<

Алгоритм дій на випадок блекаутів: у Володимирі провели навчання для комунальних служб та органів управління

19:50 | 24.11.2023 / Володимир / /
Перегляди
355
/ Коментарі відсутні

22-го листопада у Володимирі провели командно-штабне навчання задля чергової перевірки готовності органів управління, сил та засобів спеціалізованих служб, об’єктів критичної інфраструктури до дій при виникненні блекауту,

З початком опалювального сезону енергетична інфраструктура та об’єкти життєзабезпечення держави знову стали першочерговими цілями для російських атак. Відтак і населення, і влада повинні бути готовими до можливих перебоїв у роботі об’єктів критичної інфраструктури, зокрема під час відключення енергопостачання, – йдеться на сайті міста.

Розпочалось навчання із засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків можливої надзвичайної ситуації, який очолив міський голова Ігор Пальонка. До складу штабу увійшли керівники комунальних підприємств, філії ПрАТ “Волиньобленерго”, відділення АТ “Волиньгаз”, закладів охорони здоров’я, начальники профільних управлінь і відділів міськвиконкому, а також представники районного управління ДСНС, СБУ та відділу поліції. 

Ігор Пальонка зауважив, що, зважаючи на активізацію ворожих атак безпілотними літальними апаратами, необхідно готуватися до найгіршого розвитку подій, коли можуть бути знищені об’єкти критичної інфраструктури та знеструмлене усе місто. 

За змодельованим на навчанні сценарієм, який озвучив начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи. цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Володимир Атаманчук, оперативний штаб зібрався одразу після ворожого обстрілу об’єктів енергопостачання, який призвів до припинення світло-, водо-, газо-, теплопостачання.

Перед початком практичної частини керівники екстрених служб доповіли про готовність до роботи в умовах можливого блекауту. Присутні також заслухали інформацію про функціонування в умовах повного знеструмлення пунктів незламності, пунктів обігріву, закладів охорони здоров’я, громадського транспорту, забезпечення мобільним зв’язком, підтримання безпеки дорожнього руху та правопорядку у громаді. Керівники також доповіли про кількість наявних запасів палива та на який час його вистачить для безперебійної роботи генераторів.

Далі учасники навчання  оглянули кілька пунктів незламності, які були обладнані за кошти бюджету громади, зокрема мобільний, який діє на базі районного управління ДСНС. Як розповів начальник 7 ДПРЧ 3 ДПРЗ Олександр Богацький, тут є можливість розміститись трьом десяткам осіб. Пункт незламності обладнаний генератором, тепловою гарматою, старлінком, розетками, є тут запаси їжі, води, медикаментів, а також місця для відпочинку.

Резервні джерела живлення, зарядки для гаджетів, інтернет-зв’язок, а також можливість випити гарячого чаю є і в пункті незламності на Сагайдачного, 12 та в укритті ліцею №3, яке у разі необхідності стає прихистком не лише для учнів, а і для жителів навколишніх будинків.  

Опісля, за сценарієм, було відпрацьовано ситуацію повного блекауту на найбільшій котельні міста, що на вулиці Старицького. Даний об’єкт було повністю знеструмлено, після чого запущено в дію генератор. Учасники навчання переконались, що альтернативне джерело енергії забезпечить безперебійну роботу котельні і жителі не відчують дискомфорту.

Таку ж ситуацію змоделювали і на водоканалі, де також у разі відсутності світла усе обладнання, яке забезпечує водопостачання та водовідведення, працюватиме на потужних генераторах. Принагідно оглянули і попередньо закуплені резервуари для питної води. 




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 Травня, Неділя
11 Травня, Субота