<

Інші розділи

Позитивні новини Нововолинська за 2022 рік: попри війну в місті відбулося чимало хорошого

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:21 | 31.12.2022 / Нововолинськ / /
Перегляди
1514
/ 1 коментар

Попри складний рік і повномасштабне вторгнення росії на територію Україну, у Нововолинську все ж були й позитивні та хороші новини, які зацікавили наших читачів. Люди продовжують жити, цінувати кожну мить та шукати хороше, навіть у дрібницях. Тож підсумовуючи рік, що минає, БУГ зібрав топ-20 позитивних новин 2022 року.

Реконструкція відпочинкової зони біля озера, спортмайданчик гімназії, парк біля Фореста

На початку року ніхто не знав, що на нас чекає. Нововолинськ жив мирним життям та будував плани на майбутнє. У місті мали збудувати сучасну зону відпочинку біля озера. На початкові роботи кошти були виділенні із соцеконому за сприяння нардепа Ігоря Гузя. На разі вдалося зробити лише те, на що передбачили кошти до війни, прокласти доріжки з бруківки, оскільки на час воєнного стану держава заморозила видатки на розвиток. Але ми впевненні, що після війни Нововолинськ матиме сучасну зону відпочинку, де із задоволенням проводитимуть дозвілля мешканці.

Також у цьому році в місті продовжували облаштовувати зону відпочинку біля ТРЦ «FORest». Там уже виклали доріжки бруківкою, висадили озеленення, облаштували освітлення, збільшили кількість паркомісць. Ще згодом мають встановити лавочки.

Також, у Нововолинську біля ліцею №8 завершують роботи з облаштування спортивного комплексу. Фінансування з держбюджету для цього об’єкта надійшло завдяки співпраці двох нардепів: Ігоря Гузя та Андрія Геруса. Наразі вже виконано всі роботи з облаштування футбольного поля, баскетбольного майданчика та бігових доріжок. Залишилось встановити паркан, тенісні столи та глядацькі трибуни.

Нововолинські меблярі долучились до допомоги українській армії

Команда меблярів з Нововолинська з початку воєнних дій долучились до допомоги не лише громаді, а й українській армії. Хлопці виготовляють необхідні меблі для військових. З перших днів по допомогу до хлопців звернулась Нововолинська лікарня для виготовлення пандусів у бомбосховище. Згодом, волонтери залучили меблярів задля виготовлення ліжок та стійниць для зброї військовим. Команда близько чотирьох днів виготовляла ліжка на 10 спальних місць, а також стійниць для зброї. 

На вулицях Нововолинська школярка дарувала патріотичні прикраси

6-го квітня нововолинці розвішали на дошках оголошень патріотичні листівки, що підіймають настрій мешканцям та гостям міста. На листівках синьо-жовтого кольору розташований напис «Візьми колечко» та приклеєна власноруч зроблена прикраса з бісеру. Судячи за почерком – це дитина, яка вирішила подарувати нововолинцям трішки позитиву та добра. 

Пізніше «БУГ» з’ясував, що листівки створює учениця Нововолинського ліцею №8 12-річна Олександра Паламарчук, щоб підняти настрій та патріотичний дух мешканцям. На оголошеннях маленька активістка зверталась до людей «Візьми колечко, все буде Україна» та «Україна обов’язково переможе».

Михайлівська церква в Нововолинську перейшла в ПЦУ

10-го квітня релігійна  задовольнив прохання настоятеля та парафіян.

Мешканці Нововолинська відмовляються від штучних квітів на могили

Перший тиждень після Великодня вважається поминальним, нововолинці традиційно наводили лад на могилах своїх родичів та близьких. Ще з радянських часів пішла традиція прикрашати пам’ятники штучними квітами. Пластик на території кладовища – за чи проти, дізнавались журналісти БУГу на ринку в Нововолинську. Виявилось, що нововолинці все більше скуповують живі квіти. Чимало жінок зазначили, що купують саджанці, які квітнуть до самої зими. Такий вибір виглядає не лише естетично, але й не шкодить навколишньому середовищу.

Сім’я з музичної індустрії відкрила у Нововолинську кав’ярню «MIKA»

Подружжя Юлія Муленко та Ігор Кириленко, які у Києві працюють в музичній сфері, через військову агресію росії переїхали у Нововолинськ. Щоб допомогти економіці та не сидіти без діла, вони вирішили відкрити затишну кав’ярню, не маючи при цьому жодного досвіду у цій справі. Попри це, заклад вже став улюбленим місцем нововолинців.

На вулицях Нововолинська помітили співака Володимира Дантеса

30-го липня у Нововолинськ приїхав відомий український артист Володимир Дантес. БУГу пощастило зустріти Володимира в центрі міста. Приїхав співак до своїх друзів Юлії Муленко та Ігоря Кириленка, які відкрили у Нововолинську кав’ярню третьої хвилі «MIKA». Володимир розповів, що у Нововолинськ він приїхав і до друзів, і по роботі – записати трек. Йому тут сподобалось.

Жителька Нововолинська створила фантастичну зону відпочинку біля свого під’їзду

Посеред багатоповерхівок 15-го мікрорайону у Нововолинську квітне садочок, який створила мешканка одного з будинків. Така зелена зона полюбилась усім сусідам, сюди зранку приходять попити каву та поспілкуватись про буденні клопоти. БУГ навідався до Галини Сергійчук, аби дізнатись про ідею осучаснення прибудинкових територій.

В одному з ліцеїв Нововолинська 16 учнів здобули найвищий бал з екзамену

Цьогоріч, через війну, традиційне ЗНО скасовували, натомість випускники складали національний мультитест. Всупереч швидким змінам в організаційних питаннях, абітурієнти Нововолинського наукового ліцею Волинської облради отримали 19 найкращих результатів. Зокрема, заповітні 200 балів отримали 16 ліцеїстів. Серед них учениця Маргарита Помаліна вибор

ола найвищий рівень – 600 балів (по 200 з кожного предмету) та Катерина Манецька (одна з відомих сестер блогерок з Нововолинська) – 400 балів з двох предметів.

Військовий з Нововолинська зробив зворушливий сюрприз родині, яку не бачив три місяці

Військовий з Нововолинська зробив сюрприз рідним та не попередивши приїхав з фронту додому на два дні. Щемливим відео зустрічі з батьком поділилась в інстаграмі. донька захисника Богдана Синиця, яка з перших днів повномасштабного вторгнення активно займається волонтерством, постійно їздить на Схід та допомагає військовим. Вона збирає та купує необхідну військовим амуніцію, інструменти, техніку та навіть автомобілі.

Важкі умови праці та постійна небезпека: напередодні свята гірників БУГ дослідив шахту №9 «Нововолинська» зсередини

В останню неділю літа, цього року 28-го серпня, шахтарі відзначили своє професійне свято, а Нововолинськ, який раніше вважався шахтарським містом – 72-ий день народження. Нині ж на Волині діють дві копальні, та й ті – за межами Нововолинська: шахта №9 – розташована в Литовезькій громаді, Бужанська – в Поромівській. Напередодні свята журналісти БУГу спустилися в шахту №9, щоб побачити та показати реальні умови праці та зрозуміти складність професії гірників.

Незважаючи на війну в країні, усі навчальні заклади Нововолинська працювали

Попри війну, учні в Нововолинську пішли навчатися. В школах облаштували і відремонтували укриття. Працюють і дитсадочки. Для комфорту і безпеки діток там створили усі необхідні умови. На ремонт укриттів витратили близько 1,5 мільйона гривень.

Прикордонницю з Нововолинська Аліну Паніну звільнили з полону

17-го жовтня Україна звільнила з російського полону 108 жінок. Серед яких – нововолинянка Аліна Паніна. Прикордонниця Аліна Паніна потрапила до рук окупантів із заводу «Азовсталь», у полоні вона пробула п’ять місяців. До початку повномасштабного вторгнення дівчина захищала кордони Маріуполя, виявляла разом із чотирилапою напарницею заборонені предмети на держкордоні та лінії розмежування. Детальніше про свій шлях від російського полону до звільнення прикордонниця розповіла іноземним ЗМІ. 27-го жовтня Аліна повернулася додому. Наразі дівчина намагається повернути своїх песиків, які разом з нею перебували на заводі Азовсталь. Собачки Соня та Джесі залишились в окупованій Оленівці, під час звільнення з полону, окупанти не віддали тварин дівчині.

На початку грудня Аліну Паніну нагородили орденом «За мужність».

Додому повернувся і нововолинець Юрій Кузьмінський, який з першого дня війни перебував у полоні рф

24-го листопада нововолинця Юрія Кузьмінського звільнили з російського полону. Юрій від першого дня повномасштабної війни перебував в полоні рф. Він у складі 88-го батальйону 35-ї бригади морської піхоти захищав острів Зміїний, звідки й потрапив до рук ворога. Він знаходився у полоні дев’ять місяців.

