Показали, як виглядали вхідна брама та капличка в’язниці на валах у Володимирі майже століття тому
Опублікували світлини вхідної брами до володимирської в’язниці, що знаходилась на Валах Городища, та капличку у ній, датовані 1928 роком.
Знімки у фейсбуці опублікував історик Віталій Скальський.
“Вхідна брама та капличка у володимирській в’язниці. 1928 рік”, – підписав фотографії автор.
На старовинному знімку можна побачити, що на брамі є напис “Więzienie we Włodzimierzu”, що з польської можна перекласти, як в’язниця у Володимирі.
У коментарях директор Володимир-Волинського історичного музею Володимир Стемковський зазначив, що капличка розміщувалася у кімнаті, справа відразу ж зі східного боку. У другій будівлі комплексу володимирської тюрми, згідно з даними 1930 року.
“Про цю капличку-кімнату згадували колишні володимирські в’язні з процесу 151. Розповідав про капличку і володимирський, на жаль, покійний краєзнавець Леонід Михальчук. Він свого часу і передав музею знімки вхідної брами тюрми та копію світлини каплички”, – додав він.
Згодом Скальський дописав, що згадані світлини опубліковані у книжці «Dziesięciolecie sądownictwa na Wołyniu» (Łuck, 1929).
Окрім цих двох фото, там є доволі відоме – самої будівлі в’язниці з південно-східної сторони. Звідти ж відомо, що в’язниця була розрахована на 86 в’язнів та мала столярський, кравецький, слюсарсько-ковальський і шевський цехи, школу, капличку та бібліотеку, а також лікарняний ізолятор на 6 ліжок.
Персонал складався з начальника (на 1928 рік – Аполінарій Хмельовець), старшого наглядача, 14 наглядачів та одного фельдшера.
“У тій книжці ще є вельми цікаві спогади прокурора Вільгельма Струменського з «процесу 151 члена КПЗУ»”, – уточнив історик.