<

Ігор Гузь

Здоровий націоналізм потрібен українцям для збереження і розквіту України

Цей запис опубліковано більш як рік тому
01:44 | 19.05.2022 / Погляд / /
154
/ коментарі 2

Впродовж довгого часу здоровий націоналізм в Україні зазнавав гоніння, навіть після здобуття незалежності. Пам’ятаю, скільки чув відмовок і запитань, коли ми з однодумцями започатковували фестиваль «Бандерштат – фестиваль українського духу» 15 років тому…

Але роки титанічної праці команди і ви самі бачите, яким постав Бандерштат в останні роки. Тисячі людей відвідують фестиваль сім’ями, наповнюються духом націоналізму. І нікого тепер не лякає Бандера і червоно-чорні прапори, ні виставка присвячена УПА. А колись ми привозили на фестиваль ще десятки живих воїнів УПА…

На Бандерштаті – українська історія, культура, музика, національна свідомість. Він став інструментом здорової націоналізації суспільства і роками вчив любити українське. Саме здоровий націоналізм, який проявляється у знанні української історії, любові до культури і гордістю за Героїв – це інструмент побудови здорової держави, вільної від рашистського зла.

Ми повинні пишатися своїм і не пускати в домівку ворогів з пропагандою ворожого і вислуховувати від них, які негожі – це і є націоналізм. На жаль, саме війна відкрила людям очі і дала поштовх до важливого кроку – поприбирати в своїй хаті ворожі маркери.

Час уже зараз вирвати з корінням радянськість і російськість. Часто чую: «не на часі». А коли на часі, як не сьогодні, перейменувати вулиці пушкіна і увіковічнити на українській землі наших Героїв?

Українська культура не повинна містити маркерів радянськості, вони мають покинути назавжди наші вулиці, підручники, голови… У нас є своя історія, своя культура і свої Герої, якими ми маємо пишатися.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
коментарів: 2
  1. Вам, “госте”, потрібно познайомитися зі співробітниками Володимирського районного СБУ. Ігоре Володимировичу Гузь, посприяйте чоловікові. Він (вона, воно) давно це заслужив (ла\ло).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Віктор Мартиненко
4.10.2024
Храм базилікального типу у селі Стара Лішня у Пормівській громаді, збудований у романському стилі IX-XIV ст. Розміри: 7х4 м. У ...
Олександр Гром
2.10.2024
Глянув Укази Президента України. Тепло на душі від того, що ми маємо живих Героїв України і більше воїнів, яких ...
Ірина Пикалюк
13.09.2024
Розвиток локальної культури в умовах війни набуває особливого значення.  Культура – це наша духовна зброя, яка ...
Анатолій Бідзюра
11.09.2024
Скільки словесних списів було зламано в Нововолинську, навколо теми знесення скульптурної композиції (солдату НКВД ...
Андрій Бокоч
19.08.2024
Минув тиждень після Олімпіади. Тиждень без неймовірних емоцій, без виняткового азарту, без того особливого стану, який ...