дії в храмі, а нині над могилою Адама Кисіля звучить змосковлена “церковно-словянська”. Як гадаєте, що б нам сьогодні сказали наші предки, які 100 років назад в Низкиничах уже слухали проповіді українською мовою?

В Тернопільському архіві зберігаються цікаві справи, над якими мали б задуматися і мешканці міста Володимир. В 1920-х роках велася активна робота прихожан над українізацією Успенського Собору міста Володимир (архівні матеріали нижче у фото). Цьому активно сприяв лікар Арсен Річинський, якого за свою позицію та ж змосковлена консисторія відлучила від церкви.

По навколишніх селах проводилися аналогічні процеси. Парафіяни, які були не грамотні особисто ставили відбитки пальців замість підписів під зверненням про українізацію богослужіння. Тобто рівно 100 років назад наші предки вершили справи, які надихали та були взірцевими для усього українського народу. Натомість кремлівська комуністична імперія звела ці досягнення нанівець.

Сьогодні коли наші мужні герої ЗСУ тримають лінію фронту, ми ж маємо боротися в тилу на своїх же фронтах. Один з них – боротьба за єдину українську церкву з українською мовою та настоятелем Епіфанієм, який пов’язаний із Вселенським патріархом. Цей фронт залежить особисто від нас. Проте нині ми досі дискутуємо та сперечаємося. Нам варто це припинити і остаточно відновити історичну справедливість, яку так просто прийняли наші прабабусі і прадідусі століття назад.

Джерелом для публікації став допис Юрія Велінця у фейсбуці

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
коментарів: 7
  1. Молодець Велінець! Поважаю і молитовно підтримую всім серцем і душею. Слава Ісусу Христу!

  2. Не забувайте яка грошова підтримка іде з москви цим сатаністам кацапським і наше фанатичне бидло думає ,що в цих вертепах є Бог .

    • До цього часу казали навпаки,що ми шлемо москві гроші на ракети і нас ними вбивають.Оприділіться !!!

  3. А як же файно фанати Москви називають попа свого святий.Плюнути би їм в мордочку тим дибілам-прихожанам московського патріархату.Це тупе стадо яке нічим не цікавиться і не вивчає історію України відправити в Москву треба.

  4. А я бажаю усім ? З ким повелись , поводяться НЕСПРАВЕДЛИВО ? Ще за КОЖНОГО З НАС ЗЕМНОГО ЖИТТЯ ? Кожен отримував згідно дій “власних яець” ! ГНИД багато

  5. Нововолинську дуже пощастило, що має отакого викривача міфів! Так тримати, пане Юрію!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Жанна Білоцька
16.06.2024
Дозвольте коротко висловити власну думку. Безумовно повинні шанувати пам’ять загиблих у часи другої світової, під час ...
Юрій Лукницький
11.06.2024
Вважаю, що проблема з радянським обеліском у центрі Володимира не є такою складною, як її подають. Достатньо розібрати її ...
Ірина Пикалюк
4.06.2024
  Хочу поділитися з вами враженнями від проекту у Нововолинській громаді, спрямованого на розвиток соціального ...
Олександр Сапронов
24.05.2024
Спочатку вони вб’ють твоїх митців. Заб’ють за гаражами художниць, доведуть до самогубства поетів, згноять у таборах ...
Володимир Матвіюк
13.05.2024
Днями у фейсбуці була інформація про Мишівську візитівку з калюжею на в’їзді в село. Мова не про лише одну калабаню, а ...