<

Яким було Водохреще понад 100 років тому

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:26 | 19.01.2018 / Володимир / /
Перегляди
3
/ 1 коментар

Хрещення Господнє, Йордана або Водохреща — це третє, завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке з кожним роком в Україні набирає все більшу популярність серед населення. 

Щороку в цей день соцмережі заполоняють світлини, на яких волиняни показують свою сміливість і те як вони занурювались до освяченої води, – пише ВолиньPost.

Інколи окремі господарі — «спеціалісти» прорубували на річці ополонку, випилювали з льоду великий хрест, ставили його над ополонкою і обливали буряковим квасом, щоб був червоний. Біля хреста будували з льоду престол. В цей день дівчатам було рекомендовано вмиватися в «йорданській воді» — «щоб були рожеві лиця».

Вважалось, що в той момент, як священик занурює хрест у воду, всі чорти та всяка нечиста сила вистрибує з річки. За народними віруваннями, коли на Йордана випав повний місяць – бути великій воді, або якщо в цей день зоряна ніч – вродять горіхи і ягоди. Спостерігайте за погодою в цей день, бо якщо йде лапатий сніг – то очікувати на гарний врожай, якщо похмуро – хліба буде вдосталь, або під час освячення води йде сніг — добре роїтимуться бджоли і колоситимуться хліб

1918 Володимир-Волинський




один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 Травня, П’ятниця
16 Травня, Четвер