<

На Ягодині поновили інспекторку, яку звільнили через пропуск несканованої техніки

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:53 | 24.11.2021 / Новини / , /
Перегляди
857
/ Коментарі відсутні

Волинський окружний адміністративний суд поновив на посаді старшу інспекторку відділу митного оформлення №1 митного поста «Ягодин» та зобов’язав виплатити їй майже 30 тисяч гривень компенсації. 

Відповідне рішення Волинський окружний адміністративний суд ухвалив від 28-го жовтня, повідомляє Сила Правди.

Позивачка Людмила Борисюк звернулась до суду, аби її звільнення визнали протиправним та скасували. Жінка працювала в митних органах з 1997-го року і до серпня 2021-го перебувала на посаді старшої інспекторки відділу митного оформлення №1 митного поста «Ягодин» замість основного працівника, який у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Інцидент, який став причиною звільнення позивачки відбувся 28-го травня 2021-го року. Інспекторка провела митний контроль транспортних засобів, де перевозилась вживана сільськогосподарська техніка. Усі обов’язкові пункти огляду були виконані, а от рентгенотелевізійний огляд не змогли провести.

«Дані транспортні засоби були направлені на рапіскан – рентгенотелевізійну техніку. Цю формальність до кінця неможливо було виконати з тих причин, що під час проїзду в черзі в напрямку на рапіскан відбулися сутички з водіями, які стояли в черзі на сканування протягом 4-5 год., і не пропускали далі транспортні засоби для сканування.

Тому здійснили митне оформлення даних ТЗ в напрямку в’їзд в Україну, аби не спровокувати ще більший конфлікт між водіями», – йдеться в поясненні позивачки. 

Після інциденту Волинська митниця провела дисциплінарне провадження в результаті якого комісія встановила наявність дисциплінарного проступку у діях Людмили Борисюк. До неї рекомендували застосувати дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення, що митниця і зробила у серпні.

Суддя Сергій Костюкевич зазначив у рішенні, що звільнення – найсуворіше дисциплінарне покарання. Але митниця не врахувала ні характер проступку, ні обставини, ні особу працівниці, ні ступінь її вини, ні її попередню поведінку. Позивачка не мала діючих дисциплінарних стягнень та позитивно характеризувалася по службі.

Суд вирішив позов задовольнити повністю, визнати протиправним та скасувати наказ про звільнення Людмили Борисюк.

Її мають поновити на посаді та виплатити компенсацію у розмірі 28 730 гривень за час вимушеного прогулу. Рішення ще можуть оскаржити впродовж 30 днів з моменту його проголошення.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

29 Квітня, Понеділок
28 Квітня, Неділя