<

Уряд вкотре уточнив процедуру реєстрації внутрішніх переселенців як безробітних

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:28 | 21.07.2015 / Новини /
Перегляди
1
/ Коментарі відсутні

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 р. № 473 внесено зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.

Відповідно до вказаних змін  при реєстрації в якості безробітних внутрішньо переміщені особи, які звільнилися з роботи (припинили зайнятість), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, пред’являють:

паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;

облікову картку платника податків;

довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості, а також розрахунковий документ (квитанцію), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (може пред’являтися також відповідне рішення суду про припинення трудових відносин (припинення зайнятості). Замість цього раніше зайняті особи можуть подавати цивільно-правовий договір або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб – підприємців.

Крім того, згідно із вказаними змінами випускники вищих та професійно-технічних навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням та є внутрішньо переміщеними особами і звернулися до центру зайнятості протягом одного року з дня закінчення навчання, звільняються від обов’язку подання довідки про надання можливості самостійного працевлаштування і про самостійне працевлаштування .

ВПО, які є членами особистого селянського господарства, також не подають довідку про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства

Зміни передбачають додаткову підставу для припинення реєстрації безробітних – це закінчення строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

З практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Нагадаємо, що на сьогодні на Волині  в рамках реалізації проекту  можна отримати безоплатну правову допомогу, у приймальні Волинської обласної організації Спілки юристів України в місті Луцьку : вул. Словацького,30, ( 1 поверх) ,  тел. (0332) 24-94-14,  050-666-45-79, 066-55-85-185, або направити запитання по електронній пошті: vassociation@gmail.com. Дні прийому громадян: щодня ( крім суботи і неділі) з 09:00 до 18:00.

А  жителі віддалених громад області зможуть отримати консультацію в режимі Skype зв’язку звернувшись до бібліотечних установ області  , щовівторка, з 15.00 до 17.00.

Прес – служба Волинської обласної організації Спілки юристів України

Контактна особа –  Віталій Єлов

Тел. 050-666-45-79




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

30 Квітня, Вівторок
29 Квітня, Понеділок