У Нововолинській громаді перейменували 40 вулиць

Рішення про перейменування прийняли на сесії Нововолинської міськради 3-го листопада. 31 назву вулиць змінили у Нововолинську, 4 – у Благодатному, по 2 – у Грядах та Низкиничах та одну – в Грибовиці. Декілька вулиць після громадських обговорень залишили зі старими назвами: проспект Дружби, який хотіли перейменувати у проспект Європейський, вулиці Гоголя, Філатова та Партизанська.

Перелік вулиць та їхня нова назва:

Розвиток господарства попри війну: біля Нововолинська висадили новий сад

Садівниче господарство «Дари Волині» функціонує на території села Грибовиця Нововолинської громади з 2013-го року й дотепер розвивається. Фермери та працівники висаджують нові сорти яблук, аби все більше охочих мали змогу скуштувати солодкий врожай. Територія саду налічує 30 000 дерев, згодом було зініційовано ідею виділити ще одну ділянку на 22 000 нових дерев. Це пов’язано з тим, що господарство потребує оновлення задля розвитку та розширення нових сортів яблук, зазначив засновник господарства Юрій Єлева.

До речі, фермерське господарство «Дари Волині» стало учасником державної грантової програми зі створення саду. Директор підприємства Марина Єлева розповідає, що в рамках проєкту вже встигли отримати грантові кошти та посадити саджанці під яблуневий сад на площі у 8,4 гектара.

Залучення бізнесу в час війни: у Нововолинську заклали капсулу на відкритті індустріального парку

21-го листопада відбулось відкриття індустріального парку «Novo» у Нововолинську, де працюватимуть українські виробники, що дасть змогу залучати новий бізнес у громаду та підтримати економіку країни під час війни. Індустріальний парк стане промисловим хабом для розвитку бізнесу у форматі експортоорієнтованому food-кластеру, міський голова Нововолинська Борис Карпус та засновник керуючої компанії Олександр Бондаренко заклали на території парку капсулу часу на 25 років.

На історичну подію завітали народні депутати Ігор Гузь та Дмитро Кисилевський, перший заступник міністра економіки України Денис Кудін, депутати обласної та міської ради.

У Благодатному господиньки готують смаколики для військових на благодійній кухні

Від початку повномасштабного вторгнення росії, небайдужі жінки, які прагнули допомогти нашим захисникам в тилу, об’єднались задля створення благодійної кухні у селищі Благодатне Нововолинської громади. Проєкт отримав символічну назву «Господиньки», адже тут волонтерки зранку до вечора готують смачні страви для військових на фронт. По сьогоднішній день дівчата з сьомої ранку йдуть допомагати хлопцям, готуючи їм смачні вареники, ковбасу, салати, смаколики та інше.

Чи потрібно святкувати Різдво по-новому: пояснив з гумором священник з Нововолинська

Нововолинський священник Віктор Мартиненко з гумором пояснив. що думає про дискусії щодо святкування Різдва «з цивілізованим світом». Священник зауважив, що крім Різдва є й інші свята, які теж потрібно святкувати в інші дати. До прикладу пам’ять святого мученика Романа Кесарійського в народі шанують 1 грудня, але у церквах, що користуються григоріанським календарем Романи святкують День ангела на два тижні раніше.

Читайте по темі також:

Війна, перемоги, церкви, виплати: топ-20 загальноукраїнських та волинських новин, які найбільше цікавили читачів БУГу у 2022 році

Позитивні новини Володимира за 2022 рік: як вдавалося радіти життю попри війну

Чим жив Нововолинськ у 2022 році: ТОП-35 найрезонансніших подій

ТОП-30 найцікавіших подій, які відбулися на Іваничівщині у 2022 році




один коментар
  1. Додам до ТОП-20 хороших новин Нововолинська:
    21) Відсутність резонансних злочинів по розкраданню комунального майна – споруд, земельних ділянок і бюджетних коштів місцевою владою;
    22) Відсутність приватних бандитських загонів з числа кримінальних елементів, створених для захисту найвищих місцевих високопосадовців;
    23) Успішність заходів, згідно законодавства, по проведенню декомунізації\дерусифікації\деколонізації;
    24) Наявні позитивні, певні зміни по дотриманню конституційних прав і свобод громадян зокрема, свободи слова та інших соціальних цінностей;
    Щодо іншого, то місцевій владі ще працювати і працювати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 Листопада, Вівторок
4 Листопада, Понеділок