<

Андрій Герус

Ми повинні споживати українську електроенергію, але по справедливих цінах

Цей запис опубліковано більш як рік тому
22:00 | 24.10.2019 / Погляд / /
0
/ коментарі 4

В Україні, у порівнянні з першим півріччям 2019-го року ціна на електроенергію поступово знижується, завдячуючи біржі «Ринок на добу наперед». 

24-го жовтня на «ринку на добу наперед» ціна електроенергії на завтрашню добу впала ще на 8% і склала 1,397 грн за кВт-год.

«Ринок на добу наперед» – це біржа, де електроенергію може купити кожен трейдер або споживач: перукарня, кафе, молокозавод, аптека, водоканал, електротранспорт, бюджетні установи, заводи та фабрики.

Сьогодні у порівнянні із І-шим півріччям 2019 року ми маємо ціну електроенергії на 7% нижче, це здешевлення на 10,5 коп/кВт-год. У річному вимірі це понад 10 млрд грн, які не отримає «немонополіст». Сьогоднішній тариф вугільних електростанцій повернувся на рівень осені 2016 року.

За останні тижні були медіа-атаки, ТВ-шоу, погрози, пікети, але можете бути впевнені, я твердий у своїх переконаннях, що енергетика має бути демонополізована. Конкуренція буде рухати вперед і енергетику, і економіку. Спасибі за спільну роботу колегам-народним депутатам.

Тепер щодо імпорту

При сьогоднішній ціні імпорт електроенергії збитковий. Звідусіль. З Білорусі трохи збитковий, із РФ сильно збитковий. Сьогодні всі імпортери продають свою електроенергію на «ринок на добу наперед» і несуть збитки на кожній кіловат-годині. А що стосується Росії, то несуть збитки і платять нам мито у державний бюджет України.

Твердо переконаний, що ми повинні споживати українську електроенергію, але по справедливих конкурентних цінах.

Зараз всі зусилля докладаємо для вирішення ситуації у Бурштинському енергоострові (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська). Там “немонополіст” володіє 95% генерації – і це напряму відчувають споживачі. Ціна там на 20% вища. Це і є монополістична рента, яка стягується із усіх – і формує надприбутки, які отримує монополія.

Крім того, ми разом із Dmytro Natalukha зареєстрували проект Постанови 2306 про звіт у парламенті голови Антимонопольного комітету. Сподіваємось, такий звіт буде вже наступного тижня і це буде перший звіт у Раді голови АМКУ, починаючи із 1999 року.

Питання до АМКУ можна писати у коментарях.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
коментарів: 4
  1. Нащо торгівлю на крові відновив? В рашки йому бач вигідно купувати. Чого не пишеш про ціни для ваших виборців? , а, то були передвиборчі обіцянки…. Ціна знижується для юридичних осіб, тобто для олігархів.

    • Не будь таким розумним. Людям, хай хоч в чорта лисого купує, головне ,щоб було дешевше. То економіка, друже. То не хлопського розуму справа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Жанна Білоцька
13.01.2022
На жаль, це правда. Бо у нашій країні вони чомусь вважаються старими і непотрібними. Хоча мали б бути на вагу золота. Бо ...
Євген Клопотенко
12.01.2022
Минулого року МОЗ за ініціативою Першої леді запровадив нові норми шкільного харчування. Загальні тези: менше хліба, ...
Олександр Топорівський
6.01.2022
З 10-го по 26-те грудня кожен повнолітній житель Нововолинської громади міг підтримати один великий та малий проєкт. ...
Віктор Мартиненко
24.12.2021
Незмінна традиція останніх років – в кінці грудня інформаційний простір заповнюється питанням «переносу» ...
Олександр Топорівський
24.12.2021
Нещодавно перевів усі нетермінові посилки в Укрпошта (доставка за 3-4 дні) і вкотре звернув увагу: персонал обслуговує ...