Міський голова Володимира-Волинського прозвітував за 2017 рік роботи. Повний звіт

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:37 | 15.12.2017 / Рубрика: Володимир-Волинський / 3 коментарі

15-го грудня у культурно-мистецькому центрі Володимира-Волинського відбувся публічний звіт міського голови Петра Саганюка. Зала кінотеатру була повністю заповнена мешканцями міста, які мали змогу поставити очільнику міста запитання.

відразу ж перейдемо до запитань від мешканців.  Всі запитання передавалися анонімно. Жителі міста запитували щодо ремонту вулиць у місті, а зокрема і вулиці Соломії Крушельницької, частина дороги від Прокуратури до педколеджу та ряд інших. Петро Саганюк наголосив, що у 2017 році було відремонтовано 16-ть вулиць і роботи продовжаться в наступному році. Також мер додав, що є вимога, аби жителі вулиць створювали комітети, готували проектно-кошторисну документацію і ставали на чергу, адже ще багато де потрібно робити дорожнє покриття.

Цікавило питання з облаштуванням міського сміттєзвалища. Саганюк розповів, що ПКД на третю карту вже виготовили, але самі роботи будуть дороговартісні. Однак додав, що у місті поки що друга карта використана на половину. Тут же й обговорили питання бродячих собак у місті, яких значно стало більше. Мер повідомив, що найоптимальніше буде облаштувати власний притулок для собак, аніж постійно замовляти луцьку фірму. Наразі підшукують необхідну територію.

Були питання щодо реконструкції центральної площі міста та музею. Тут мер наголосив, що дав вже доручення міському архітектору розробити пропозицію по реконструкції вулиці. Однак, чи то з причин зайнятості, чи, мовляв, “архітектор не любить свого міста” пропозиції не готові до розгляду. Щодо музею, то кошти вже передбачалися цьогоріч, але через специфіку робіт і необхідність певних ліцензій досить складно знайти підрядника для таких робіт. На наступний рік підрядника знайшли і ним, можливо, стане Луцька фірма “Сантехмонтаж”.

Мешканців хвилює питання з погіршення криміногенної ситуації у місті та частими повідомленнями про крадіжки та запитували коли у місті встановлять камери відеонагляду.  Петра Саганюк відповів, що виконання всієї програми потребує кількох мільйонів. Наразі з бюджету передбачено лише 100 тисяч для встановлення 3-х камер відеонагляду, був проведений тендер і є переможець. Тендер виграв місцевий підприємець і найближчим часом з ним буде підписаний договір.

Депутат від міської фракції “УКРОП” Сергій Радкевич просив мера звернути увагу на небезпечну ситуацію, яка виникла через скасування одного з переходів у центрі міста. Депутат розповів, що жителі настільки звили до переходу, що не звертають увагу на відсутність необхідного знаку та дорожньої розмітки. Цим самим створюється небезпечна ситуація на дорозі, тому депутат запропонував повернути пішохідний перехід.

Користуючись нагодою, мер Петро Саганюк, вручив відзнаку Президента України “Залужений майстер народної творчості України” володимирчанину Анатолію Бойку, якого заслужено називають волинським “Фаберже”. На завершення звіту присутні переглянули відео найяскравіших моментів з життя міста у році, що минає

ЗВІТ

Шановні володимир-волинці, депутати міської ради, представники засобів масової інформації, релігійних конфесій, громадських та політичних об’єднань, керівники підприємств, установ, організацій!!!

Ми живемо у непрості часи змін та реформ у всіх галузях, які впроваджуються у державі. Тим не менше, навіть у такий у нестабільний час 2017 рік не був позбавлений здобутків у господарському комплексі міста.

Шкода, що досі болем для кожного з нас залишаються події військового конфлікту, що відбуваються на сході України. Але радує те, що славна 14 бригада нещодавно повернулась у місце своєї постійної дислокації, і Володимир-Волинський з честю, як належить, зустрів своїх героїв. Дякую героям, що зі зброєю в руках захищали і захищають територіальну цілісність України.

Ми не маємо права забувати тих, для кого десь там, на східних рубежах держави, спинився час, тих, хто назавжди залишиться молодим на світлинах та у наших серцях. Прошу вшанувати пам’ять загиблих військовослужбовців хвилиною мовчання.

У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та плану роботи Володимир-Волинської міської ради я, як міський голова, звітую перед вами про виконання своїх повноважень у 2017 році.

Міський бюджет

За 11 місяців поточного року до загального фонду міського бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло 351,5 мільйони гривень або 100,3% до уточненого плану. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 76,2 млн. грн або на 27,7%

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження власних доходів збільшились більш ніж на 20 млн. грн.. або на 17,9%.

Субвенцій з усіх рівнів бюджетів надійшло у сумі 219,3 млн. грн, що більше, ніж у минулому році на 56,1 млн.грн.

Для ефективного та раціонального використання бюджетних коштів протягом року забезпечено розміщення тимчасово вільних коштів на депозитному рахунку. Загальна сума додаткових надходжень в міський бюджет від розміщення тимчасово вільних коштів на депозиті за 11 місяців 2017 року становить –  2,2 млн грн. Кошти за відсотки були використані як додатковий фінансовий ресурс та спрямовані на видатки бюджетних установ  в розрізі галузей.

Видаткова частина загального фонду міського бюджету за 11 місяців 2017 року виконана у сумі 309,3 млн. грн., що на 89,5 млн. грн. або на 41 % більше відповідного періоду минулого року. Аналіз виконання міського бюджету в розрізі галузей бюджетної сфери свідчить про його спрямованість на соціальний захист населення, галузі освіти та охорони здоров’я.

Із загальної суми видатків 91 % становлять захищені статті. На них спрямовано 280,3 млн. грн. видатків загального фонду, що за відповідні показники минулого року більше на 82,1 млн. грн. або на 38,8 %.

З бюджету розвитку за 11 місяців 2017 року проведено капітальні видатки в загальній сумі – 38,8 млн. грн., зокрема на:

– придбання обладнання та проведення капітальних ремонтів закладів соціально-культурної сфери – 9,0 млн. грн.;

– житлово-комунальне господарство – 18,3 млн. грн.;

– капітальний ремонт доріг – 10,2 млн. грн.;

– інші капітальні видатки – 1,3 млн. грн.

Економічний розвиток

Робота промислових підприємств

У звітному році реальний сектор економіки міста формували 15 промислових підприємств. Найбільш потужними та економічно-активними впродовж року були ТзОВ «Гербор-холдінг», ПАТ «Луга», ПП «Скло-Центр» і ТзОВ «Володимир-Волинський хлібозавод». Частина з міських підприємств цьогоріч розпочали випуск нових видів продукції.

Підприємствами було реалізовано продукції  на понад  442,3 млн. грн., у той час як за аналогічний період минулого року – 288,9 млн. грн. Сплачено майже 34,1 млн.грн. податків до бюджетів всіх рівнів (на 4,5 млн.грн. або на 15% більше минулого року).

З метою підтримки і популяризації продукції місцевих товаровиробників в місті постійно проходить акція «Купуємо володимир-волинське», знято 5 відеороликів, які поширюються в мережі Інтернет, на офіційному сайті «Бізнес-Центр» діє виставка товарів та послуг.

Робота по залученню інвестицій.

Обсяг капітальних інвестицій за 9 місяців 2017 року склав 74,6 млн.грн., що на 16% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Робота по залученню інвестицій спрямована на інформаційну політику шляхом оновлення та поширення  інформаційних та іміджевих матеріалів. Зокрема, оновлено «Паспорт міста». Для пошуку зовнішніх інвесторів та з метою залучення грантових коштів Євросоюзу місто приєдналося до Європейської ініціативи “Мери за економічне зростання”, в рамках якої розроблено проект плану місцевого економічного розвитку та подано на конкурс для отримання гранту по створенню на території міста індустріального парку. Інвестиційні можливості міста висвітлюються на веб-сторінках міської ради та Бізнес – Центру, форумах та семінарах, конференціях, виставках, ярмарках тощо. Крім того, з метою надання інформаційно-консультаційної допомоги на базі ЦНАП діє Центр обслуговування інвесторів.

 Малий та середній бізнес

У  2017 році у нашому місті здійснювала підприємницьку діяльність 1651 особа, функціонувало 147 підприємств. На жаль, чисельність фізичних осіб-підприємців у порівнянні з минулим роком зменшилась, і це явище спостерігається по всій країні.

За 11 місяців 2017 року на започаткування власної справи одержали допомогу 6 осіб, яким виплачено 163,8 тис. грн., центром зайнятості працевлаштовано на нові та новостворені робочі місця 1280 осіб з числа незайнятого трудовою діяльністю населення.

Проведено дві торговельні та благодійні акції «Все добро дітям». У цьому році було поширено серед суб’єктів господарювання акцію «Володимир, дружній до батьків і малюків», мета якого – створення комфортного середовища для дітей. До неї долучилось 16 суб’єктів господарювання міста.

За 11 місяців 2017 року «Бізнес-Центром» суб’єктам підприємницької діяльності було надано 200 усних консультацій, 328 особам надано допомогу у оформленні звітів.

Протягом звітного періоду здійснювалось регулярне інформування суб’єктів підприємницької діяльності стосовно змін та нововведень законодавства, шляхом розміщення інформації у мережі Інтернет, проводиться розсилка актуальної інформації на електронні адреси підприємців.

З метою підвищення ефективності діяльності за напрямком місцевого економічного розвитку місто відібрано для участі у проекті «Партисипативна демократія», що реалізується Асоціацією міст України у співпраці з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад, за підсумками якого буде розроблено План підвищення ефективності діяльності виконавчого комітету Володимир – Волинської міської ради до підтримки малого та середнього підприємництва

Регуляторна діяльність

Станом на 01.12.2017 року діє 34 регуляторні акти.  За 10 місяців 2017 року міською радою та її виконавчим комітетом прийнято 2 регуляторні  акти і стосувались вони ставок податку на нерухоме майно та тарифів на перевезення пасажирів.

Робота по сприянню та забезпеченню діяльності торгівлі

Мережа закладів торгівлі в місті представлена з 207 непродовольчих та  76 продовольчих магазинів, 19 магазинами змішаного типу, 38 закладів ресторанного господарства. За 6 місяців 2017 року оборот роздрібної торгівлі становив 189,7 млн. грн., що у порівнянних цінах на 18% менше обсягу за аналогічний період минулого року.

Для задоволення попиту населення у продовольчих товарах за доступними цінами протягом року проведено 7 ярмарків з продажу продукції сільгоспвиробників та харчової переробної промисловості. У цьому році за захистом своїх прав до виконкому звернулося 33 жителі міста, що майже втричі менше, ніж торік.

Громадський бюджет (бюджет участі)

З метою активізації місцевих ініціатив жителів та завдяки участі у проекті «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку цього року ми запровадили громадський бюджет або бюджет участі, в рамках якого у 2018 році за кошти місцевого бюджету в сумі 1 млн. 100 тис.грн буде реалізовано 2 великих та 4 малих проекти, що перемогли у голосуванні.

Проектна діяльність

Відділом проектної діяльності та міжнародного співробітництва міськвиконкому та за його підтримки  подано 24 проектні заявки у різні грантові фонди, 4 з яких на загальну вартість 108 840 грн підтримано.

Міжнародне співробітництво

Місто Володимир-Волинський співпрацює з містами Кентшин, Грубешів та Ленчиця, Гміною Грубешів та Кентшинським повітом (Республіка Польща), м. Цвікау (Німеччина),

Офіційна делегація з м. Володимира-Волинського брала участь у туристичній яр марці у січня 2017 року в м. Цвікау, натомість у травні на святкування Дня Європи у наше місто приїжджав танцювальний колектив з м. Грубешів, а на День міста окрім офіційних делегацій з міст-партнерів завітав оркестр з м. Цвікау.

На сьогодні команда з м. Цвікау та Володимира-Волинського працює над підготовкою проекту в рамках програми «Партнерство з містами України», метою якого є проведення підготовки спеціалістів у сфері енергоаудиту.

ЖКГ, майно, архітектура, містобудування

Впродовж року проводився комплекс робіт в галузі міської інфраструктури з метою підвищення експлуатаційних показників та рівня безпеки руху на вулично-дорожній мережі міста. В цьому напрямку зроблено багато – це і нове асфальтне покриття на вулицях з грунтовими проїздами, і ремонт тротуарів з використанням бруківки, заміна бордюр, ямковий ремонт, освітлення пішохідних переходів, встановлення додаткових світлофорів, дорожніх знаків, заміна мереж вуличного освітлення тощо.

У місті є 238 вулиць, загальна довжина яких становить 112 кілометрів,  6 з них знаходиться у державній власності (вулиці Ковельська, Зимнівська, Луцька, Устилузька, Степана Бандери та частина вулиці Данила Галицького), довжина яких 13,8 км.

В поточному році вдалося провести масштабні роботи з ремонту вулиць Данила Галицького та Луцької, на яких вже укладено чистовий шар щебенево-мастикової асфальтобетонної суміші за технологією, яка порівняно недавно використовується в Україні. Завершено також ремонт вул. Ковельської.

За кошти місцевого бюджету за рік заасфальтовано 16 міських вулиць: Карпенка-Карого, Олени Пчілки, Чернишевського, Стефанівську, Григорія Косинки, Юліана Опільського, Івана Гонти, Шептицького, Глінки, Лесі Українки, Митіна, Дверницького, Небесної Сотні, Олексієвського, Коперніка, Щоголіва та доїзди до житлових будинків по вул. Академіка Глушкова. Всього вкладено майже 38 тис. м2 асфальтного покриття на загальну суму понад 20 млн.грн.

При цьому варто звернути увагу, що на ремонт вулиць Карпенка Карого, Григорія Косинки, Олексієвського, Лесі Українки та Щоголіва виготовлено проектно-кошторисну документацію та її експертизу проведено за кошти мешканців цих вулиць. Така форма співпраці громади з владою, започаткована в кінці минулого року, цьогоріч набула свого результативного вираження. Подібних проектів на сьогодні є ще 13 і вони чекають свого втілення в життя в наступному році.

Поточним ремонтом виконано понад 5 тис.м2 покриття на загальну суму 2 млн. 115 тис.грн.

На 10-ти тисячах м2 вкладено тротуарної бруківки по вулицях Зимнівській, Ковельській, Небесної Сотні, Київській, Коперніка, Драгоманова, доріжка від вул. Ковельської до ТМО. Профінансовано видатків на ці роботи 4,3 млн.грн.

Проведено заміну мереж вуличного освітлення по вул. Ковельській, Устилузькій, Привокзальній, Зимнівській, Князя Олега, на вулицях селища колишнього цегельного заводу, частково Сагайдачного, Генерала Шухевича та в парку «Слов’янський».  Загальна протяжність замінених мереж майже 20 км. В тому числі і роботи, які проводяться по вул. Луцькій, в районі ЗОШ №5, на прибудинкових територіях військових містечок, по вулицях Небесної Сотні та Коперніка. Всього встановлено  413 сучасних світлодіодних ліхтарів.

Придбано і встановлено світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Драгоманова – Ковельська – Цинкаловського.

Продовжувалася робота  по облаштуванню додатковим освітленням пішохідних переходів, встановлення двосторонніх дорожніх знаків «Пішохідний перехід» з підсвіченням та світловідбивною поверхнею, поновлено дорожню розмітку.

В цілому на міських вулицях поновлено   106   дорожніх знаків. В черговий раз виготовлено та розміщено на автобусних зупинках розклади руху маршрутних таксі, на жаль, частина з них вкотре понівечена або знищена.

За рахунок коштів міського бюджету комунальному підприємству «Полігон» придбано новий автогрейдер.

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво ІІІ карти полігону для складування твердих побутових відходів, загальною вартістю понад 12 млн.грн. Звичайно, в міському бюджеті вишукати такі кошти неможливо, у зв’язку з чим проводиться робота спільно з народним депутатом Ігорем Гузем щодо фінансування робіт за рахунок державного бюджету.

Крім того, капітально відремонтовано дахи та системи водовідведення в 7 багатоповерхівках, загальна вартість проведених робіт – майже 5 млн.грн.

