<

Людей обурила «кадетська» форма випускників-семінаристів духовного училища УПЦ МП у Володимирі

11:47 | 19.06.2022 / Володимир / , , /
Перегляди
8880
/ коментарів 11

15-го червня відбувся випуск богословського відділення Володимир-Волинського Духовного училища, що діє при Успенському соборі Української православної церкви московського патріархату. У соцмережах люди почали обурюватися формі, у якій були одягнуті випускники, її порівнюють із військовим строєм кадетів часів російської імперії.

Про випуск повідомили на сторінці училища у фейсбуці.

Цьогоріч навчання закінчили четверо випускників, урочистості відбулися у Свято-Успенському кафедральному соборі, що досі підпорядковується московському патріархату. На них були присутні викладацький колектив, батьки, випускники та вихованці училища. Дипломи вручав ректор – митрополит Володимир, який водночас є і настоятелем Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП.

Проте громадськість обурила форма, у яку одягнуті випускники. Її порівнюють із військовою, яку носили за часів царювання Ніколая, якого канонізує РПЦ.

Першим обурення висловив отець Роман Янів з Горохівщини.

“Що за форма в духовному училищі, фуражка і стрій часів канонізованого в рпц Ніколая кровавого, він же, царь батюшка”, – написав священник.

Згодом фото випускників духовного училища почали ширитися соцмережами. Валентин Малиновський написав у фейсбуці:

“Якщо хтось ще вважає, що “руській мір” це якесь абстрактне явище, що знаходиться десь далеко від нас, то це не так. Місто Володимир Волинської області, дев’ятий рік війни з рашистами, 15 червня 2022 р. – випуск богословського відділення духовного училища московського пархату”, – йдеться у дописі.

Люди ж знову звернули увагу на форму: “Що за форма?”, “Отечество “будуть охороняти від Карпат до Камчатки, коли народ буде думати про організації в яку вступає”, “Хтось же має це зупинити!”, “Скільки ще? Дивуюся землякам і, навіть, родичам, які вперто йдуть до московських попів й вислуховують їх облуду”, “Нічого не допоможе. Тільки заборона”, “Це не богословське відділення, а кадетське. І це Волинська область! Жах!”.

Тож, як бачимо, численні заяви УПЦ МП, що вони автокефальні і не мають відношення до російської православної церкви, не сходяться із реаліями. Адже, не зважаючи на 9-ий рік війни та обстріли росіянами храмів УПЦ, вони й далі своїми звичаями, настроями, мовою та діяннями наслідують російську церкву.

коментарів: 11
  1. Волинь повинна піти по шляху наших сусідів Львівян ,на обласному рівні заборонити цю кацапофашистську секту і всі діла .

    • В Києві влада має прийняти закон і не говорити,що люди,що виступають проти мп,розпалюють ворожнечу.

  2. Московський сатанат в Україні, це підрозділ фсб, який займається
    психологічними операціями над нашим населенням. Служіння Богу це лише прикриття, основна мета – обережне нав’язування ідеології “руського міра”.

  3. Служіння Богу це лише прикриття, основна мета – гроші) Це стосується і тих, і інших, клоуни..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

30 Червня, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі