<

У США дрон вперше доставив нирку пацієнтові

Цей запис опубліковано більш як рік тому
07:28 | 5.05.2019 / Новини / /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

У США безпілотник вперше доставив донорську нирку пацієнтові. Експерти кажуть, що такий спосіб допоможе швидше і ефективніше доставляти органи тим, хто їх потребує.

44-річна жінка з Балтімора чекала нирку вісім років і отримала її за допомогою доставки дроном, – пише Укрінформ.

В американській структурі UNOS, яка регулює пересадку органів, сподіваються, що доставка дронами приживеться, бо необхідність в цьому є: у 2018 році в списках хворих, які потребують пересадки органів, було 114 тисяч людей. При цьому близько 1,5% залишилися без донорських органів через проблеми з логістикою, а ще до 4% органи запізнилися на дві години або більше.

Повідомляється, що для доставки використовували особливий дрон – він досить потужний, щоб довго летіти з додатковим вантажем, оснащений камерами, системою GPS, системою моніторингу стану нирки і спеціальною системою для навігації в міських умовах.

Крім того, на контейнері з ниркою був встановлений парашут на випадок, якщо він відчепиться від дрона.”Це дивно. Ще кілька років тому я не подумала б, що таке взагалі можливо”, – прокоментувала доставку пацієнтка.

“Доставка органу від донора пацієнту – священне і дуже складне завдання. Дуже важливо, щоб ми знайшли спосіб робити це більш ефективно”, – прокоментував хірург Мерілендської лікарні Джозеф Скалія, який провів операцію з пересадки. “Це підсумок чудової співпраці між хірургами, інженерами, адміністрацією цивільної авіації, експертами зі збору органів, пілотами, медсестрами і звичайно пацієнткою. В результаті нам вдалося зробити прорив в трансплантології”, – продовжує він.

“Знати, що на цей орган чекає жива людина – величезний стрес. Але брати участь в цій найважливішій місії – ще й великий привілей”, – зазначає Меттью Скассеро, один з інженерів, який координував політ дрона.

Глава НКО The Living Legacy Foundation в Меріленді Чарлі Олександр заявив, що в майбутньому доставка органів за допомогою безпілотних апаратів може здійснюватися на набагато довші дистанції, і це допоможе вирішити багато проблем в трансплантології.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Квітня, Неділя