На 8-ми прибудинкових територіях проводяться роботи по встановленню сучасних дитячих майданчиків, а ті, котрі були встановлені в попередніх роках, протягом звітного періоду відремонтовані ЖЕКом.

Особлива увага приділяється підтримці ініціативності громади у вирішенні питань житлово-комунальної сфери. Відтак, у цьому році 5 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та 2 житлово-будівельні кооперативи скористалися міською програмою підтримки і отримали 60% співфінасування на ремонт ліфтів, утеплення будинків, ремонт внутрішньобудинкових мереж. Загалом за цей рік з місцевого бюджету на підтримку ОСББ та інших органів самоорганізації населення використано 1 мільйон 100 тисяч гривень.

Поточний ремонт проведено у 23 під’їздах, також проведено ремонт покрівлі 29-ти будинків, відремонтовано 88 дверей, шви у панельних будинках.

Замінено внутрішньобудинкові мережі холодного водопостачання 235 м/п., гарячого водопостачання – 40 м/п., труб каналізації – 275 м/п., труб опалення – 90 м/п., утеплено труб – 435 м/п., відремонтовано 4 електрощитових, замінено 117 м/п електропроводки. Проведено капітальний ремонт 3-х ліфтів.

В 6 дворах багатоповерхівок проведено поточний ремонт прибудинкових територій.

До слова, як і в минулому році, так і в цьому багато робіт виконано по ремонту житла та прибудинкових територій, 9 сімей забезпечені житлом. Зокрема, придбано в поточному році житло для сім’ї загиблого військовослужбовця та осіб з числа дітей-сиріт. Крім того, семеро сімей пільгових категорій отримали ордери на заселення в реконструйованому під житло приміщенні колишньої їдальні цукрового заводу по вул. Луцькій, 253. Загальний обсяг коштів міського бюджету використаних в цьому році на забезпечення житлом склав 2,5 млн.грн.

В 191 житловий будинок та бюджетні установи міста 23 жовтня було подано тепло і гарячу воду. Температурний режим роботи котелень підприємства теплових мереж витримується згідно норм. Подача гарячої води здійснюється згідно затвердженого графіка.

У місті будуються нові інженерні мережі, відтак, послугами централізованого водопостачання зможуть скористатись жителі вул. Броварної, провулку Річного та вулиці Степана Бандери. З метою покращення якості питної води на Північному водозаборі, свердловинах проводяться роботи по заміні технологічного обладнання та установки автоматизованої системи диспетчеризації. На такі цілі виділено більше 3 мільйонів гривень.

Закуплено необхідне обладання і для каналізаційно-насосоної станції, яка будується на замовлення структурних підрозділів Міністерства оборони України як складова проекту по будівництву 44-квартирного будинку по вул. Академіка Глушкова 42А для військовослужбовців.

Проблему завершення будівництва довгобуду вдалося вирішити по приміщенню міськрайонного центру зайнятості, що по вул. Коперніка.

Індикатором розвитку міста є будівництво у ньому нового житла. На цей час триває зведення приватними інвесторами 2 багатоповерхових будинки за сучасними проектними та планувальними рішеннями облаштування квартир на вулиці Луцькій.

В частині благоустрою комунальні служби докладали максимум зусиль щодо збереження чистоти міста: щоденно прибрані дороги та тротуари, вивозиться сміття, проводилося обкошування та висаджування квітників, дерев, практично в цілодобовому режимі надавалися ритуальні послуги.

Відділом майнових і земельних ресурсів за 10 місяців 2017 року було продано 10 земельних ділянок несільськогосподарського призначення. В бюджет розвитку поступило 3 мільйони  426 тис. грн.

Приватизовано 25 квартир державного житлового фонду загальною площею 1219,6 кв. м та 21 кімнату в гуртожитках загальною площею 217,56 кв. м. 65 громадян використали право приватизувати займане ними житло, таким чином приватизовано 98,9 % державного житлового фонду.

За 10 місяців 2017р. від оренди майна міської комунальної власності до місцевого бюджету надійшло 1 мільйон 103 тис. грн. В оренді знаходиться 30 об’єктів міської комунальної власності загальною площею 8079 кв. м. Від розміщення зовнішньої реклами до бюджету міста поступило 101,3 тис.  грн.

Для проведення робіт з інвентаризації земель комунальної власності міста, підготовки лотів до продажу земельних ділянок комунальної власності або прав на них на земельних торгах використано 40 тис. 939 грн.

Виконавчими органами Володимир-Волинської міської ради особлива увага приділяється питанню виділення земельних ділянок учасникам АТО.  Станом на 15.11.2017 року поступило 697 заяв на виділення  земельних ділянок для будівництва та 101 заява – для індивідуального садівництва.

На житлових масивах в районі вулиці Панаса Мирного (на території колишнього цегельного заводу) та по вул.Луцькій (в районі молокозаводу) у 2017 році виділено земельних ділянок і надано 94 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для житлової забудови, (всього з 2015 року – 274), 129 проектів землеустрою затверджено та передано земельні ділянки у власність, в т.ч. 13 – родинам загиблих.

Крім того, в 2017 році надано 20 дозволів на розроблення проектів землеустрою для індивідуального садівництва в районі вулиці Панаса Мирного.

Протягом 2017 року поновлено 55 договір оренди земельних ділянок  несільськогосподарського призначення та укладено 12 нових договорів оренди земельних ділянок.

