Куди ми йдемо далі: до цивілізованого світу чи до мордору

13:08 | 6.11.2018 / Джерело / Рубрика: Погляд / 23 коментарі

Я в громадському русі – з сімнадцяти років. Це – майже півжиття. І весь цей час мої рідні та близькі постійно акцентують на тому, що займатися громадською активністю – це невдячна справа, за котру можна покласти здоров’я та, інколи, й життя.

Для них переломним стало вбивсто Гонгадзе, відомого на той час журналіста, який наважився у прямому ефірі критикувати тодішнього президента Кучму. І не так саме вбивство, а спосіб, в який бузувіри забрали життя у Георгія.

Після вбивства Катерини Гандзюк, сотні і, напевне, тисячі батьків своїх дочок та синів, які намагаються змінювати країну, задумаються над їхнім майбутнім.

Страх. Ось, що зокрема несе в собі цей без сумніву шокуючий для усіх випадок. Не висовуйся, не відкривай рота, сиди тихо! В іншому випадку тебе може чекати каліцтво чи смерть.

Страх завжди вигідний тій владі, яка не готова вести діалог, переконувати, публічно відстоювати свою правоту і програвати. Так, програвати і спокійно відійти від владного корита. На страху, зокрема, тримається російський мордор, на ньому ж трималася імперія зла – СРСР.

Тому вбивство Катерини Гандзюк є лакмусовим папірцем, куди ми йдемо далі: до цивілізованого світу чи до мордору. І тому замовник має бути знайдений і отримати довічне позбавлення волі. Аби будь-хто інший знав, що спроба «прибрати» з свого шляху незручного активіста за якихось декілька тисяч доларів, точно буде покарана довічним ув’язненням. Ні більше, ні менше.

В іншому випадку – прірва поміж владою, і не так важливо: тією, яка сидить у владних коридорах сьогодні, чи та, яка сяде у ці кабінети з квітня, та громадянським суспільством буде тільки поглиблюватися. Однозначно це – не на користь влади (!), яка в нашій країні вже неодноразово отримувала у відповідь бунт.

І щоб через якийсь час батько чи мати молодого громадського активіста не лякалися, не недосипали чи просто не лили сльози, а могли б втішатися з того, що їхня дитина прагне не сидіти тихо як сіра миша, а боротися за свою країну.

Зокрема, і в такий спосіб.

23 коментарі
 1. Анатоль_ БІДЗЮРА / 6.11.2018 - 13:36 / Відповіcти

  Я не буду коментувати вас, Ігорю Гузь. Хай це роблять інші. Мені, ваш світогляд та мета, давно зрозумілі.

  • Анатолю, Ваша думка дуже важлива. Може розказати щось хочете про діяльність ГО “Україна + Польща “? Хоч трошки, цікаво всім

   • Анатоль_ БІДЗЮРА / 8.11.2018 - 10:04 / Відповіcти

    Ви коксуйте, “Коксе”, коксуйте собі бабло й далі.

    • ВИБОРЕЦЬ / 8.11.2018 - 23:35 / Відповіcти

     Анатолю_, ви ж в молодостi були активным членом ВЛКСМ, то що вам не подобается?

     • Кокс / 9.11.2018 - 05:37 /

      Тобто нема що сказати, правильно? Так й знав.

     • Кокс / 9.11.2018 - 05:37 /

      Тобто нема що сказати, правильно? Так й знав.

   • Анатоль_ БІДЗЮРА / 14.11.2018 - 09:56 / Відповіcти

    Можемо, звичайно, розповісти про роботу ГО “УкрПоль”, “Коксе”. Раніше ви писали під кличкою “Гість”. Хоча й не зобов’язані. Приходьте до нас. Пишіть заяву про вступ у ГО. Ми зберемо Раду Старшин, розглянемо вашу кандидатуру і якщо ви повнолітній, вирішимо, приймати вас чи ні. Якщо приймемо – дамо звіт про свою роботу. І, звичайно ж, будете мати й певні обов’язки. Так говорить Статут ГО “Україна + Польща”. То, коли зголоситесь?

    • хм, спочатку вступи, а потім ми розкажимо, куди… це вас так в комсомолі вчили ?

 2. так і не зрозумів – куди треба прийти, щоб життя покращалось хоча б до рівня панди янука ?

