Парки – це не просто зелені насадження!

09:37 | 11.09.2020 / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Всі люди різні – від уподобань в музиці, політиці і аж до нюансів у світогляді. В цьому переконуюсь постійно. Особливо коли залізаю у соцмережі дискусії.

Чого тільки людям не вистачає до повного щастя… Переважно говорять про асфальт. Асфальт – це основа основ, це альфа-омега, це сенс і принцип. Беззаперечно, гарні дороги треба. Навіть дуже треба!

Як нормальна людина, теж хочу, аби малеча літала на велосипедах по рівних шляхах, аби жінка могла носити взуття на підборах і не боялась їх пошкодити об ямки, аби не доводилось вимивати авто та взуття після дощу. Проте – не асфальтами та ремонтами єдиними.

Парки – це не просто зелені насадження. Це щось набагато більше. У нашому місті є чудовий Слов’янський парк, що став гарною локацією. Він зустрічає нас гостинно. Людина, яка жде на автобус, може там прогулятись.

А от для того, аби пізнати княже місто ліпше, зайти далі – є ще одна чудова атракція, ім’я якій Риловиця.

Приємно чути, як реагують жителі того ж самого Нововолинська – адже у них такого дива нема, їх парк давно бажає виглядати краще. Та мова не про це.

Що таке парк, які його функціональні особливості? По-перше, екологія!

Всі ми вчили в школі всякі біології і природознавства, де точно чули слово фотосинтез. Це чистка повітря. У загазованих кам’яних джунглях без зелених зон неможливо. Інакше задихнемось. В ідеалі такі оази мають бути у кожному мікрорайоні міста – і у військовому містечку, і на цукровому, і на Устилузькій…

По-друге, наші діти вчаться пізнавати світ природи. Ті, хто не може виїздити на природу, не має дідусів-бабусь, викинув з життя такий феномен як присадибна ділянка не має як показати маляті красу навколишнього світу.

У парку ж можна натрапити на гарні рослини, цікаві дерева, почути трелі пташині, а як пощастить – то натрапити і на білочку чи їжачка. Для цього не треба їхати в ліс!

По-третє, це соціальна активність! Це спорт! У парку можна побігати, займатись йогою, підтягуватись на турніках. То набагато комфортніше, аніж у дворі. Тим більше, ніхто поряд не газує автівкою, не викидає сміття.

По-четверте, однозначно мають бути локації для вигулу домашніх улюбленців. Без цього ніяк. Але – локації. поважаємо братів наших чотирилапих, але не забуваємо, що парк і для людей.

По-п’яте, це можливість спілкуватись. З окремими людьми я би ніколи не зустрівся наживо, якби не Риловиця. Вийшов гуляти зі своїми домашніми, а тут на сусідній лаві сидять люди, з якими перетинався лише у соцмережі! Живемо ніби неподалік, а не перетнутись. А тут – налагодження соціальних контактів. Це – великий плюс.

І – зрештою, парк важлива локація для туристичного Володимира-Волинського. Вірю, що незабаром наше княже місто стане кращим, цікавішим, прогресивнішим, а ще – чистішим і зеленішим.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
1 коментар
  1. волинянин / 11.09.2020 - 11:09 / Відповіcти

    Хороші задуми.Побільше б таких патріотів міста як автор.

Додати коментар


А що ти зробив для екології в Нововолинську?
Таке питання дуже часто чую від знайомих, від колег з депутатського корпусу, навіть від звичайних перехожих. Сталось, що є очільником комісії при міській раді, котра ...
Чисті та прибрані цвинтарі – завдання громади
Знаєте, зараз дуже багато розмов точиться навколо того, хто більше виграє від доєднання – місто чи село, адже до Нововолинська доєднаються Грядівська та Грибовицька ...
Як моторошне минуле зробити туристичною атракцією
Володимир-Волинський – місто з багатою історією. Є на його сторінках і темні, криваві, страшні моменти. Пам’ятаючи про минуле, ми не забуваємо про день завтрашній, в ...
Зміни в місті мають поліпшувати рівень життя усіх його мешканців
Багато у Володимирі говориться про розвиток туризму, та на ділі воно важко просувається –  треба реально дивитися на речі і на те, що ми маємо. Ми, мабуть, найбільше ...
«У Володимирі стало зовсім трішечки, але безпечніше жити» – провели тренінг з першої медичної допомоги
Ну от і провели тренінг по першій домедичній допомозі у Володимирі-Волинському. Що можна сказати – дякую тим, хто прийшов і спробував в теорії й у практиці надати першу ...