<

[ОНОВЛЕНО] Міністр Ляшко відвідав Нововолинську лікарню на запрошення нардепа Гузя: переконували НЦМЛ також надати кластерний статус

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:03 | 1.07.2023 / Нововолинськ / , /
Перегляди
7230
/ коментарів 16

1-го липня, у Нововолинській міській лікарні, на запрошення нардепа Ігоря Гузя, з робочим візитом перебував міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Зустріли міністра Віктора Ляшка, який прибув з представниками Волинської ОВА, міський голова Борис Карпус, народний депутат Ігор Гузь, депутат облради Андрій Бокоч, директор лікарні Олег Шипелик, місцеві депутати та працівники НМЦЛ.

Інтернет-видання «БУГ» проводило онлайн-трансляцію зустрічі:

Після того, як міністру провели екскурсію медзакладом, показали, що було зроблено за рік часу, коли стало відомо про можливий поділ лікарень на кластерність, усі присутні спустились до актової зали, де відбулась дискусія і міністр відповідав на питання, які найбільше турбують медперсонал, депутатів та мешканців.

Віктор Ляшко розповів, що навіть, якщо лікарня не отримає статус кластерності, вона все одно підпадає під програму медичних гарантій, якщо відповідатиме нормам, які прописані в НСЗУ. Сама програма медичних гарантій розроблена для того, щоб підняти заробітні плати лікарям, покращити медичні послуги, а пацієнт не платив за їхнє надання. Інфраструктуру лікарні мають оновлювати за власний кошт або домовлятися із місцевими радами. Оскільки в державі не достатньо для цього коштів.

“Нині ж, коли ввели закон по кластеризації, лікарні підводять до мінімальних базових напрямків, що треба зробити. Виходить лікарні рухатись далі – рухайтеся, ми за те, щоб таких медзакладів було більше. Але ви розраховуйте на місці і закриваєте ті проблемні питання, які у вас є. Бо я не можу з державного рівня фінансувати і розвивати тут за 20 кілометрів дві лікарні. При тому, що Камінь-Каширський буде взагалі не мати того, що має. А там також люди, в них немає нічого. А я, як міністр, зобов’язаний подивитися і визначити, куди інвестувати обмежений ресурс”, – зазначив Віктор Ляшко.

Він додав, що це не впливатиме на те, як НСЗУ буде працювати з лікарнями. Запропонував привести НЦМЛ до вимог загального стандарту і можливо через рік повторно розглянути питання кластерності.

“Я не підтримую того, що ми зараз визначаємо авансом лікарню кластерною і думаємо, що далі робити. Зробили ангіограф, але це те, що повинно було тут бути. Тепер треба зробити нейрохірургію. І таких речей все більше буде.

По екстренці багато хто боїться, що не будуть вести пацієнтів, якщо лікарня не кластерна. Це неправда, пацієнтів везуть згідно з тим, які пакети заключені в лікарні”, – пояснив керівник МОЗу.

Виступив перед присутніми і народний депутат Ігор Гузь, він розповів, що 29-го червня мали з міністром “серйозну розмову” і вчергове наполягли, щоб він приїхав у Нововолинськ та побачив ситуацію на власні очі. Адже за минулий рік, сюди не приїжджали ні він, ні голова Волинської обласної адміністрації Юрій Погуляйко, щоб пояснити працівникам Нововолинської та Володимирської лікарні, як діяти.

“Ця помилка була ключова, тому що люди не бачили правила гри ні тут, ні у Володимирі. Ні мешканці, ні депутати, ні міські голови – це ключова помилка. Люди хочуть справедливості і вони хотіли її почути. По-друге, якщо ви не пообіцяєте сьогодні присутнім, що тут буде кластерна лікарня, вона буде зруйнована. Бо через рік-два тут лишиться на 300-400 менше працівників.

Тому я вас прошу, як народний депутат. Ви зараз гнете лінію таку, що давайте загальну, і ми подивимося. Я вас прошу, давайте по іншому. Дайте Нововолинській лікарні статус кластерної і через рік ви поставите умови, як розвиватися, як діяти, приїдете і перевірите”, – запропонував нардеп.

Парламентар закликав керівника МОЗу надати Нововолинській ЦМЛ статус кластерної, як виключення, поставивши власні умови, які потрібно виконати за певний період часу. А лікарня буде продовжувати боротися, розвиватися і працювати. В іншому випадку буде відтік фахівців і лікарня зруйнується.

Також Ігор Гузь додав, що на зустрічі у столиці представники Волинської ОВА не заперечували про надання статусу кластерності Нововолинській і Володимирській лікарням одночасно.

На запитання головного лікаря Олега Шипелика, чи може міністерство надати авансом статус кластерної лікарні Нововолинській, за умови, що вони продовжуватимуть розвиватися та виконають певні умови у зазначений період, Віктор Ляшко не дав однозначної відповіді.

Мер Нововолинська Борис Корпус розповів, що вони зверталися до МОЗу за критеріями для кластерної лікарні, щоб зрозуміти, чи відповідає НМЦЛ заявленим вимогам. Тоді відповіли, що потрібно встановити ангіограф і лікарня зможе претендувати на рівні з іншими.