  • вказують напрямок ГЕЙРОПА , с рівнем життя українским і тарифами європейскими…

 3. де ж ви раніше були як ій погрожували за статтю,коли хотіла ліс врятувати…..

  • оце вірно сказано, де шановний депутат був коли в Херсоні 2 банди ділили підпалений ліс?

 4. Громадських активістів поважаю, але тих, які не тріпаються, а реально працюють

 5. Громадських діячів від політичних діячів різнить те, що одні живуть від виборів до виборів, інші живуть для України. Добре коли там 2 в 1, таких мало.

 6. Анатоль_ БІДЗЮРА / 14.11.2018 - 09:57 / Відповіcти

  Можемо, звичайно, розповісти про роботу ГО “УкрПоль”, “Коксе”. Раніше ви писали під кличкою “Гість”. Хоча й не зобов’язані. Приходьте до нас. Пишіть заяву про вступ у ГО. Ми зберемо Раду Старшин, розглянемо вашу кандидатуру і якщо ви повнолітній, вирішимо, приймати вас чи ні. Якщо приймемо – дамо звіт про свою роботу. І, звичайно ж, будете мати й певні обов’язки. Так говорить Статут ГО “Україна + Польща”. То, коли зголоситесь?

  • а в Великому Залі засідать Ради Старшин портрет Бандери е чи нема ? Якщо нема, то про що з вами говорити ? А якщо е, то про що ви говорите з пшеками ?

   • Анатоль_ БІДЗЮРА / 17.11.2018 - 09:24 / Відповіcти

    Ви комуніст, “госте”. Отак вони говорили про іноземців у часи моєї молодості: пшек, китайоза, нігер, жовток, німчура, чурка, азер… думаючи, що тільки вони – комуняки є найвищою расою на цьому світі. І намагалися проковтнути його. Проте, вдавилися.

    • Ви, пан Анатоль, як відноситесь до ідеї соціальної рівності ? Вам як більше подобаеться – як при клятих комуняках, чи як зараз, коли зарплату вигризають перекриваючи дороги ?

     • Анатоль_ БІДЗЮРА / 19.11.2018 - 19:06 /

      Нормально відношусь. Життя при комуняках не йде ні у яке порівняння з нинішнім – вільним і перспективним. Та й рівень не той. Ви, “госте”, мабуть старий сапожніковський служака, або прокурор чи КГБіст на пенсії.

     • гість / 20.11.2018 - 20:20 /

      ой, ой, ой…ви такий наївний чи прикидаєтесь ? перспектива тільки одна – втекти за кордон ! решта поділиться на три частини – олігархи, їхня обслуга і народ (включаючи дрібний і середній бізнес), з якого всіма засобами будуть вижимати все шо можна… Бо CCCP нема, можно не соромитися !

   • Нормально, тобто ви підтримуете боротьбу людей проти влади олігархів вкравших 90% народного добра, прально я вас розумію ?

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Вірянам – українські храми
Верховна Рада України ще 20 грудня 2018 року прийняла Закон №5309 «Про перейменування Української православної церкви Московського патріархату». За це рішення проголосувало 240 ...
“Тендерознавці” всюди або Читай закони не перед сном
Можливо, це тепер культура суспільства така, що людина, не розібравшись, пише про свої «сенсаційні відкриття» в соцмережі, банально сподіваючись отримати за це трохи лайків. ...
Формувати своїх довірених осіб зі списку екс-регіоналів – рішення не зовсім адекватне
Чесних більше? Я намагаюся особливо не коментувати перебіг президентської кампанії. Наразі не маю великого бажання влізати в цей «політичний срач», але… Але коли окремі ...
На мою думку, найкраща квест-кімната у світі – автостанція Володимира-Волинського
Зверніть увагу на два фото. На першому— найкраща у світі квест-кімната на думку пересічних аматорів і дилетантів «SAW Escape Room» у Лас-Вегасі. На другому — справді найкраща ...
Отримала цінний мотиваційний урок від хлопця, що на інвалідному візку стрибає по сходах
Зустріч, яка й досі тримає мене під враженнями і легким шоком та змушує дещо по-іншому глянути на життя і своє “можу”. Це Саша Ващук – приємний, веселий хлопець. Так, ...