У звітному періоді було проведено 5 засідань комісії по визначенню збитків власникам землі та землекористувачам, підготовлено та затверджено рішеннями виконавчого комітету 6 актів про визначення розміру збитків  на суму 1 069 801,65 грн., укладено 3 договори про добровільне відшкодування збитків Володимир-Волинській міській раді, заподіяних внаслідок використання земельних ділянок територіальної громади міста з порушенням вимог Земельного законодавства.

                                  Соціальний захист

Станом на 01.11.2017 року житлові субсидії призначено 9071 сім’ям міста на загальну суму 62 269 тис. грн., на цей час минулого року житлові субсидії отримували 8314 сімей на загальну суму 30 271,8 тис. грн. Таке збільшення одержувачів житлової субсидії виникло через зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. На оплату житлово-комунальних послуг пільговій категорії населення станом профінансовано пільг на загальну суму 7 мільйонів 908,6 тис. грн., що на  814,5 тис. грн. менше ніж за цей період 2016 року.

У місті проживає 8092 пільговиків. Управлінням соціального захисту населення міськвиконкому призначено державні допомоги 2544 громадянам на загальну суму 39 мільйонів 870 тис. грн.

Крім того, за рахунок коштів міського бюджету виплачено одноразові грошові  допомоги на лікування, подолання наслідків пожежі, стихійного лиха, вирішення соціально-побутових проблем 290 особам на суму 233,1 тис. грн;

За рахунок місцевого бюджету у якості співфінансування цільової субвенції з Держбюджету родині загиблого військовослужбовця надано 112,1 тис.грн.

14 учасників АТО та членів їх сімей отримали матеріальну допомогу на загальну суму 15,4 тис. грн.  Міською радою було підтримано ініціативу щодо 100-відсоткового забезпечення пільгами по оплаті житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих військовослужбовців – учасників АТО.

На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 601 військовослужбовець, які брали участь в АТО, в тому числі 26 інвалідів війни. Двох з них було забезпечено протезно-ортопедичними засобами реабілітації,15 військовослужбовців оздоровлено.  З нагоди Дня захисника України надано матеріальну допомогу 41 особі у сумі 16 100 грн, 17 сім’ям загиблих надано допомогу на загальну суму 80 тис. грн.

Сім’ї учасників АТО, внутрішньо переміщені особи  звільнені від оплати за відвідування дітьми шкіл естетичного виховання та басейну, харчування в ЗОШ і ДНЗ.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій міста за 10 місяців 2017 року в порівнянні з початком року зросла на 40 %, майже зрівнялась із середнім обласним рівнем і становить 5382 грн., що в 1,7 рази вище мінімального рівня, передбаченого законодавством (3200 грн). В порівнянні з аналогічним періодом минулого року цей показник збільшився на 1669 грн (або 45 %).

Територіальний центр соціального обслуговування фінансується за рахунок коштів міського бюджету. На утримання установи у 2017 році виділено 3,8 млн. грн., що майже на рівні минулого року. У відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання на повному державному утриманні перебуває 15 осіб, у цьому приміщенні проведено внутрішню реконструкцію і капітальний ремонт даху на суму 612,2 тис. грн., завершено комплекс робіт благоустроєм території. А загалом тер центром надано соціальні послуги 1123 особам за місцем проживання, в умовах стаціонару або денної зайнятості.

На сьогоднішній день виділено приміщення і для інклюзивно-ресурсного центру, що опікується проблемами дітей з інвалідністю. Проводиться поточний ремонт кімнат та закупівля меблів. До центру уже звертаються сім’ї, які виховують дітей з особливими потребами, корекційні зайняття у ньому почали проводитись з жовтня.

Освіта, молодь, сім’я, спорт, культура

У місті у 4 дошкільних навчальних закладах функціонує 48 груп, у цьому році на базі дошкільних закладів №7 та №8 було організовано 2 інклюзивні групи. Здобуває дошкільну освіту у ДНЗ міста 1366 дітей. У групах для дітей з особливими освітніми потребами виховується 57 дошкільнят.

Важливо відзначити, що протягом багатьох років у місті не існує черги щодо зарахування дітей у дитячі садки.

Вартість одноденного утримання одного вихованця у дитячих садках міста зросла з 91 грн. у 2016 році  до 141 грн. у 2017 році, що дало змогу створити кращі умови для перебування та виховання дошкільнят. Середня вартість харчування однієї дитини в день становить: 18.75 грн  для  дітей віком від 2 до 3 років;  26.00 грн для  дітей віком від 3 до 6 років. Пільгами щодо оплати за харчування  у ДНЗ користуються батьки 329 дітей.

Велика увага приділяється зміцненню матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти за кошти місцевого бюджету.

Загальну середню освіту діти шкільного віку міста здобувають у 5 загальноосвітніх навчальних закладах, у яких навчається 4195 учнів.  27 дітей навчається за індивідуальною формою. У ЗОШ №1, №2, №5 та НВК №3 10 інклюзивних класів прийняли 15 дітей з особливими потребами.

Забезпечено організацію безкоштовного харчування учнів 1-4-х класів та пільговиків, на що за 10 місяців року з місцевого бюджету використано 1 мільйон 281,1 тис.грн.

З метою стимулювання праці педагогів та підтримки талановитих учнів з міського бюджету було використано 41,1 тис.грн, виплачено стипендії міської  ради кращим 16 учням та 4 студентам освітніх установ на суму  29,6 тис.грн.

