<

Рада остаточно ухвалила нові штрафи за порушення обліку і мобілізації

16:43 | 9.05.2024 / Новини / , /
Перегляди
296
/ Коментарі відсутні

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про внесення змін у Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративні правопорушення за порушення мобілізації.

Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко, пише Громадське.

Так, за законопроєкт №10379 проголосували 256 депутатів з усіх фракцій.

Сума штрафів за порушення мобілізації зросла до 59 тисяч гривень у деяких випадках. Раніше вони становили від 510 гривень до 8 500 гривень.

Так, за порушення правил військового обліку під час воєнного стану військовозобов’язані, призовники та резервісти можуть отримати від 17 000 гривень до 25 500 гривень.

Водночас за ухилення від служби за мобілізацією під час війни громадяни повинні будуть сплатити від 17 000 гривень до 25 500 гривень, а посадовці та юридичні особи — від 34 000 до 59 000 гривень.

Оскільки суми штрафів можуть бути занадто великими для громадян, то їхні рахунки можуть блокувати, а майно арештовувати. Також порушників зможуть затримувати на термін до 3 діб.

Проєкт закону збільшує строки адміністративної відповідальності та адміністративного затримання і вводить кримінальну відповідальність за відмову від медичного огляду під час мобілізації.

Геращенко розповіла, що тепер санкції за порушення військового обліку жорсткіші, ніж за деякі військові правопорушення, зокрема за дезертирство. Утім, каже вона, до другого читання деякі статі було пом’якшено, зокрема щодо адміністративних стягнень.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 Липня, Понеділок