В Україні офіційно запровадили COVID-сертифікати: як вони працюватимуть і хто їх отримає
Крім вакцинації, сертифікат буде підтверджувати факт тестування на COVID-19 або одужання від коронавірусу.
В Україні офіційно запровадили так звані COVID-сертифікати: їх можна отримати в паперовій або цифровій формі. Кабінет міністрів опублікував відповідну постанову на своєму сайті, – передає УНІАН.
Згідно з документом, крім вакцинації, сертифікат буде підтверджувати факт тестування на COVID-19 або одужання від коронавірусу.
COVID-сертифікат буде відображатися у мобільному застосунку “Дія”, але можна буде отримати паперову форму, звернувшись до сімейного лікаря. При цьому обидва документи мають однакову юридичну силу.
Яку інформацію буде містити сертифікат
Український COVID-сертифікат буде містити в собі наступну інформацію:
- прізвище, ім’я власника;
- дата народження власника;
- унікальний номер сертифікату;
- кінцева дата терміну дії сертифіката;
- фотографія власника сертифіката.
Кожному COVID-сертифікату присвоюється унікальний електронний ідентифікатор та формується QR-код.
Скільки буде діяти COVID-сертифікат
Сертифікат, який підтверджуватиме завершення курсу вакцинації від коронавірусу, буде діяти протягом 180 днів з моменту введення останньої дози препарату.
Сертифікат, що підтверджує одужання від коронавірусу, діятиме також 180 діб від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19.
Сертифікат з підтвердженням негативного тестування на коронавірусу діятиме 72 години починаючи від години забору матеріалів.
Що цьому передувало
У травні МЗС України розпочало роботу над укладенням двосторонніх угод з визнання національних сертифікатів про вакцинацію для подорожей влітку.
Україна готова укласти такі угоди з усіма зацікавленими країнами до того моменту, як на загальноєвропейському рівні з’явиться єдиний механізм сертифікатів вакцинації.
Першою країною-членом Європейського Союзу, яка визнала українські свідоцтва про повну вакцинацію і відкрила кордони для українців з 11 червня, стала Угорщина.
З 1 липня всі 27 країн-членів Європейського Союзу можуть видавати і використовувати цифрові COVID-сертифікати для спрощення подорожей в період пандемії коронавірусу.