<

З 2020 року в Україні буде введена Програма медичних гарантій: як вона працюватиме

Цей запис опубліковано більш як рік тому
07:09 | 7.01.2020 / Новини / /
Перегляди
2
/ 1 коментар

З квітня 2020 року стартує Програма медичних гарантій. Комплексна система медичного обслуговування буде безкоштовною для українців, однак є нюанси, при яких вона може стати платною.

Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на РБК-Україна.

Програма медичних гарантій охоплює шість видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну і реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів.

Це означає, що в квітні 2020 року принцип “гроші йдуть за пацієнтом” запрацює на всіх рівнях медичної допомоги.

Гроші за надані пацієнтам медпослуги буде перераховувати лікарням Національна служба здоров’я України. Так вже працює первинний рівень – послуги терапевтів, сімейних лікарів і педіатрів.

Для пацієнта це означає, що медпослуги він вже сплатив податками, а держава перераховує гроші в лікарню безпосередньо. Але не всі послуги будуть безкоштовними. Наприклад, залишиться платною стоматологія (крім екстрених випадків), а також косметологічні процедури, масаж і деякі інші.

Якщо раптом у лікарні натякнуть на оплату або видадуть список того, що треба докупити – потрібно телефонувати на гарячу лінію НСЗУ 1677. Але щоб послуги були безкоштовними, пацієнт повинен дотримуватися низки правил.

Наприклад, якщо людина прийде до лікаря вторинки сама, без направлення, то лікарня має право виставити їй рахунок за консультацію. Щоб прийти безкоштовно, треба отримати направлення у сімейного лікаря, з яким підписана декларація.

Без направлення і безкоштовно можна буде піти до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Так само буде надаватись медична допомога при невідкладних станах.

Декларація з 2020 року стає доступом до безкоштовної медицини. Для отримання екстреної допомоги декларація не потрібна. Більш того, фінансування програми “Доступні ліки” збільшать удвічі. Також в програму з 1-го квітня 2020 року додадуть більше інсуліну.

Сьогоднішня редакція Реєстру лікарських засобів від 15-го серпня 2019 року містить 254 препарати, що підлягають реімбурсації, тобто відшкодуванню (повного або часткового) для населення: 195 препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, 45 препаратів для лікування діабету другого типу, 14 препаратів для лікування бронхіальної астми.

З них 78 є безкоштовними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою.




один коментар
  1. Головне не боятися телефонувати на гарячу лінію коли ті нахаби будуть вимагати гроші

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 Травня, Четвер