Вийшов друком Посібник, який стане в пригоді як військовослужбовцям, так і військовозобов’язаним

17:41 | 18.12.2017 / Джерело / Рубрика: Погляд / Прокоментуй!

До уваги атовців! ГО «Княжий Мир» має для вас своєрідний подарунок до дня Миколая)))

Сьогодні вийшов друком Посібник, який ми розробили з моїм партнером по ГО Княжий Мир Irina Adamuk.
Ця брошурка стане в пригоді як військовослужбовцям, так і військовозобов’язаним. Ми вирішили відійти від стандартних пам’яток з набором статей і законів, які визначають перелік прав згаданої категорії громадян. Таких посібників достатньо. Натомість, хочемо, вказати військовослужбовцям напрямок дій, на випадок, якщо їхнє право порушене.
Звичайно ж в посібнику вказано не єдиний варіант вирішення проблеми, але це поштовх вас до дій, пошуку шляху вирішення складної ситуації.

Бажаючі отримати посібник – приходьте: м. Луцьк пр. Волі, 6, перший поверх, ГО «Княжий Мир» або пишіть в ФБ. Для зручності в користуванні, апсібник зробили невеличким по розмірам, як блокнот, який цілком вміститься в кишені.
В Посібнику міститься напрямок для дій за обставин:

1. Якщо відносно військовослужбовця чи демобілізованого учасника бойових дій відкрито кримінальне провадження?
2. Якщо вас затримали під час перетину кордону українські прикордонники, у зв’язку з розшуком у кримінальному провадженні, про яке вам не було відомо ?
3. Якщо вас затримують на вулиці ?
4. Якщо військовослужбовець втратив чи нього викрали видану амуніцію, зброю?
5. Якщо командири відмовляються розглядати (приймати) рапорт (на відпустку, звільнення зі служби і т.д ?
6. Якщо вас безпідставно та без пояснення причини позбавили частини грошового забезпечення?
7. Якщо ви захворіли, перебуваючи в зоні АТО? Якщо вам відмовляють в направленні на обстеження, на лікування?
8. Якщо ви не згідні з рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК) ?
9. Якщо ви не згідні з висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) щодо встановленої вам групи інвалідності чи відсотку втрати працездатності?
10. Якщо вам не надають статус учасника бойових дій (УБД) в частині або не хочуть приймати документи у військовому комісаріаті?
11. Якщо їдучи у відпустку, ви втратили відпускний квиток? Якщо ви прибули у відпустку до дому із зони проведення АТО та захворіли?
12. Якщо ви, перебуваючи в зоні проведення АТО дізнались, що вас звільнили з основного місця роботи та перестали виплачувати заробітну плату?

Щиро дякуємо небайдужим людям, в тому числі волонтерам, журналістам, учасникам бойових дій, підприємцям, які допомогли видати цей Посібник: Цибульському Володимиру Івановичу, генеральному директоруПрАТ «СКФ УкраЇна», Myroslav Vatashchuk, Зданевич Ірині Федорівні, Федонюку Миколі Ананійовичу, Ірина АнтончикМирослава Козань, Волинчуку Володимиру Васильовичу,Андрій Ященко, Єременко Ірині Миколаївні, Драганчук Вікторіяі, Скопюку Миколі Миколайовичу, Stiven Gavrylyuk, Прокопову Олександру Вікторовичу

Р.S. Якщо будуть схвальні відгуки та фінансова можливість, то будемо перевидавати й надалі подібні брошурки, залучаючи працівників військової прокуратури, суддів, військових експертів. Також плануємо розробляти подібні Посібники для різних категорій громадян, а не тільки військовослужбовців.

Додати коментар


Пропоную зібратися в центрі Нововолинська, біля міської ради, на флешмоб «Проти безпритульних собак»
Шановні нововолинці! Пропоную зібратися в центрі, біля міської ради, на флешмоб «Проти безпритульних собак», бо ці звірюки вже почали гризти людей. Люди вдень бояться ходити ...
Давайте, може, собаки будуть гуляти, а люди – по домівках?
Як можна так жити, щоб боятись вийти на вулицю, тому що там собаки, які кидаються на людей? Майже кожного ранку біля мого будинку зо 5 собак відпочиває на травичці, тому я мушу ...
Знайшов місце, де вже, мабуть, десятиліттями не ставала нога дорожника
Це межа Волинської та Львівської областей, одна з трьох доріг, які з’єднують ці області. І якщо дорогу Луцьк-Львів нарешті відремонтували, то на дорозі Іваничі-Сокаль і ...
З’явилася крута ініціатива флешмобу #бахіли_у_минулому
 Клініки, в яких не практикується використання бахіл там, де не потрібно, поділіться хорошим прикладом! Ніколи не розуміла, чому в багатьох українських лікарнях усіх ...
Ми маємо право сказати – але мовчимо…
Vivere militare est (Жити—значить боротися) Вперше таке на моїй пам’яті – коли громадські слухання у місті обійшлись без власне містян. Були депутати, працівники міськради, було ...