Ми повинні споживати українську електроенергію, але по справедливих цінах

22:00 | 24.10.2019 / Джерело / Рубрика: Погляд / 4 коментарі

В Україні, у порівнянні з першим півріччям 2019-го року ціна на електроенергію поступово знижується, завдячуючи біржі «Ринок на добу наперед». 

24-го жовтня на «ринку на добу наперед» ціна електроенергії на завтрашню добу впала ще на 8% і склала 1,397 грн за кВт-год.

«Ринок на добу наперед» – це біржа, де електроенергію може купити кожен трейдер або споживач: перукарня, кафе, молокозавод, аптека, водоканал, електротранспорт, бюджетні установи, заводи та фабрики.

Сьогодні у порівнянні із І-шим півріччям 2019 року ми маємо ціну електроенергії на 7% нижче, це здешевлення на 10,5 коп/кВт-год. У річному вимірі це понад 10 млрд грн, які не отримає «немонополіст». Сьогоднішній тариф вугільних електростанцій повернувся на рівень осені 2016 року.

За останні тижні були медіа-атаки, ТВ-шоу, погрози, пікети, але можете бути впевнені, я твердий у своїх переконаннях, що енергетика має бути демонополізована. Конкуренція буде рухати вперед і енергетику, і економіку. Спасибі за спільну роботу колегам-народним депутатам.

Тепер щодо імпорту

При сьогоднішній ціні імпорт електроенергії збитковий. Звідусіль. З Білорусі трохи збитковий, із РФ сильно збитковий. Сьогодні всі імпортери продають свою електроенергію на «ринок на добу наперед» і несуть збитки на кожній кіловат-годині. А що стосується Росії, то несуть збитки і платять нам мито у державний бюджет України.

Твердо переконаний, що ми повинні споживати українську електроенергію, але по справедливих конкурентних цінах.

Зараз всі зусилля докладаємо для вирішення ситуації у Бурштинському енергоострові (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська). Там “немонополіст” володіє 95% генерації – і це напряму відчувають споживачі. Ціна там на 20% вища. Це і є монополістична рента, яка стягується із усіх – і формує надприбутки, які отримує монополія.

Крім того, ми разом із Dmytro Natalukha зареєстрували проект Постанови 2306 про звіт у парламенті голови Антимонопольного комітету. Сподіваємось, такий звіт буде вже наступного тижня і це буде перший звіт у Раді голови АМКУ, починаючи із 1999 року.

Питання до АМКУ можна писати у коментарях.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
4 коментарі
  1. Місцеві бариги нам ціни нагоняють!

  2. Нащо торгівлю на крові відновив? В рашки йому бач вигідно купувати. Чого не пишеш про ціни для ваших виборців? , а, то були передвиборчі обіцянки…. Ціна знижується для юридичних осіб, тобто для олігархів.

    • Не будь таким розумним. Людям, хай хоч в чорта лисого купує, головне ,щоб було дешевше. То економіка, друже. То не хлопського розуму справа

    • напишиш про це, коли хтось з твоїх родичів замерзне… зовсім…

Додати коментар


Жбурляючі каміння в автобуси з евакуйованими, мабуть хотіли, щоб українці самоліквідувались у Китаї
Що мене вразило при поверненні з Камбоджі до Китаю на початку лютого і продовжує вражати до цього дня. Заходи безпеки у Китаї Оперативність реакції і швидкість виявлення ...
У нас епідемія! Епідемія глупоти, злості й браку співчуття…
Поки всі новини ґелґочуть про епідемію коронавірусу в Китаї, справжня епідемія розповсюджується в Україні. Епідемія глупоти. Читаючи новини про те, як мої співвітчизники ...
Мій тато на Майдані загинув і так, я з цим живу. І плачу, коли беркутівців у Росію відпускають…
А ви знаєте, що у мене тато загинув? 6 років тому. В Києві. На Майдані. Не пам’ятаю, чи писала я про це тут прямо. Мабуть, ні. Я була дитиною, коли його вбили. Мені було 12. Того дня я ...
Хочу власним прикладом показати, що робити добро – це просто
Сьогодні вийшла в центр Шацька і просила перехожих подарувати мені 100 гривень. Ті гроші потратила на продукти для бабусі, для якої банани – це розкіш. Я зробила це! Це не ...
Устилуг може втратити статус міста: у ВР зареєстрували законопроєкт
На сайті ВР зареєстрували законопроєкт, за яким статус міста надаватимуть тим населеним пунктам, в яких проживає 20 тисяч осіб і більше. Тобто наш Устилуг може стати селом. ...