В мережі опублікували ретрофото Миколаївської церкви у Володимирі
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/435668784_437683992104999_5919570462011452251_n.jpg)
У мережі показали ретрофото каплиці церкви Св. Миколая у Володимирі.
Світлину оприлюднили на сторінці Центру дослідження і відродження Волині у фейсбуці.
Миколаївська церква у Володимирі-Волинському побудована у 1780 році. Її первісне призначення – греко-католицька каплиця святого Йосафата Кунцевича. Каплиця була побудована на пожертвування Холмського єпископа протоархімандрита Порфирія Скарбки-Важинського неподалік від передмістя «Зап’ятниче». На тому самому місці, де колись, в XVI ст., стояв будинок володимирського міщанина чоботаря Гаврила Кунцевича.
В 1580 році в цьому будинку народився його син Йосафат, майбутній греко-католицький єпископ, який трагічно загинув внаслідок міжконфесійних сутичок в 1623 році.
У 1800 році церква передана православному духівництву і освячена під іменем Святого Миколая. Біля церкви була побудована дерев’яна дзвіниця, яка зафіксована на світлині в книзі Олександра Цинкаловського «Княже місто Володимир». Там же зазначено, що на початку ХХ століття богослужіння в церкві проводилося українською мовою.
У 2004 році біля храму, там, де колись стояла дерев’яна дзвіниця, побудована нова двоярусна цегляна дзвіниця.
Наразі даною святинею, як і Успенським собором у Володимирі користується релігійна громада УПЦ мп.
![](https://bug.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/435667007_437684158771649_2534427488624378464_n.jpg)
С. Федосєєва