<
Пліснява, грибок і сморід: у Волинській області виявили порушення у місцях проживання переселенців

17:34 | 18.04.2023 / Новини / , /
Перегляди
1356
/ Коментарі відсутні

На початку квітня представники Офісу Омбудсмана України здійснили перевірку умов проживання внутрішньо переміщених осіб у Волинській області. За її результатами оприлюднили світлини з порушеннями, які зафіксували.

Суспільне дізнавалося, про які порушення йдеться і як це коментують в обласній військовій адміністрації.

Результати перевірки

У своєму звіті представники Офісу Омбудсмана вказали, що у перевірених приміщеннях виявили плісняву, грибок і сморід. Оглянули п’ять місць компактного проживання для переселенців:

  • заклад дошкільної освіти «Сонечко» Цуманської селищної ради;
  • колишня будівля Олицької міської лікарні;
  • хостел, розташований у селі Липини;
  • гуртожиток Рожищенського фахового коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького;
  • помешкання церкви «Фіміам».

Частина місць компактного проживання облаштовані в старих будівлях, які потребують капітального або часткового ремонту.

«З мешканців ще й стягують орендну плату за проживання у таких умовах. При цьому на їхні нарікання ані адміністрація закладу, ані відповідний орган місцевого самоврядування не реагують», – додали в Офісі Омбудсмана.

Згадали у звіті також аварійний дах у гуртожитку та відсутність соціального супроводу для людей з інвалідністю: «Жодне приміщення, яке відвідала моніторингова група, не відповідає нормам інклюзивності будівель. Людей на візках по сходах допомагають зносити інші мешканці».

Що про звіт кажуть в ОВА

“Наразі на Волині зареєстровано 57 тисяч переселенців. Більшість із них живуть у приватних будинках у селах. Про перевірки працівниками Офісу Омбудсмена, в обласній військовій адміністрації знали”, – розказала Суспільному директорка обласного департаменту соцзахисту населення Оксана Гобод.

Каже, що жоден зі згаданих у звіті об’єктів не є в обласному переліку місць компактного проживання внутрішньо переміщених українців.

Щодо хостелу у Ліпінах, то зі слів Оксани Гобод, він не входить до переліку місць компактного проживання переселенців, але приміщення використовують з другого дня повномасштабного вторгення. Це – приватна власність. Здебільшого переселенці зупинялися там транзитом.

“Але, після того, як почали розглядати не транзитне перебування, а проживання на довший час, то усім, хто потребував переселення, – пропонували інші місця”, – додала посадовиця.

Гуртожиток Рожищенського педколеджу для поселення переселенців стали використовувати з вересня 2022-го. Проблеми із дахом там були ще до війни.

“Воєнний стан, і не може він зараз бути на 100% забезпечений ремонтними роботами, ми це повинні зрозуміти”, – говорить директорка департаменту.

До садочку «Сонечко» каже Оксана Гобод, була претензія про відсутність забезпечення інклюзивності:«Зауважу, що це не спеціалізовані заклади для проживання людей з інвалідністю, і ті приміщення, які надавалися – були тимчасовими прихистками».

Також Оксана Гобод розповіла, що за період повномасштабного вторгнення у військову адміністрацію не надходило жодної офіційної скарги на неналежні умови для життя. Каже,що було два телефонні дзвінки їй особисто з проханням надати житло в іншому населеному пункті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 Жовтня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі