Психологія покупок через паніку: як із цим боротись

13:08 | 13.03.2020 / Джерело / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Туалетний папір, макаронні вироби, консерви, мило – це лише деякі з предметів, які швидко зникають з полиць супермаркетів в розпал спалаху коронавірусу. Це не покупки через необхідність, а покупки через паніку.

І хоча це цілком зрозуміла реакція людей на невизначену ситуацію, вона впливає на життя оточуючих, пише huffpost.

В чому проблема?

Занепокоєння з приводу коронавірусу абсолютно нормальне, а імпульс до накопичення може здатися розумною реакцією на ситуацію.

Але важливо знати, що покупки під час паніки тільки посилюють погану ситуацію.

Не тільки тому, що запаси закінчуються й інші люди не можуть отримати доступ до потрібних їм товарів. Погано може бути й тим, хто накопичує запаси.

Психотерапевт Нік Блекберн сказав, що люди намагаються “заспокоїти” свою тривогу, купуючи припаси, але коли вони добираються до магазинів, вони, ймовірно, будуть відчувати ще більше занепокоєння, тому що кількість товарів закінчується.

“Коли люди панікують, вони роблять щось, щоб допомогти собі в безпорадній ситуації.

Коли ми не можемо контролювати загальну картину, ми жадаємо контролю в нашому “мікросвіті”, нашому будинку і повсякденних справах. І тоді люди починають безконтрольно все скуповувати”, – розповіла психотерапевт Ханса Панкханія.

Це ускладнює ще й інстинкт самозбереження “якщо у мене немає їжі – я помру”.

“Всі новини зараз про хворих, або вмираючих людей. Перегляд таких новин щоденно посилить інстинкт самозбереження”, – додає психолог.

Як вгамувати свою паніку?

Психологи рекомендують знайти джерело інформації, якому можна довіряти, щоб отримувати тільки адекватні новини. Наприклад, дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Ще варто обмежити схильність до групової паніки.

“Люди, які говорять про свою тривогу, ще більше посилять наше внутрішнє занепокоєння”, – говорить Нік Блекберн.

І нарешті, потрібно планувати. Неможливо спланувати все на світі, але можна зосередитись на тому, що буде практичним і необхідним зараз.

Тобто, можна купувати багато речей і продуктів, головне – робити це з розумом.

Людям, можливо, доведеться самостійно ізолюватися на пару тижнів, якщо вони ризикують заразитися Covid-19.

Підхід, заснований на здоровому глузді, полягає в тому, що в будинку їм будуть потрібні запаси на два-три тижні. Це велика пачка (або дві) туалетного паперу, кілька консервів і, можливо, пачка макаронів і рису.

Тим, у кого є проблеми зі здоров’ям, може знадобитися залишатися в приміщенні трохи довше. Якщо це так, переконайтеся, що члени сім’ї та друзі залишаються на зв’язку, щоб мати змогу допомогти.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
1 коментар
  1. Мы сами с усами”и без психологов!)

Додати коментар


Де реакція виконавчої влади? Чи вони ветеранів згадують тільки на 9 травня, бо так зручно
Пільговики і пенсіонери по Закону України мають мати пільговий проїзд. Зі своєї сторони перевізники мають отримувати компенсацію з міського бюджету за перевезення даних ...
Медіапроєкт #PRO100KNYG – чудова можливість для молодих людей спробувати себе в ролі ведучих, сценаристів, режисерів, операторів
Ми започаткували проєкт #PRO100KNYG, який щотижня радить цікаве до прочитання. І нарешті – маю відповідь на питання, яке найчастіше вставлять: “Що буде коли ви розповісте ...
Сапожнікову з командою час іти на заслужений відпочинок
Найбільша проблема влади Нововолинська – кулуарність, непублічність та непрозорість. Нині треба давати дорогу молодим, перспективним управлінцям, а Віктору ...
Якщо хтось хоче реалізувати ідею в Нововолинську, то стикається з перешкодами та бюрократією, яку плодить міська влада
У Нововолинську є кілька глобальних проблем, які мене як місцеву жительку та маму трьох дітей турбують найбільше. Найперше – чому досі зачинені дитячі садочки? Вже другий ...
Ви – влада не українська: з року в рік нововолинська управлінська еліта замовчує роль рухівців у незалежницьких процесах в місті
До Дня Конституції України. Спогади першорухівця або що не сказав міський голова 27-го червня 2017 року у своїй доповіді. В кінці червня 2011-го року відійшов у вічність народний ...