Переможцями  обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017 році стали 36 учнів загальноосвітніх шкіл міста, з них 9  брали участь у Всеукраїнському етапі олімпіад, п’ятеро стали призерами.

  • Протягом року проводились виплати дітям–сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування: 14 дітям по досягненню 18-річного віку виплачено одноразову допомогу по 1 810 гривень кожному, 9 випускникам виплачено по 1100 грн., 53 дітям-сиротам дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з сімей, загиблих військовослужбовців, на придбання шкільної форми виплачено 42 400 грн.

З метою зміцнення матеріально-технічної бази капітально відремонтовано харчоблок НВК №3, у ЗОШ №5 проведено ремонти актового залу та сцени, спортзалу,  трубопроводів та покрівлі, ряд поточних робіт у інших навчальних закладах міста.

Загалом, на покращення матеріальної бази та  проведення ремонтних робіт виділено 4 мільйони 844,5 тис. грн

У звітному періоді забезпечена у повному обсязі виплата заробітної плати, оплата за енергоносії, спожиті установами освіти та спорту. Також виплачена матеріальна допомога на оздоровлення педагогічним працівникам.

Проведено 56 спортивно-масових заходів міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Забезпечено участь міських спортсменів у обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях, турнірах, чемпіонатах.

Відновлено участь міської команди «ДЮСШ-ВІК» у чемпіонаті Волинської області з футболу та чемпіонаті України у вищій дитячо-юнацькій футбольній лізі. 18 вихованців міських ДЮСШ є членами, кандидатами та резервом збірних команд України. На обласній спартакіаді допризовної молоді  команда міста посіла ІІ  місце. Дарина Туровчук виборола І місце на чемпіонаті України з боротьби вільної і представляла нашу державу на чемпіонаті Європи, де виборола 5 місце. Збірна міста посіла ІІ місце у чемпіонаті області з футболу серед дівчат. Команди юних футболістів 2004 та 2005 р.н. у зональних Всеукраїнських зональних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» здобули ІІ місця. У зональних змаганнях ХV Спортивних ігор школярів Волині з футзалу (дівчата) збірна команда міста виборола І місце.

Здано в експлуатацію ігровий спортивний майданчик з синтетичним покриттям по вул. Ковельській 101-105. Проведено поточний ремонт роздягалень та душових кімнат у міському басейні. Проводиться капітальний ремонт плавального басейну ЗОШ №5, за співфінансування з державного бюджету. З метою організації змістовного дозвілля в місті проводились культурно-масові та благодійні заходи.

Відповідно до завдань міської цільової програми «Житло для молоді» у 2017 році виділено кошти в сумі 235,8 тис. грн. для надання молодіжного кредиту для молодої багатодітної сім’ї.

Щороку забезпечується  відпочинок та оздоровлення дітей. У поточному році оздоровлено  по 15 дітей пільгових категорій в УДЦ «Молода гвардія» МДЦ «Артек» (Київська область). При навчальних закладах міста працювали 6 таборів з денним перебуванням дітей, в яких охоплено послугами відпочинку 1065 дітей пільгових категорій за кошти місцевого бюджету та 1 дитина за батьківські. На проведення оздоровчої кампанії. використано з міського бюджету 231,79 тис. грн. та залучено позабюджетні кошти на суму 88,81 тис. грн.

Основною метою діяльності міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є сприяння в задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах  та потребують сторонньої допомоги. На утримання центру з міського бюджету виділено 231 464 грн, на реалізацію соціальних програм 14 175 грн.

У 2017 році соціальними послугами було охоплено 349 сімей та 347 дітей.  На обліку перебувало 80 сімей в яких виховується 151 дітей. Під соціальним супроводом протягом року перебувало 12 сімей, з яких 8 сімей з супроводу з досягненням позитивного результату. У місті функціонує прийомна сім’я для двох діток-сиріт та дитячий будинок сімейного типу, у якому 11 вихованців.

З метою надання благодійної допомоги сім’ям Центр тісно співпрацює з громадськими, релігійними  та благодійними організаціями: «Берег надії», Благодійний фонд «Матері Божої Неустанної помочі», Волинським обласним благодійним фондом «Переображення».

Культура і туризм

У міській комунальній власності перебуває шість установ галузі культура: дві школи естетичного виховання – дитячі музична і художня, дві бібліотеки – для дорослих і дітей, історичний музей та культурно-мистецький центр. Діяльність підвідомчих установ забезпечують 103 особи.

Фінансування галузі культури по загальному фонду  у 2017 році становило 10 мільйонів 61 тисячу гривень, що  майже на 4 мільйони гривень більше, ніж було торік. У цьому році суттєво  покращено матеріально-технічну базу закладів та творчих колективів: придбано оргтехніку, обладнання, сценічні костюми, музичні інструменти, проведено поточні ремонти приміщень.

Значно покращилося технічне оснащення культурно-мистецького центру, для якого закуплено музично-акустичних систем та сценічних приладів закуплено на 252 тис.грн. На жаль, маємо і проблему – у  будівлі виникла тріщина, яку  необхідно  усунути, тож  готується проектно-кошторисна документація на проведення реставрації приміщення.

У  бібліотеках проведено сучасні ремонти, закуплені меблі, поповнено  бібліотечний фонд. Міські книгозбірні мають сучасний вигляд, отримують періодичні видання, безкоштовно надають послуги мережі Інтернет, обслуговуючи близько 4 тисяч мешканців міста.

