<

Вчені знайшли спосіб лікувати зуби без пломб

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:24 | 10.01.2017 / Борщ /
Перегляди
0
/ Коментарі відсутні

У зубів дуже обмежені можливості до регенерації.

Зуби можна змусити самостійно відновлювати пошкодження і таким чином покласти край використанню пломб, переконані британські вчені, – пише Корреспондент.

Команда з Королівського коледжу в Лондоні з’ясувала, що хімічна речовина Tideglusib може змушувати клітини в зубній пульпі заліковувати невеликі отвори в зубах у мишей. У дослідженні, опублікованому в Science Reports, йдеться, що цей метод приводить “до повного і ефективного натурального відновлення”.

У зубів дуже обмежені можливості до регенерації. Якщо внутрішня зубна пульпа оголюється, організм людини здатний виробляти тонку смужку твердої зубної тканини дентину – шару, що розташований безпосередньо під емаллю, однак великі пошкодження таким способом не заліковуються.

Зазвичай стоматологи лікують карієс за допомогою пломб з металевої амальгами або композиту з порошкоподібного скла і кераміки. Однак пломби потрібно регулярно замінювати, і дослідники сподіваються посилити природну регенеративну здатність зубів, щоб вони могли самі заліковувати великі пошкодження.

Препарат Tideglusib збільшує активність стовбурових клітин в пульпі зуба, що дозволяє відновити отвори діаметром 0,13 мм в зубах у мишей, розповіли вчені. Біорозчинна губка, просочена препаратом, поміщалася в пошкоджену частину зуба, зверху наносилося захисне покриття. У міру того, як губка розкладалася, її замінював дентин, і зуб гоївся.

Наразі вчені досліджують, чи можна таким же чином відновлювати більші пошкодження зубів.




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *