<

Духовна практика допомогла впоратись з емоційним вигоранням та віднайти внутрішню гармонію: нововолинянка 8 років займається кундаліні-йогою

Цей запис опубліковано більш як рік тому
10:29 | 27.02.2021 / Нововолинськ / /
Перегляди
63
/ Коментарі відсутні

Популярність занять йогою зростає з року в рік, особливо це бачимо на прикладі багатьох відомих людей. Проте якщо для одних йога – це лише один із різновидів фізичної активності, то для інших – ціла філософія. Нововолинянка Світлана Медина уже 8 років займається кундаліні-йогою. Каже, що свого часу ця духовна практика допомогла їй справитись із сильним емоційним вигоранням та віднайти внутрішню гармонію.

А два роки тому, після отримання сертифікату, жінка започаткувала власну практику, якою нині ділиться з усіма охочими під час онлайн-марафонів у інстаграмі та офлайн-занять у спорткомплексі торгового центру «Форест», що у Нововолинську, – пише журналістка Тетяна Ізотова для газети “Слово правди“.

Економістка та бухгалтерка за освітою працювала у банківській сфері, а також у торгівлі, після народження сина вирішила кардинально змінити життя, перетворивши захоплення йогою в основний вид діяльності. Два роки тому Світлана закінчила онлайн-курси у Дарії Каболової, котра є однією з найсильніших вчителів кундаліні-йоги в Східній Європі. На цьому навчання не закінчилось, зараз Світлана заледве не щомісяця підвищує кваліфікацію.

«Для викладача кундаліні-йоги важливо підтримувати стан спокою та тиші, коли не потрібно кудись поспішати і ти можеш бути тут і зараз, насолоджуючись моментом. Адже моє завдання – транслювати саме такий стан на тих, хто приходить на заняття», – зазначає Світлана.

Кундаліні-йога – один із різновидів йоги, яких є понад два десятки. Проте серед інших кундаліні вирізняє те, що вона стала відкритою для широкого загалу відносно недавно – у 60-х роках минулого століття, коли індійський йог Йогі Бхаджан почав викладати її у США, за що його дуже не злюбили у рідній Індії. Адже там протягом тисячоліть ці знання передавались з покоління у покоління лише у королівських династіях. Якщо інші види йоги спрямовані на розвиток тіла, або ж медитації чи дихання, то в кундаліні поєднані всі ці елементи.

Своїм рішенням професійно займатись кундаліні-йогою як викладачка, Світлана не одразу поділилась з близькими, адже передбачала, що наштовхнеться на стіну несприйняття. Тож розпочала онлайн-навчання, не афішуючи подальших намірів. А відтак, коли починаюча йогиня завела в інстаграмі сторінку та почала активно її просувати, її сім’ї довелось змиритись, тим паче, що ця справа невдовзі почала приносити плоди – на марафони почали підписуватись десятки учнів, а в групу із занять йогою у спортзалі приходити послідовниці цієї духовної практики.

За роки занять кундаліні-йогою Світлана позбулась метушливості та тривожності, каже, що тепер точно знає, чого хоче у житті та як цього досягнути, а ще відчуває сильний зв’язок зі своїм тілом, на потреби якого уміє вчасно реагувати. Адже багатьом притаманне ігнорування реальних потреб, коли, наприклад, працюєш до повного виснаження, не звертаючи увагу на втому, а тіло, якщо про нього не піклуватись, натомість відгукується хворобами. Велике значення у практиці кундаліні має також робота з емоціями, адже далеко не усім відомо, що блокуючи негативні емоції, ми не дозволяємо собі і радість, запевняє Світлана.

«Життя набуває яскравіших фарб, адже ти по-справжньому відчуваєш себе, свої емоції та життя, яке проходить біля тебе», – додає жінка.

Заняття, які Світлана проводить зі своїми ученицями, складаються з трьох комплексів, кожен з яких пов’язаний із диханням: фізичні рухи-асани, релаксація та медитація. При чому під час останнього етапу, який відбувається у певній позі, теж можна добряче попітніти через те, що в організмі запускаються окисні процеси. Завдяки кундаліні-йозі можна не лише відновити душевну рівновагу та позбутись внутрішніх зажимів, а і привести тіло у тонус, хоча «сідниць, як горіх» з допомогою такої активності не накачаєш, зауважує Світлана.

Під час карантину шаленої популярності набули різноманітні онлайн-марафони. Проводить такі дистанційні заняття зі своїми учнями і йогиня Світлана. Протягом сорока днів, а саме стільки триває її марафон, вона проводить заняття з йоги у прямому ефірі, а також щодня дає різні завдання, спрямовані на заспокоєння думок, сприйняття себе, розуміння тіла та пошук джерел внутрішнього наповнення.

Головне для викладачки кундаліні-йоги створити своєрідний зцілюючий простір для учасників марафону, після закінчення якого вони лишають безліч позитивних відгуків. Хтось, завдяки регулярним практикам, яких навчає Світлана, виходить з апатичного стану, хтось, наповнюючись внутрішнім ресурсом, почав більше вірити у власні сили, а хтось навчився справлятись із стресовими ситуаціями, які приводили до конфліктів на роботі чи у родині.

Незабаром Світлана буде проводити набір на дев’ятий марафон «Жити в кайф», який відбуватиметься в інстаграмі. Замислюється викладачка йоги і над тим, щоб проводити офлайн-заняття і у Володимирі, адже з таким питанням до неї неодноразово звертались мешканки цього міста. Тому міркує нині, як і де можна було б організувати заняття для групи охочих практикувати кундаліні-йогу.

Нещодавно у володимирчанок була нагода познайомитись ближче зі Світланою під час дня відчинених дверей у салоні краси «KovalchukStudio». Власниця салону Ірина Ковальчук періодично організовує подібні заходи, на які запрошує менторок, які можуть поділитись цікавою інформацією для жіночої аудиторії – коучів, психологів, успішних підприємиць.

Йогиня Світлана, зокрема, розповідала про емоції, внутрішній ресурс та жіночу енергію та протягом двох годин розмови дала безліч корисних порад, котрі знадобляться у повсякденному житті.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 Травня, Понеділок
5 Травня, Неділя