«Варта порядку Нововолинська» – це не підмінювання та підстраховування поліції, а допомога і підтримка

18:41 | 28.07.2020 / Рубрика: Погляд / Прокоментуй!

Що таке «Варта порядку» і навіщо вона потрібна. Не буду вкотре нагадувати про те, що криміногенна ситуація у Нововолинську, м’яко кажучи, плачевна. Ми це бачимо в соцмережах, чуємо на вулицях, а дехто, на жаль, стикається особисто.

Говорити про причини можна довго. А можна закатати рукава і робити щось задля того, аби вирішити ситуацію в межах чинного законодавства.

Одним із таких легальних методів є “Варта порядку”, до складу котрої входить 57 осіб, а очільником її являюсь я. Наші повноваження регламентуються статутом, який погоджений у поліції та міській раді Нововолинська. Контроль покладено на Закон в усіх сенсах цього слова. Всі дії координуються правоохоронцями.

Попри всі спроби та намагання, організація не є політизованою. Більше того, до її складу входять люди чи не усіх партій, які діють у місті!

Так, ми – не чиясь ручна армія чи охоронно-детективна структура, як би дехто не старався. Є таке розуміння, як честь і гідність, як моральний кодекс. Нам ще хотілось би дивитись в очі рідним, сусідам і друзям, прямо і відкрито. Були, звісно ж, пропозиції, чого приховувати, однак принцип незламний – ми забезпечуємо порядок не забуваючи, що всі рівні перед законом.

Як писав Оруелл: “Усі тварини рівні, але деякі рівніші від інших”. Це – неприпустимо. “Варта порядку Нововолинська” – це не підмінювання та підстраховування поліції, це допомога і підтримка, відчуйте різницю.

У наших лавах є і інтелігентні юнаки, і учасники АТО, і поважні пенсіонери, а навіть ветерани шахтарської праці. А є і ряд підприємців та чиновників, що фігурують більше тільки у списках. У кожного – свої мотиви.

До “Варти порядку” чимало претензій і зауважень, як правило від тих людей, які самі не особливо проявляють активність у чомусь. Поширене у наш час явище: коли ти сидиш на дивані та щось там попиваєш (не завжди чай) і критикуєш всіх і вся, від сусіда, який зміг заробити на краще авто і до влади, яку, взагалі-то, кожен має право контролювати.

Хочете допомогти, хочете зробити краще, маєте якусь інформацію чи інновацію – візьми і зроби, допоможи, підтримай. Робимо те, що можемо. Можемо не так і багато, а проблем вистачає…

В поточному році членами громадського формування “Варта порядку міста Нововолинська” спільно з працівниками Нововолинського відділення поліції було проведено 14 рейдів, затримано 17 осіб за адміністративні правопорушення, розкрито 6 злочинів, взято участь у забезпеченні охорони публічного порядку під час проведення 7 масових заходів, залучалися до трьох оперативно-профілактичних відпрацювань з Національною Гвардією України, Ротою поліції особливого призначення.

Усім тим, хто скаже, що це мало, відповім одне: саме завдяки ТОБІ ми могли би зробити більше.

Віктор Марчак, депутат Нововолинської міської ради

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер

Додати коментар


Чи справдились слова Ярослава Федини «Ми вб’ємо осиковий кілок в ідеї комунізму» в Нововолинську
«Ми вб’ємо осиковий кілок в ідеї комунізму». Ці слова Ярослава Федини, одного із фундаторів Нововолинського Руху (НРУ) прозвучали 21-го січня 1990 року на засніженій літній ...
Зараз кожен день будь-який підприємець вибирає: бути хорошою людиною або хорошим бізнесменом
Зараз такий час, що багатьом підприємцям знову доведеться «поговорити» зі своїми командами. І вони знову будуть шукати якісь правильні слова, яких з кожним днем ​​стає все ...
З історії ще одного Нововолинського театру, про його спалення і велике пограбування церков
Подання в кінці 2013 р. на сесію міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин м. Нововолинська» М. Меркулову і М. Лейкіну спонукало мене висвітлити «позакадрову» ...
Шановна місцева влада, заберіть руки від спортзалів! Буде біда
Закрити легко, а що далі??? Треба вчитися жити, а не існувати!!! Зачиняти – це не вихід. Треба вчитися з цим жити, а не існувати. Я займаюся в Форесті і там люди навчилися ...
Минуле, сьогодення і майбутнє «червоної» школи
Про неї говорять, за неї сваряться, її відстоюють, біля неї фотографуються. Вона така – одна і єдина. І найкраща. Бо унікальна. Ми називаємо її червона школа. Насправді, це ...