<

Україна лідирує в Європі за кількістю довічно ув’язнених

12:01 | 5.09.2021 / Новини / /
Перегляди
288
/ коментарі 2

На сьогодні Україна тримає лідерство серед країн Європи за кількістю довічників, їх 1536 осіб.

Про це у телеграмі написала Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Конкурент.

За її словами, під час зустрічі із головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер обговорили гуманізацію національного законодавства стосовно осіб, які відбувають довічне покарання.

Серед них – громадянин С., який роками чекає на перегляд вироку Апеляційного суду АР Крим від 26-го листопада 2004 року за нововиявленими обставинами.

«Його кримінальна справа знаходиться у тимчасово окупованому Криму та через відсутність норми у міжнародних договорах про передачу справ РФ відмовляється надати їх Україні», – повідомила Денісова.

Вона констатувала, що зараз законодавство України не передбачає дієвого механізму звільнення довічників від подальшого відбування покарання та позбавляє так званого права на надію – перегляду рішення суду через певний проміжок часу.

«Поінформувала пані Богнер, що вирішити це питання допоможе ухвалення Верховною Радою України проєктів законів №4048 та №4049 у другому читанні та в цілому.

Тоді українське законодавство відповідатиме практикам ЄСПЛ з дострокового звільнення осіб, які засуджені до довічного ув’язнення», – зазначила омбудсмен, висловивши сподівання, що законопроєкти будуть внесені до порядку денного найближчої сесії парламенту.

Також Денісова спільно з Богнер наголосила на важливості ухвалення Верховною Радою Закону «Про корінні народи України».

«Утім, документ потребує уточнення, зокрема в частині внесення до списку корінних народів гагаузів, які проживають в Україні та Молдові, й не мають власної країни. Важливо створити умови для реалізації прав усіма корінними народами, тому підтримую цю ініціативу”, – зауважила Уповноважений ВР.

коментарів: 2
  1. розстріл, єдиний вихід з ситуації, він би вирішив одразу дві проблеми: не потрібно було б наволоч годувати до скону і друге, люди може б трохи менше скоювали важкі злочини. Як жаль що давно скасували

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 Грудня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі