<

[ОНОВЛЕНО] Від Жовтневого до Сусваля через бійки та шарпанину

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:10 | 24.05.2016 / Володимир / , , /
Перегляди
13
/ коментарів 60

24-го травня у селі Жовтневе відбулися збори громади, на яких розглядали лише одне питання: Перейменування села з Жовтневого у Сусваль (на честь місцевого жителя, який загинув у зоні АТО). Ще перед зборами атмосфера була досить напруженою, адже більшість жителів колишнього Жовтневого категорично проти перейменування населеного пункту. 

Вже на сходах сільської школи, в якій проходили збори, місцеві мешканці активно протестували проти перейменування. Їх головний аргумент: що парламент прийняв рішення про зміну назви без узгодження з громадою.

Також, перед зборами активно “просувалась” думка, що перейменування села дорого обійдеться його мешканцям. Звідки ця інформація з’ясувати не вдалось. Хоча це вже не перший випадок, коли мешканцям сіл та міських вулиць розповідають про те, що перейменування це дороге “задоволення” і платити за нього будуть люди зі своїх кишень. При цьому представники місцевої влади щоразу спростовують подібні заяви.

Збори розпочинались більш менш спокійно. Лиш поодинокі вигуки: “А чого ми тут зібрались?”, “А що нам Верховна рада?” і тому подібне, перебивали сільського голову  Сергія Панасевича. Останній повідомив присутніх, що на усіх попередніх зборах було прийняте рішення не перейменовувати село Жовтневе, про що належним чином повідомили  представників Волинської ОДА.

І здавалось, що громада погоджується з виступаючим і все йде спокійно, поки батько загиблого військовослужбовця, на честь якого перейменували село, не запитав яка ж тепер назва Жовтневого. І почувши, що “Сусваль” накинувся на сільського голову з викриками.

Деталі у відео:

На зборах були присутні депутати обласної ради від “Самопомочі” Костянтин Зінкевич та Олексій Панасюк. Останній й потрапив “під гарячу руку селян”, коли більшість з них намагалась покинути шкільне фойє через весь цей безлад. Місцеві жителі звинувачували депутата, як кажуть “у всіх гріхах”. При цьому Олексій Панасюк стверджував, що розмовляв на вулиці з селянами не про перейменування села, а про облаштування дороги і до питання зміни назви обласна рада не має жодного відношення.

Незважаючи на тривалий конфлікт збори були таки проведені. На них селяни запропонували декілька варіантів назв для перейменування, серед них: Молодіжне, Радісне, Вересневе. Зупинитись вирішили на останньому. Протокол зборів та рішення будуть відправлені у Верховну Раду на розгляд.

Деталі у відео:

П.С. Варто зазначити, що весь час, як до зборів, так і під час них багато хто з мешканців просто обурювався: “А нехай і на честь революції назвали село, яка різниця? Нехай залишається Жовтневе”, а під час шарпанини на вулиці неодноразово лунали вигуки: “Фашисти, бандерівці…”. Ніхто точно не скаже чим зумовлений саме такий настрій мешканців села, але їх байдужість до декомунізації, а в дечому й агресивне несприйняття її, очевидні.

коментарів: 60
 1. Сусваль то якось не дуже благозвучно вийшло. Можна було більш гарну назву придумати як вже так кортить

 2. а старий комуняка мало інфаркт не отримав, бандерівці-фашисти образили священну жовтневу революцію!!

 3. А ви кажете….. дивіться що робить з людьми назва села упродовж десятків років….. ватники….. революціонери хренові…. а про пам”ять людини що віддала життя за це стадо баранів воно думати не хоче…

 4. Мало дали по шапці Панасюку і Зінкевичу, тільки язиками вміють чесати і контрабанду з польщі совати і кришувати, Думали пропіаритись на селянах, та не вийшло, Позор таким депутатам обласної ради та сільському голові.

  • Ті дупутати це Володимирські контрабандисти яким все мало іприїхали в наше село захистити Панасевича бо той дае їм красти пісок і чорнозем, вже такі котловани понаривали що страшно ходити, нехай СБУ і Прокуратура перевірить.

   • пісок і чорнозем вивозять саганюкаовські прихвостні, а не волонтери – і запамятай це жителька жовтневого

  • Пишу заяву в поліцію на такого недолугого користувача інтернету, який із однієї ІР адреси, підписується різними ніками і цим провокує міжлюдський конфлікт. Правда?

 5. Чому селяни не висловлять недовіру сільському голові? На його місці другий написав заяву та пішов на пенсію щоб не позорити імя героя, Сільський голова не мав права відправляти Петра Сусваля на війну оскільки його батьки е інвалідами!!!! Чому не Панасюк не Зінкевич не підняли цього питання??? І в загалі гнати таких депутатів подалі від нашого села!!!

  • Зінкевич і Панасюк були просто підприємцями, коли їм довелося рятувати 51-шу бригаду. А чому Петра Сусваля не захистив інший Петро? Йому треба було тільки кивнути військовому комісару. Може сельчанам пора прозрівати?

   • Жовтневе збережем, і памятник Лєніну там поставим, не прозрієм ніколи! Ми не бандерівці, ми-радянський народ.

   • Петра Сусваля на війну відправляв сільський голова де були ті спасателі 51 бригади? Чи вони під виглядом волонтерства набивали свої кармани, один лексуса купив а другий квартиру в Луцьку. Ще до них черга дійде.

 6. А чи не бояться наші пани “депутати”щьо завтра їх на вила піднімуть з їхніми словами.

 7. “В селі функціонує православна церква Різдва пресвятої Богородиці Московського патріархату”

  Тепер я думаю ви зрозуміли, хто кричав про фашистів і бандерівців.

  • Українська церква не канонізована і не признана у всьому світі, і не треба путати політику і церкву! Безбожники я прокляну Вас усіх! Бог один а церква бізнес!

   • краще відвідувати неканізовану церкву, ніж після відвідин канонізованої вважати всіх безбожниками і проклинати.Де вас цьому навчили?

 8. декомунізацію придумали для простих людей ті хто набирає у МВФ кредити і розсовує їх по своїх кишенях, отож хай люди займаються чим завгодно тільки б не заважали грабити країну і доводити до зубожіння весь простий трудовий народ.

 9. З такою свідомістю нехай свою жовтневу республіку проголошують.80% села комуністичним смородом пропитані

  • До чого тут комунізм писаки? село було назване в честь місяця року Жовтня,давайте календар прміняемо і ще грошей депутати відмиють а спишуть що народ винуввтий

 10. Немогла подумати що настільки туповата наша глибинка, який жах! там в головох ДНР!!!!Причому повний!

  • А Ти приїдь в глибинку і розкажи людям чому газ і світло подорожчало, на продукти ціни космос, а на утримання нашого гаранта в день йде один мільйон двісті тисяч гривень в день коли в нього своїх грошей валом. Це в кого ДНР в головах, Чому на утримання депутатів місцевого розливу виділяють 438 тис гривень в місяць? Понабирали кредитів а віддавати простий народ повинен? Приїдь до нас в село я Тобі детальніше розповім

   • давайте про 438 тис. детальніше. Хто виділяє, кому саме. Депутати місцевих рад зарплат не отримують. В робочий і власний вільний час проводять зустрічі, їздять на сесії і комісії. Так що давайте про 438 тис в деталях.

   • Єй Ви Житель, якщо не знаєш що написато то не пиши краще нічого. Депутати місцевого рівня виконують свої обов’язки на громацьких засадах. Якщо тобі не зрозуміло це – то безоплатно!!!

 11. Яка назва села, така і свідомість “насєлєнія”.З таким розумом вони повинні ще по глибших ямах пересуватися, закласно і так живете.

  • Від зміни назви свідомість людей не зміниться і тарифи не впадуть на вила таких можновладців!

 12. Страшно чути з уст жителів села в сторону депутата – фашист (28 сек). У нас так українців не називають яку б воли політичну партію підтримували,це не в наших краях таке відбувається. А можливо це перший дзвіночок. Назву села на честь героя України так сприймати можуть тільки не патріоти своєї держави. Сумно від думки – а де позиція молоді села?

  • А де раніше були ті бидло депутати? Роблять що хочуть а потім кажуть ми не причому то верховна рада так робить. Створіть робочі місця приведіть інвесторів а не язико тільки чешете!

 13. Яка ганьба! Люди, не хочете назви Сусваль , поверніть історичну! Нєєєє я родилася при жовтневому вмру при ньому! Як примітивно.Такий народ не може мати майбутнього, продажні кріпаки-невільники.Стадоооооооооооо!

  • Сам батько героя проти такої назви!! Перейменуйте свое Овадне в Панасевичівку він он собі дорогу зробив, а для нашого села ні копійки не виділив, тільки торф Панасюку і Зінкевичу без грошей роздае, приїдь подивись які котловани понаривали за селом. Таку військову частину дав розісрати зате дочка магазини повідкривала і квартир понакупляла.

  • Чуеш Ти міс Овадно напиши но свое прізвище нехай мої односельчани знають хто їх стадом обзивае? Ти часом не дочка Панасевича?

 14. Яка позиція молоді? ЇІ хто виховував, хто свідомість пробуджував.Може сімя чи школа?Швидше бар в селі.Таке враження що там в кожній хаті живе по Остапу і кожному з них привиджуються фашисти. Батогом і на донбас!

  • Молодь села проти перейменування села а Ти своїх дітей відправ на Донбас нехай відстоюють ідеали бандерівців, з нашого села бандерівці забирали худобу і вбивали людей, ще е живі свідки в нашому селі.

   • А Саганюк хвалиться, що його батько був бандерівцем, то це ж виходить, що він своїх односельчан і здавав

   • а свідків, як радянська армія опустошувала села не залишилось? немає свідків причин появи бандерців? Скажу просто, як у Володимирі основні прихильники старої системи, живуть навколо військової частини, так і по селах де були радянські військові, там і найбільше свідків “красівага і процвєтающега савка”.

   • ШКОДА, ЩО ТАКИХ ЯК ТИ- ПРОКОМУНЯЦЬКА ІСТОТА ЗАМІСТЬ ХУДОБИ НЕ ЗАБРАЛИ.ПОВЕРНІТЬ ЦИМ ДУРНЯМ НАЗВУ МОГИЛЬНЕ, ЯК ДО ВІЙНИ БУЛО, ЦІ СОВІТИ ,ІНШОІ НАЗВИ НЕ ЗАСЛУГОВУЮТЬ.РАБИ, ПІДНІЖКИ, ГРЯЗЬ МОСКВИ….

 15. Молодь і друзі загиблого Петра проти такої назви села і підтримують родину загиблого яка теж проти зміни назви. І націоналізм тут не до чого село було названо в честь місяця Жовтень, чому тоді назву місяця не міняете ? Патріоти замизгані.

 16. Як ставитись до переіменування села на честь героя вирішувати людям, які там мешкають. Герою віддана честь і шана односельчан: куточок пам’яті в школі, поминальні молитви щонеділі в місцевому храмі, повага і щоденна допомога родині загиблого. А де реальна допомога з боку влади, депутатів, які з’явилися “виховувати” селян. У родини героя ні думки, ні згоди на таке рішення не запитали. Батько вперше почув про таке переіменування на зборах. Реакція зрозуміла.
  В цьому селі живуть працьовиті, чесні, справедливі і не байдужі люди, які люблять свою землю не на словах. А сутичка з представниками влади – це вибух наболілого, протест проти маніпулювання людьми, а не ностальгія за комунізмом.
  Пів села їздить на заробітки до Польщі,не по чутках знають як там живуть люди і хочуть жити не гірше. відправляли автобуси на Майдан, гуманітарну допомогу та добровольців на Схід, частина молоді служить у Збройних силах України.
  Прикрі звинувачення некомпетентних, затуманення мозку людей вигаданими проблемами, щоб відвести увагу від глобального.

