<

У Ковелі із бетонних резервуарів витікають трупні рідини

Цей запис опубліковано більш як рік тому
11:47 | 6.09.2019 / Новини /
Перегляди
6
/ Коментарі відсутні

10 бетонних резервуарів стоять неподалік вулиці Північна у Ковелі. Їх збудували в 60-х роках минулого століття. Половину з них два роки тому заповнили біовідходами тварин, сьогодні вони протікають, довкола сморід.

Два роки тому у Ковелі місцева філія підприємства з перероблення та утилізації ДП «Укрветсанзавод» зіштовхнулася із проблемою ліквідації наслідків діяльності: організація боргувала, біовідходи не встигали переробляти, місцеве населення збунтувало, бо відбулося забруднення води та грунту. Тоді люди встановили намети та перекрили дорогу від руху машин, – інформують Волинські Новини.

На той момент, голова (нині ексголова) Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик казав, що завершили 99% від усіх запланованих робіт щодо ліквідації наслідків діяльності Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод». Він запевняв, що виділили чималу суму – із Державного бюджету 17 млн грн, 1,3 млн грн направили із обласного резервного фонду, а також 1,7 млн грн – із Ковельської міської ради.

Проте чому вирішили «захоронити» рештки тварин в бетонних резервуарах замість того, аби переробити їх в потрібний спосіб – невідомо. На разі резервуари з біовідходами від тварин протікають, активно забруднюються води та грунти, від нестерпного смороду страждають місцеві жителі.

На місце витоку рідин виїхав депутат Ковельської міськради, голова тимчасової контрольної комісії з вивчення та вирішення питань, пов’язаних з діяльністю Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» при Ковельській міськраді Ігор Пініс.

Засвідчивши витікання біоматеріалів, він наголосив, що споруди не відповідають тим вимогам, які покладалися на них спочатку.

«Місто знаходиться, без перебільшень, на грані екологічної катастрофи. До 2017-го року сюди звозили рештки тварин, які спалювали та захоронювали. Потім рештки перенесли в резервуари. Вони з 60-х років минулого століття. На початку 90-х крохмальний завод закрили.

Ці резервуари почали протікати з першого ж дня, щойно сюди перевезли рештки. Споруди дали протоки і щороку вони продовжуються. Зараз бачимо на стінах, що біологічні речовини витікають. В окремих місцях висихають, лишаючи посліди жирів. В інших місцях знизу резервуарів калюжі. Якщо ми говоримо про те, що дані резервуари мали б зберігати небезпечні рештки, то це не відповідає дійсності. Ба більше – небезпека вже у воді, оскільки річка Турія знаходиться в кілька десятків метрів звідси, і в грунті – на відстані близько 750 метрів знаходяться перші житлові будинки, між ними є городина», – пояснює Ігор Пініс.

Депутат додає, що раніше ці резервуари обсипали землею, яка стримувала руйнацію самих об’єктів, надавала їм міцності та не протікала.

«На сьогоднішній день ми бачимо, що резервуари вичищені і трішки підсипані. Та й фактично зробили лише кришки над ними. Огорожу навколо об’єкта вкрали. Ніхто цим не переймається, є вільний доступ до цих об’єктів і небезпечних речовин», – наголошує депутат.

Заступник Ковельського міського голови Андрій Товстига пояснює, що голова ОДА дав доручення моніторити ситуацію.

«Голова ОДА дав доручення Держпродспоживслужбі моніторити ситуацією. В червні ми писали лист, аби нас повідомили, як виконали доручення голови ОДА. Відповідь отримали – в адміністрації звернулися на арбітражного керуючого, щоб той надав інформацію кому і коли передали на баланс ці рештки і все», – пояснює посадовець.

Цю ситуацію прокоментував начальник Ковельського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в області Микола Король.

«Укрветсанзавод зараз проходить стадію санацію по вирішенню питань з боргами, вони зараз не в змозі прийняти ці споруди. Але це питання має бути вирішене за ветсанзаводом. Я вважаю, що сильної загрози там не може бути, бо споруди інженерно прораховані, бетонні, більшість з них у землі забетоновані. І ті калюжі більшими не ставатимуть. Більше того, там бетон і пісок, навіть якщо воно доходитиме до низу, то там лишатиметься тільки вода. Ми це контролюємо, я думаю, що тут не має бути загроз», – запевняє Микола Король.

Коли востаннє брали проби ґрунту чи води – він відповісти не зміг.

До слова, в резервуарах захоронено 2,5 тисячі тонн відходів.

Читайте також: Резервуари зі смердючими відходами на околиці Ковеля «тріщать по швам»




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 Травня, Четвер