Психологія покупок через паніку: як із цим боротись

13:08 | 13.03.2020 / Джерело / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Туалетний папір, макаронні вироби, консерви, мило – це лише деякі з предметів, які швидко зникають з полиць супермаркетів в розпал спалаху коронавірусу. Це не покупки через необхідність, а покупки через паніку.

І хоча це цілком зрозуміла реакція людей на невизначену ситуацію, вона впливає на життя оточуючих, пише huffpost.

В чому проблема?

Занепокоєння з приводу коронавірусу абсолютно нормальне, а імпульс до накопичення може здатися розумною реакцією на ситуацію.

Але важливо знати, що покупки під час паніки тільки посилюють погану ситуацію.

Не тільки тому, що запаси закінчуються й інші люди не можуть отримати доступ до потрібних їм товарів. Погано може бути й тим, хто накопичує запаси.

Психотерапевт Нік Блекберн сказав, що люди намагаються “заспокоїти” свою тривогу, купуючи припаси, але коли вони добираються до магазинів, вони, ймовірно, будуть відчувати ще більше занепокоєння, тому що кількість товарів закінчується.

“Коли люди панікують, вони роблять щось, щоб допомогти собі в безпорадній ситуації.

Коли ми не можемо контролювати загальну картину, ми жадаємо контролю в нашому “мікросвіті”, нашому будинку і повсякденних справах. І тоді люди починають безконтрольно все скуповувати”, – розповіла психотерапевт Ханса Панкханія.

Це ускладнює ще й інстинкт самозбереження “якщо у мене немає їжі – я помру”.

“Всі новини зараз про хворих, або вмираючих людей. Перегляд таких новин щоденно посилить інстинкт самозбереження”, – додає психолог.

Як вгамувати свою паніку?

Психологи рекомендують знайти джерело інформації, якому можна довіряти, щоб отримувати тільки адекватні новини. Наприклад, дані Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Ще варто обмежити схильність до групової паніки.

“Люди, які говорять про свою тривогу, ще більше посилять наше внутрішнє занепокоєння”, – говорить Нік Блекберн.

І нарешті, потрібно планувати. Неможливо спланувати все на світі, але можна зосередитись на тому, що буде практичним і необхідним зараз.

Тобто, можна купувати багато речей і продуктів, головне – робити це з розумом.

Людям, можливо, доведеться самостійно ізолюватися на пару тижнів, якщо вони ризикують заразитися Covid-19.

Підхід, заснований на здоровому глузді, полягає в тому, що в будинку їм будуть потрібні запаси на два-три тижні. Це велика пачка (або дві) туалетного паперу, кілька консервів і, можливо, пачка макаронів і рису.

Тим, у кого є проблеми зі здоров’ям, може знадобитися залишатися в приміщенні трохи довше. Якщо це так, переконайтеся, що члени сім’ї та друзі залишаються на зв’язку, щоб мати змогу допомогти.

1+
* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
1 коментар
  1. Мы сами с усами”и без психологов!)

    0

Додати коментар


Таки згадала мерія Нововолинська за працівників ЕМД… Але, то був піар за рахунок благодійників
Таки згадала наша мерія за працівників екстренної медичної допомоги – передали “засоби протиепідемічного захисту”. Про що було інформовано на сайті міськради, ...
Брехня і тиск на свободу слова китайської влади стали причиною масштабного поширення COVID-19 та тяжких наслідків для світу
Китай часто наводять як найбільш успішний кейс боротьби з коронавірусом. Це хибна та небезпечна думка. Саме брехня і тиск на свободу слова китайської влади стали причиною ...
Та всядьтеся ви, кінець кінцем! Моліться в храмі, вдома!
Вірус косить наші ряди! Наші – маю на увазі попівські. Гострий вірус їзди на тачанках. Наввипередки, грузовиками і джипами, з колонкам і скотчем примотаними хоругвами… ...
З власного досвіду: як працюють вчителі в умовах карантину
1. Прокинулася в 08:00, ввімкнула WIFI, а там вже з 20 повідомлень: від колег, батьків, керівництва. Хто вже встиг зранку написати, а хто сидить до 00:00. 2. Продерла очі, і, поки п’ю каву, ...
Коронавірус vs бізнес: чому надзвичайний стан небезпечніший за інфекцію
Боротьба з епідемією коронавірусу COVID-19 в Україні дедалі більше радикалізується. У політичних колах уже навіть обговорюється введення надзвичайного стану в країні. Серед ...