“Птахокомплекс “Губин” має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин у Нововолинську

10:14 | 4.02.2018 / Джерело / Рубрика: Погляд / 7 коментарів

На околицях міста працює підприємство, яке травить нас смородом. 18.01.2018 дане підприємство опублікувало заяву «про наміри», в якій воно повідомляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Мене дивує тиша в соцмережах, в пресі. Невже всі згодні з діяльності птахокомплексу? Подавши пропозиції, в законний спосіб можна змусити дане підприємство зробити технологічні зміни, щоб зменшити шкідливий вплив на довкілля. Громадськість повинна подати відповідні пропозиції до 17.02,2018 у Виконавчий комітет Нововолинськї міської ради в письмовій формі та копію заяви зберегти (м. Нововолинськ, проспект Дружби 27, vykonk@nov-rada.gov.ua ). Нажаль, цієї інформації в оголошенні немає.

Я пропоную всім не байдужим, а особливо мешканцям прилеглої території подати пропозиції:

 • не надавати новий дозвіл на викиди, доки підприємство не усуне потрапляння в атмосферне повітря летких органічних сполук , які подразнюють слизові оболонки та мають неприємний запах.
 • встановлення стаціонарного посту моніторингу за якістю атмосферного повітря за кошти підприємства та передати його на баланс міської ради. Забезпечити пост датчиками замірів концентрації всіх забруднюючих речовин, які підприємство викидає в атмосферне повітря.
 • встановити відповідні фільтри, щоб мінімізувати обсяги викидів, ліквідувати сморід.
7 коментарі
 1. якого милого цей смердючий курчак знаходиться в місті це перше 2 викид забруднюючих речовин перевірить комісія комісії кашельнуть і все буде добре чисте повітря як в лісі скоро наше місто буде зона сапогового лиха

 2. А мене, Б.Ф., вже нічого не дивує у цій сепаратистській філії “ДНР” та “ЛНР” на Волині, якою є, як вбачається, Нововолинськ. То її мешканці плачуть, через нестерпний сморід від “Курчака” і ОЖК, то грозяться піти штурмом на міськраду і виконком через безпрецедентні викиди “КРОНО УА”, а то й ганьблять, під псячими анонімними кличками “НВ Водоканал”, за нібито, питну воду, яку той подає у їхні помешкання під виглядом чефіру чи кока-коли. Ніхто нікуди не піде. І ніколи не протестуватиме проти довголітнього режиму “сапогізму” через свою рабську психологію. Вони на це не здатні. Як і на мітинги чи пікети. Вони й гривні, до цих пір, називають рублями. Ось збрехати чи підлабузнитись, або занести хабара – будь-ласка. Не буди їх, Б.Ф. Це їхній спосіб життя і домінуючий життєвий світогляд. “Духовність” комуни і наслідок переляку прищепленого батьками, так би мовити. Як і у вояків АТО, в нашому місті. Пробачте, хлопці. Але це таки правда.

 3. капіталізьмь як він є… прибуток понад усе.. противаги в особі СССР нема.. тільки окремі ідіоти вважають шо справа в сапогах чи в клятих комуняках… спускатися повільно на дно будуть всі.. Слава Україні !

  • дивно як зараз працює ” Курчак” , адже згідно чинного законодавства треба спочатку отримати дозвіл на викиди шкідливих речовин , а тільки після цього підприємство може почати свою діяльність …

 4. Бабійчук Борис / 6.02.2018 - 00:18 / Відповіcти

  Чудовий флешмоб започаткувала активна молодь #чистеповітря #будьтеактивні. Приєднуємося. Якщо не буде зауважень – значить нікому не смердить.
  Організовуємо ініціативну групу з активних громадян, доносимо інформацію до мешканців про важливість їхньої особистої участі. Ніякий депутат не допоможе, поки люди самі не почнуть діяти.
  Я готовий допомагати їм в межах своїх повноважень, але коли справа дійде до громадських слухань, тоді рахується кожен голос мешканця.

  Зразок зауважень від мешканців. Його шлемо для гарантії на дві адреси, в Виконком Нововолинської міської ради та Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА

  Виконавчому комітету
  Нововолинської міської ради
  vykonk@nov-rada.gov.ua

  Управління екології та природних
  ресурсів Волинської ОДА
  eco@voladm.gov.ua

  ______ПІП________
  __адреса проживання_
  _контактний тел. емейл_

  Заява
  18.01.2017р в газеті «Наше місто» м.Нововолинськ надруковане оголошення: ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» – «Заява про намір».
  Відповідно до п.5 порядку проведення та оплати робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян – підприємців, які отримали такі дозволи затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. N 302 викладаю наступні зауваження:
  – в оголошенні не вказані основні джерела забруднення, відстуні дані про обсяги викидів забруднюючих речовин конктретно по кожній (т/рік); відстуні дані щодо розрахунків приземних концентрацій забруднюючих речовин в частках ГДКм.р. на межі нормативної санітарно-захисної зони, в т.ч. і з урахуванням фонової концентрації; відстуні дані щодо встановленого згідно ДСП нормативної санзони, а також дані розробника технічної документації і я не зміг з ними ознайомитися.
  – В оголошенні не вказані що це за технологічні викиди, від якого технологічного обладнааня вони виходять, які забруднюючі речовини викидаються.
  – Чому в оголошенні надана інформація тільки по допоміжним джерелам утворення викидів (тобто котельня, дизельгенератор та тощо), а по основним джерелам утворення (забій птахів) нема ніякої інформації.
  – Через діяльність даного підприємства значна частина міста потерпає від неприємного запаху. При одержання дозволу підприємство гарантувало, що не буде шкідливого впливу на прилеглі території. Така інформація не відповідає дійсності, адже неприємний сморід свідчить про те, що в повітрі присутні невстановлені речовини, які не передбачені одержаним дозволом.
  – На території підприємства миють транспорт від лишків відходів переробки курей в результаті контакту миючих речовин та решток виділяється досить інтенсивний сморід.
  – Перш ніж надати новий дозвіл, необхідно встановити, які речовини спричиняють неприємний запах, визначити їхню концентрацію в повітрі.
  – Не надавати новий дозвіл на викиди, доки не усунуте потрапляння в атмосферне повітря летких сполук , які подразнюють слизові оболонки та мають неприємний запах.
  – Вимагати встановлення стаціонарного посту моніторингу та контролю якості атмосферного повітря за кошти підприємства та передати його на баланс міської ради. Забезпечити пост датчиками замірів концентрації всіх забруднюючих речовин, які підприємство викидає в атмосферне повітря.
  – Встановити відповідні фільтри, щоб мінімізувати обсяги викидів, ліквідувати сморід.
  – Провести публічні обговорення про намір ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами і спільно громадою прийняти відповідне рішення щодо подальшої роботи даного підприємства.

  __дата__ _____ПІП__

  Перелік зауважень можна подавати індивідуальний з назвами вулиць. Слід звернути увагу! в зауваженні повинні бути контакти особи ПІП, домашня адреса, телефон, емейл

 5. Дозвіл на викиди надає інститут після обстеження підприємства у вигляді книжки з гранично допустимими нормами, яку має розглянути Волинська обласна екологічна інспекція, якщо підприємство відноситься до 2-3 категорії, або Київська Державна екологічна інспекція, якщо до 1 категорії. Хтось бачив їхні нормативи? Хтось їх контролює? Комусь, крім десяти людей, не начхати на все це? Запит на величину ГДВ і пост контролю. Запрошення (тепер треба запрошувати) на перевірку Держекоінспекції. Вона має тут бути максимально можливо часто, а не раз в сто років.

  • я думаю тут також треба іти ще таким шляхом . На даний час існує мораторій на різні планов перевірки , в тому числі і на перевірки екологічної інспекції ,але є можливість ghjdtltyyz такої перевірки якщо вона позапланова . Для цього необхідно звернутись бажано з колективною заявою чи скаргою з вказівкою на необхідність позапланової перевірки в республіканські органи , що займаються екологічними питаннями та бажано відповідну заяву чи звернення направити в відповідний комітет народних депутатів України …

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ваш указ не мав би для мене ніякої канонічної сили та дії навіть якби був написаний не так абсурдно і гротескно
Закінчив колядувати і відповів своєму колишньому керівництву. Високопреосвященному митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському Володимиру Ваше ...
«Закону тут не місце»: італійська комедія про зрадофілів, яка схожа на українську реальність
Подивився класний італійський фільм – кінокомедію «Закону тут не місце». Вражений був так, що довго не міг заснути. Судіть самі.  У невеличкому місті на Сицилії ...
«Волиньгаз» безпідставно завищує тариф на газ для населення
Газопостачальне підприємство ПАТ «Волиньгаз» в жовтні та листопаді поточного року необґрунтовано завищувало ціни за спожитий населенням газ. У зв’язку з цим, як депутат ...
20 людей стали лауреатами Премії Кабміну за досягнення молоді в розбудові країни. Один із них – я
«Якщо не я, то хто?!» Відповідь на це вічне питання: «Навіщо я роблю те, що роблю?». А тим часом я отримав премію Кабінету Міністрів за особливі досягнення молоді в розбудові ...
Дещо про закони 8487 та 8488 щодо розмитнення авто на іноземній реєстрації
Розкажу про деякі аспекти, щоб ситуація стала більш зрозумілою. Закони 8487 та 8488. Прийняті Верховною Радою, підписані Президентом, вступили в силу з 25-го листопада (окрім ...