<

Катерина Бакіко

Величезна індустрія продажу мультивітамінів та БАДів «для краси і здоров’я» постійно зростає

10:47 | 29.10.2021 / Погляд / /
170
/ Коментарі відсутні

У жодному міжнародному протоколі лікування дерматологічних хвороб (шкіри, волосся, нігтів) немає вказівки лікарям рекомендувати пацієнтам мультивітаміни.

Вам розкажуть усе- аби ви купили товар по гарячих слідах, використовуючи найновіші маркетологічні прийоми.Їх можна купити онлайн, в аптеці, у магазині.

Це чудовий прибуток, ви не помітили як активно вони продаються в соціальних мережах? Люди хочуть нічого не робити і бути здоровими, чому б цією наївністю не скористатись?

У США виробницво таких мультивітамінів інтерпретовано як “їжа”, і тому вони оминають строгу перевірку спеціальною адміністрацією FDA, яка завідує медикаментами. Саме тому продавці не зобов’язані детально досліджувати безпеку, ефективність, якість.

Грубо кажучи, реклама та блогери можуть наділяти ці речі чудодійними властивостями, не відповідаючи ні за наслідки, ні за ефект, який обіцяють. Пам’ятайте, якщо щось- компанія чи реклама, вам дасть зрозуміти, що це була лише рекомендація, вони ні причому, і треба мати свою голову на плечах.

Компоненти цих таблеток можуть містити вітаміни, мінерали, інколи у дуже високих дозах. Також можуть містити гормони, мікроорганізми, трави, детивати тварин ( риб’яча олія, колаген).

Ризиків безконтрольного застосування є багато:

1. Удушення та труднощі з проковтуванням. Адже така “їжа” у таблетках може бути більша ніж рекомендована межа- 22 мм, і тому були реєстровані випадки потрапляння їх “не у те горло”.

2. Гостра токсичність. У США реєструється близько 23 000 випадків гострої токсичності щорічно. Можете уявити, що робиться у нас, але безпідставно боїмось чомусь вакцин.

3. Хронічна токсичність. Більше- не означає краще. Вітаміни для “здоров’я волосся”, часто містять залізо та селен. Немає даних, які говорять, що вживання додатково заліза впливає на випадання волосся, якщо воно спричинилось не його дефіцитом. Тому тривалі його прийоми можуть вести до передозування, які проявляються закрепами, сиптомати з боку шкт, порушенням всмоктування цинку, гемохроматозом.

Є дані, що тривалий надмірний вплив селену може вести до збільшення рівня глюкози у крові, дизліпідемії. Мелатонін, який часто рекомендується для “сну краси” у занадто великих дозах може збільшувати ризик седації та падіння. Вітамін С у великих дозах може спричиняти відкладання каміння у нирках у пацієнтів з вже наявним таким порушенням. Також є зареєстровані випадки гострого гемолізу. Високі дози вітамінів В6та В12 зафіксовано, що спричинили фульмінантну форму Розацеа ( хвороба шкіри, яка дуже швидко ровинулась).

4. Взаємодія з іншими ліками та вплив на аналізи. Вживання біотину може впливати на рівень гормонів щитоподібної залози, тропоніну, тесту на вагітність.

5. Вплив на вагітних жінок та репродуктивну систему. Є дослідження, які зафіксувати негативний вплив високих доз вітаміну А на плід, деяка рослина (Serenoa repens) може впливати тератогенно на плід.

6. Ну і алергія на компоненти, тут начебто все зрозуміло, інколи, вкрай важка.

7. Вплив їх на утворення раку поки на стадії розробки на тваринах.Тому коротко, вітаміни інколи використовуються для лікування у медицині. Але це чітко при певних критеріях.

Не вживайте мільтивітаміни самостійно або під керівництвом некомпетентних людей, бо вони можуть бути небезпечні. Не ведіться на рекламу, аналізуйте і зверніться до лікаря.

“Покращити здоров’я”, зробити шкіру красивішою, а нігті міцнішими чи припинити випадіння волосся мультивітамінами не можливо. Краса- це перш за все здоров’я. Збалансовано харчуйтесь, рухайтесь, добре спіть, не паліть- і повірте, результат буде “на лице” і без мультивітамінів.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ігор Гузь
19.05.2022
Впродовж довгого часу здоровий націоналізм в Україні зазнавав гоніння, навіть після здобуття незалежності. Пам’ятаю, ...
Віктор Єленський
17.05.2022
Журналісти телефонують з приводу Синоду УПЦ МП. Одна пані так прямо і сказала: коротко і «без емоцій». Намагатимусь. 1. ...
Сергій Годлевський
17.05.2022
Йде 82-й день визвольної війни. А що з нами, дорогі Брати і Сестри? А знами відбуваються певні зміни, які ми вже не дуже ...
Юрій Чорноморець
16.05.2022
Коли путін робив свою величезну заяву про визнання так званих ДНР і ЛНР і про пояснення «спецоперації», то він говорив, ...
Остап Дроздов
16.05.2022
Два наші воєнні переможці (Джамала і Калуш) – це ідеологічні, дуже вчасні й символічно надважливі переможці, переможці ...