 17. Не вкладається в голові позиція села. Це ж не в честь когось далекого а в честь пам’яті односельчанина геройської і трагічної долі, молодого хлопця який не сховався від армії, який віддав молоде життя за незалежність нашої держави, за те що сьогодні в селі Жовтневому мирне небо. А Ви видумуєте що означає ця назва! Почитайте історію свого села і я впевнена що колись це було в честь жовтневої революції. Починаймо з любові до своєї батьківщини, і тоді зрозуміємо як потрібно вшановувати її героїв.

 18. Вата і зомбовані московською церквою імбицили….. не буде вам добра поки не полюбите Україну….

  • В нашому селі всі патріоти і не допустять свавілля прихвостнів Януковича яким е Панасевич і його депутати з обл.ради

   • Мені так здається що все це добре сплановано і підготовлено….. просто зіштовхнули лобами…

    • а що хтось вірить, що у селі не знали про перейменування? коли у Володимирі вже тиждень про це говорили. Не так далеко й живем і інтернет в людей є.

   • Може і придурок…. бо ніколи і нікому не продавався…. а у Свободі я не був…. я там є і буду….

  • Ти вже в міській раді наробив як кіт на глині! Твоя партія вже показала хто ви е і для чого вам влада

 19. Кожен любить Україну по своему, але ця влада яка прийшла після майдану на патріотизмі народу наживаеться як і Янукович. Що змінилось ? Нічого! Панасевич був і при Януковичу і зараз. Нехай сам напише заяву у відставку. В нас в селі е достойніші за нього.

  • Микола ше Тебе наркомана в нашому селі не було, і з якого це часу село стало Твоїм? Ти і так за копійки землі позабирав тільки Панасевич з Тебе мае зиск, носиш йому гроші пакетами. От якби Ти дорогу зробив від Верби до Свічева по якій їздять Твої багатотонні машини і трактори то люди МОЖЕ і подякували. А так тебе накуряного ніхто і слухати не хоче.

 20. Подивіться на вираз мордогляда самонечного депутата райради Антощака. Рукава закотило, очі закотило і про коньяк торочить. Два слова до купи не звяже. Як не на сесію з пістолетом прийде, то в Жовтневе припхалося з Зінкевичем і Панасюком посвітитися перед журналістами.Прийшли до людей, а сказати нічого.

 21. Та-а-а-ак. Костіку з Льошиком ще тре вчитися з людми говорити. Звикли заробітчани, що їх скрізь на руках носять та у тил цілують, а тут… Це, як Костік каже “… не мєлоч по карманам тиріть…”))) назвався народним обранцем – готуйся лайно ковтати!

 22. Чому священник ходить по селі та збирає підписи про залишення назви Жовтневе? Рішення про Вересневе було ж прийняте на зборах. Явно там не все так просто, хочуть вислужитись чи що?

 23. Всіх збунтували депутат райради від УКРОПУ Панасевич і від Самопомочі Антощак і обласні депутати Зінкевич та Панасюк, це вони подали в Інститут національної памяті ідею назвати село Сусвалем. Думали що люди мовчки погодяться а вони потім розкажуть, що тоїх ідея. Але не так сталося як гадалося…

 24. Наше відео перепостили якісь сепарські сайти, гляньте його на Ютубі, як там “пукани” рвуться в коментах. І скажіть кому на руку щоб село залишалось Жовтневим? Навіть якщо воно називається на честь місяця, треба, щоб нічого не асоціювалось з радянщиною. Свастика до речі теж древній символ, який не має відношення до фашистів, але…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 Липня, Понеділок
3 Липня, Неділя
Погода у Нововолинську та Володимирі