<

В Україні відзначають сьому річницю Революції Гідності: згадки про криваві події на майдані

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:10 | 19.02.2021 / Новини / , /
Перегляди
17
/ Коментарі відсутні

Сім років тому, 19-го лютого 2014 року, під час Революції Гідності на Майдані продовжувалось протистояння.

Події того дня відтворює Укрінформ.

Після тривалих сутичок ввечері 18-го лютого, силовики відтіснили мітингарів на Майдан. В ніч з 18-го на 19-те лютого протистояння стало ще запеклішим. Напередодні, беркутівці оточили протестувальників з боку Інститутської вулиці та Європейської площі. Почався штурм. Аби захиститись, активісти підпалювали шини. Через деякий час їм вдалось утворити суцільну смугу полум’я, яка заважала пройти правоохоронцям. Люди кидали до вогню все, що знаходили.

Силовики пригнали до Майдану водомети, намагаючись загасити полум’я, але спроби були марними. Майданівці відбивались бруківкою, піротехнікою та «коктейлями молотова». Разом з тим, беркутівці намагались штурмувати барикади БТРами, але невдало.

Будинок профспілок, що загорівся напередодні ввечері, палав. Активісти, що вибігали з нього, повідомляли, що в середину з даху й з першого поверху зайшли бійці «Беркуту», які навмисне спричинили пожежу. Коли полум’я охопило більшу частину будівлі, в середині ще лишались люди. Їх рятували за допомогою підйомного крану та мотузок. Згодом через пожежу обрушилися конструкції між 4 і 5 поверхами.

Штурм Майдану продовжувався всю ніч. Злам ситуації на користь протестувальників відбувся близько 6 ранку 19-го лютого, коли на допомогу оборонцям Майдану крізь блокаду силовиків прорвалися кілька автобусів львів’ян. Вони з палицями і щитами кинулись у наступ на солдат внутрішніх військ, які згодом почали відступ. Протестувальникам вдалось повністю відновити контроль над Майданом Незалежності.

У трапезній Михайлівського собору протестувальники організували госпіталь. Упродовж дня кияни несли туди медикаменти. Там постійно працювали близько 20-30 лікарів. Як правило, вони надавали лише першу допомогу, після чого постраждалих відправляли до лікарень.

Київ продовжував перебувати у транспортному колапсі: під’їзди до міста охороняли автоматники, метро не працювало через оголошену владою так звану терористичну загрозу. Припинилося і залізничне сполучення з Львівською та Івано-Франківською областями.

Кривавий штурм Майдану 18-19 лютого сколихнув регіони України. Оскільки влада ігнорувала вимоги протестувальників, відбулося масове захоплення будівель силових структур у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку.

Протягом дня 19-го лютого від європейських та американських високопосадовців прозвучала низка заяв с приводу ситуації, що склалася в Україні. Зокрема, президент США Барак Обама пригрозив «наслідками» для української влади, якщо насилля не припиниться.

19-го лютого на Майдані загинуло 8 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам, з них 35 – тяжкі, 31 – середньої тяжкості.

На 20-те лютого Віктор Янукович оголосив день жалоби за загиблими у протистояннях. Крім того він звинуватив лідерів опозиції у тому, що вони перейшли межу, закликавши людей до зброї.

Під час тих кривавих протистоянь загинув і уродженець Нововолинська Сергій Байдовський, якого поховали у селі Менчичі на Іваничівщині.

Днями генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що слідство в основних справах подій на майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках буде завершене в цьому році.

Нагадаємо, Революцію Гідності Верховна Рада нещодавно визнала одним із ключових моментів державотворення України.

В Ігоря Кульчицького на Майдані загинув батько. У відео телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», він розповідає, як на територію Михайлівського собору зносили тіла загиблих на Майдані активістів у дні найжорсткіших протистоянь в центрі Києва. (Автори: Євгенія Токар, Андрій Шурін).




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Травня, Субота
3 Травня, П’ятниця