Школи естетичного виховання – гордість нашого міста. В них навчається 558 дітей. У 2017 році 43 учнів цих шкіл стали дипломантами та лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсів та виставок.  У квітні цього року обидві школи пройшли державну атестацію. У дитячій музичній школі проведено ремонт на суму майже 440 тисяч гривень, закуплено ноти та  підручники. За сприяння народного депутата Ігоря Гузя з державного бюджету та з міського бюджету закуплено музичні інструменти на суму 375 тисяч гривень. У дитячій художній школі проведено ремонт на суму 112 тисяч гривень, придбано  комп’ютер,  телевізор, меблі.

Співробітниками історичного музею проведено 182 екскурсії, організовано 21 виставку, музей відвідало 3679 осіб. Цьогоріч уперше тут було проведено  театралізовану екскурсію до Міжнародного Дня музеїв. В музеї встановлено камери відеоспостереження, виготовлено проект на реставрацію вікон та сходів.

З початку року закладами культури міста проведено 56 загальноміських масових заходів, найбільш яскравими з яких були заходи з нагоди Дня міста. За кошти міського бюджету відремонтовано приміщення міської комунальної власності, яке знаходиться по вулиці Ковельській, 10, де було облаштовано майстерню – виставковий зал нашого «волинського Фаберже» Анатолія Бойка.

Медицина

Протягом 2017 року за кошти місцевого бюджету по спеціальному фонду було придбано медичне обладнання на загальну суму 921 305  грн

Також увага приділялась придбанню господарського обладнання, на яке було витрачено 368 805 грн. Частина обладнання надійшла в ТМО як гранти та подарунки на суму 536 609,78 грн.

Крім того, отримано  безкоштовно по централізованій закупці 15 системних блоків на суму 117 754,95 грн.

Капітальні видатки по ТМО здійснено на 1 мільйон 598 230 грн., з яких: капітальний ремонт харчоблоку  – 1 мільйон 336 684 грн, ремонт  аварійної системи живлення пологового відділення 85 000 грн, поточний ремонт палат в терапевтичному відділенні виконано на суму 164 389 грн, виготовлено ПКД для проведення ряду робіт у наступному році за 12 157 грн,.

Загалом з міського бюджету на галузь медицини виділено понад 11 мільйонів гривень

ЦНАП, електронне врядування

У березні цього року завершено реалізацію проекту технічної допомоги Європейського союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». У нашому місті запрацював перший у західному регіоні України міськрайонний ЦНАП. Сьогодні це комфортабельний офіс, в якому створено всі умови для своєчасного та якісного надання 130 адміністративних послуг. На проведення робіт з модернізації приміщення було використано 3 мільйон 120 тис. грн. У тому числі 1 248 028 – кошти гранту Євросоюзу, 1 мільйон 870 тис. грн.- кошти місцевого бюджету.

У 2017 році до Центру звернулося 14 110 громадян з питань отримання адміністративних послуг, у тому числі з питань видачі документів дозвільного характеру.

На черзі – розширення послуг ЦНАПу з нового року, а конкретніше – послуги з виготовлення біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон та ІД-карток. Для цих цілей з міського бюджету було витрачено 280 тис.грн, ще 300 тисяч гривень було залучено через грант.

Від надання платних адміністративних послуг у 2017 році до міського бюджету надійшло 2 мільйони 143 тис.грн.

Важливим напрямом діяльності ЦНАП є робота зі зверненнями громадян. Так, за 11 місяців 2017 року Центром надання адміністративних послуг зареєстровано 1468 звернень громадян до посадових осіб виконавчого комітету міської ради, з них 899 письмових та 569 усних. З поміж питань, що порушують громадяни у своїх зверненнях, значною мірою виділяються  питання земельних відносин, їх  32 %  від загальної кількості; вагому частку з них складають звернення від учасників АТО про виділення земельних ділянок.

На цей час мною і заступниками  було проведено 135 прийомів громадян з особистих питань. Функціонує поштова скринька «Листи міському голові», у виконавчому комітеті працює цілодобова телефонна лінія 3-57-01.

У приміщенні ЦНАП також розташований відділ з питань державної реєстрації виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради, який надає 23 послуги щодо реєстрації бізнесу та нерухомого майна.

Станом на 14.12.2017 року загальним відділом зареєстровано 408 розпорядження міського голови з основної діяльності, 401 рішення виконкому міської ради, 60 запити з посиланням на Закон “Про доступ до публічної інформації”, а також 127 доручень міського голови та його заступників.

З початку року у виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради впроваджено новий програмний комплекс автоматизованої системи АСКОД, що дозволяє автоматизувати процес реєстрації документів, ведення реєстраційно-контрольних карток, створити електронний архів сканованих оригіналів вхідних документів. Протягом цього періоду документообіг в цілому складає 6511  документів, з них 3603 документів вхідної кореспонденції та 2987  – вихідної.

Щодо роботи власне ради, то протягом звітного періоду проведено 8 пленарних засідань сесії, ще одне заплановане на наступний тиждень. На них було розглянуто 229 питань, прийнято 218 рішень з різних питань життєдіяльності міста. Хочу принагідно подякувати усім депутатам ради за плідну, конструктивну роботу та активну громадську позицію.

Співпраця з правоохоронними органами, мобілізаційна робота

Робота з діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, запобігання та виявлення корупції у місті протягом 2017 року проводилась у відповідності до Міського плану основних заходів та нормативних документів, організаційно – методичних рекомендацій щодо реалізації основних заходів і завдань з підготовки територіальної оборони.