“Нам дали надію і ми почали виконувати. Потім виходить постанова, яка до медицини взагалі немає ніякого відношення. Надали пріоритет району і за кількістю населення, хоча Нововолинськ у півтора раза більший за населенням, ніж районний центр. Звичайно, ми переживаємо, у нас 60% бюджету розвитку йде на лікарню, із 6 млн – 4 млн витрачається на ЦМЛ”, – зазначив Карпус.

Він також додав, що вони зверталися до губернатора, написали лист, там сказали, що не проти, але прохання і документ не передали МОЗу. Мер запропонував, як виключення, дати нововолинській лікарні завдання, які потрібно виконати для отримання кластерності, оскільки також вважає медзаклад достойним цього рівня.

Своєю чергою, головна лікарка Нововолинського Центру ПМД Ольга Попіка запитала, чи буде лікарня, якщо лишиться загальною, і надалі мати 24 пакети на надання медичних послуг від НСЗУ. На що Ляшко відповів, що може заключити й всі 28, якщо зможе надавати відповідні послуги, будуть спеціалісти та обладнання.

Також запитували у міністра про саму сутність визначення спроможної мережі медзакладів, як буде надходити фінансування у лікарні, які послуги будуть надаватися, якщо лікарня буде загально, чи не зміняться згодом ці правила, якщо раптом призначать іншого міністра.

Після майже двогодинних дискусій Віктор Ляшко так і не відповів, чи може Нововолинська лікарня отримати статус кластерної окремо від Володимирської, але зазначив, що остаточне рішення ще не прийняте.

Нагадаємо, що вже понад рік точиться дискусія з приводу того, яка лікарня має стати кластерною – у Володимирі чи у Нововолинську. Нардеп Ігор Гузь вважає що кластерними мають бути обидва медзаклади. 29-го червня в Києві у Міністерстві охорони здоров’я відбулась нарада, на якій мали прийняти остаточне рішення щодо спроможної мережі медзакладів Волині. На захід прибули нардеп Ігор Гузь, мери Нововолинська, Володимира з головними лікарями. Але остаточне рішення, кому надати статус кластерної лікарні, у МОЗі не прийняли.

За цей рік представники МОЗ жодного разу не зустрілися з колективами обох лікарень, не приїхав на запрошення і пан міністр Віктор Ляшко

Раніше Волинська ОВА рекомендувала МОЗу надати статус кластерності лише Володимирському ТМО.
коментарів: 16
 1. Ну, і… переконали міністра? Чому ніхто не сказав про певну специфічність обох медзакладів, які співіснують вже багато років на віддалі 18 км. один від одного? А також, про те, що за кількістю населення та промисловій потужності мав бути не Володимирський, а Нововолинський район! Залізниця? Так вона є і в нас. Автотраса Р-15 теж в наявності, котра сполучає всі закапелки Волині. Профукали у свій час, панове міські державні й місцеві службовці новий адміністративний поділ? Думали, що люди проковтнуть, як і раніше ковтали? Якщо не нададуть кластеру КНП “НВ ЦМЛ”, другий термін міського голови Б.Карпусу, точно не світитиме. Як і нардепу І.Гузю його мандат у ВРУ.

  • Якщо кластерну лікарню не дадуть, Анатолій навряд чи побачить оті наступні терміни.

   • До “Troll”. Невідомо, хто з нас не побачить, в майбутньому, кластерну НВ лікарню, ви чи я. :))) Не зарікайтеся від смерті, яка ходить за нами назирці – у кожного за плечима.

  • А також, про те, що за кількістю населення та промисловій потужності мав бути не Володимирський, а Нововолинський район! Ото Остапа понесло-дайош перейменування Нововолинська у Нью-Васюки товарИщи! А ще є пропозиція перейминувати Новік у Новонаркоманськ!

   • Які ще крилаті вирази, окрім “совкових”, може навести як приклад, таваріщ анонімний мешканець червоного Володимира, як не з роману Ільфа та Петрова? :)))

  • А що,перестануть в лікарні гроші брати, якщо стане кластерною? Ні за що не повірю! А про потенціал Нововолинська…ще залишився совковий асфальт.

 2. Побачимо, що це дасть, але бачу, що є надія на те, що Нововолинську лікарню таки збережуть.

  • А її ніхто не знищує… І мені до сраки,як вона називається …кластерна чи міська- я хочу щоб там працювали спеціалісти ,а не хабарники.

 3. Дійсно профукали адмін поділ
  Нововолинсь велике місто і його не можна було включити до Володимирського району
  А так в нас все забрали
  Поліція у Володимирі, прокуратура у Володимирі, лікарня ту ди д, суд теж профукають,

 4. Нововолинський суд, виконавча, хто стикався – знає! Медогляд з “довірою” для молоді під керуванням корупціонерки, коштує у 10 разів дороще як в Їваничах, та за часом проходження займає до тижня!

 5. Головному лікарю перед приїздом міністра бажано б було підготуватись і розібратись, що таке “кластерність”. І якщо були питання – можна було б звернутись в міністерство або ще кудись, а не чекати міністра. Це щодо професіоналізму.
  Зараз міністр вже має уявлення про нововолинську лікарню і можливо вже і підтвердив свої сумніви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

24 Липня, Середа