Ну, і звичайно ж, не можу не зупинитись на питаннях допомоги армії.

В рамках заходів шефської допомоги військовослужбовцям за два останні роки за сприяння та безпосередньої участі міської влади надано підтримки на загальну суму понад 9 млн грн.

На початку 2017 року з міського бюджету було виділено 500 тисяч гривень для проведення ремонту у казармах. Одноденний заробіток працівники виконкому перерахували для придбання профільних труб для потреб бригади, згодом іще раз фінансово підтримали проведення асфальтування території.

Також ми долучилися до хорошої справи – створення спортивного залу для військовослужбовців ЗРП, до якої на наше прохання прислухались небайдужі громадяни, зібравши майже 16 тисяч гривень на придбання спортінвентарю та тренажерів. А до зустрічі військових 14 бригади, які повернулись з зони проведення АТО спільними зусиллями міської, обласної влади, спонсорів та меценатів було облаштовано більше 1000 м2 асфальтного покриття та бордюри на плацу перед штабом бригади.

Військові частини, які дислокуються у Володимирі-Волинському невід’ємно пов’язані з соціальною, культурною, економічною сферами життєдіяльності міста. Міська громада пишається нашими героями-військовослужбовцями, спільно турбується про їх добробут та першочергові потреби.

Дорогі володимир-волинці! Ми постійно працюємо над розвитком та благоустроєм нашого прекрасного древнього міста, поліпшенням умов проживання у ньому. Незабаром ми ухвалюватимемо міський бюджет на наступний рік. І запевняю, що він традиційно матиме соціальну спрямованість.

А так як наша зустріч проходить незадовго до Нового року, щиро вітаю вас усіх із прийдешніми святами. Бажаю добра та достатку, здоров’я вам і вашим родинам, простого людського щастя та миру на всій нашій українській землі.

3 коментарі
  1. прекрасна підготовка та проведення акції – звіт міського голови під назвою ” У нас в місті все чудово”. Режисерам -оцінка “пять”. А фактично стан справ в Володимирі -Волинському зовсім не такий … І всі це добре знають …

  2. ДЕПОЗИТНОГО РАХУНКУ ФАЙНІ ЦИФРИ ЩОМІСЯЦЯ ЗНІМАЮТЬ У ДЕРЖБЮДЖЕТ.. А МИ ТІШИМОСЯ? ТА ХОЧ РЕВОЛЬВЕРНИЙ ФОНД ТА РОБІТЬ- ХАЙ УТЕПЛЮЮТЬ ЛЮДИ ПОМЕШКАННЯ, ШКОЛИ, ЛІКАРНІ- ЗЕКОНОМИМ КОШТИ. ТО БУЛО Б ЧИМ ТІШИТИСЬ ! АУ ЛЮДИ? НЕВЖЕ ВИ НАСТІЛЬКИ ТЕМНІ? Хоча чого дивувавтись.30 літ править. У нас в медицині, бюджеті, освіті робота за його квотою. То чи зможуть такі навчити, вилікувати чи добитись справедливості, коли кнзь їх годує з руки, роздає квартири і вчить панувати методом розбрату в колективах?

  3. індіана джонс / 17.12.2017 - 13:51 / Відповіcти

    Нажаль все напоминає совітське партсобраніє- все виконаноно та перевиконано, а насправді все дуже плачевно, хаос та розруха, безробіття та корупція, від низу до верху.Жодного нового підприємства не відкрив цей пан за час свого панування….

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Погляд

20 людей стали лауреатами Премії Кабміну за досягнення молоді в розбудові країни. Один із них – я
«Якщо не я, то хто?!» Відповідь на це вічне питання: «Навіщо я роблю те, що роблю?». А тим часом я отримав премію Кабінету Міністрів за особливі досягнення молоді в розбудові ...

Новини

18 грудня, Вівторок
16:44
Смачні свята без зайвих кілограмів. Поради від експерта у студії «БУГу»
16:02
У Німеччині повідомляють про гострий дефіцит Санта-Клаусів
15:35
На волинських дорогах за тиждень виявили 18 п’яних водіїв
15:06
«Перерізане горло»: у Львові знайдений мертвим екс-глава «Правого сектору»
14:52
У Володимирі-Волинському відбулася акція «Казковий вечір знижок»
14:11
За добу на Волині поліція зареєструвала 24 ДТП
13:44
Помер 22-річний волинянин, який розбився за кермом BMW
13:18
Представниця Філіппін перемогла у конкурсі «Міс Всесвіт-2018»
12:51
Євросоюз виділив кошти на українську інфраструктуру 5
12:11
Автобус Луцьк-Іваничі із пасажирами вилетів на узбіччя 1
12:04
У Києві новорічним вандалам влаштували смердючий сюрприз
11:42
Біля Благодатного через погодні умови фура злетіла з дороги
11:05
Дев’ятий український моряк заявив у СІЗО, що він військовополонений 4
10:27
У Ківерцівському районі зіткнулися та злетіли у кювет автомобілі
10:15
Американка виграла у лотерею завдяки безсонню
09:45
Генасамблея ООН підтримала резолюцію про мілітаризацію Росією Криму, Чорного та Азовського морів
09:05
Волинянка стала переможницею премії «Жінка третього тисячоліття»
08:13
З’явився морозний прогноз погоди на 18-те грудня
07:22
У Києві люди на руках винесли авто “героя” парковки 2
06:46
В Горохівському районі матері присудили 5 років ув’язнення за побиття немовляти
Усі новини