Куди ми йдемо далі: до цивілізованого світу чи до мордору

13:08 | 6.11.2018 / Джерело / Рубрика: Погляд / 22 коментарі

Я в громадському русі – з сімнадцяти років. Це – майже півжиття. І весь цей час мої рідні та близькі постійно акцентують на тому, що займатися громадською активністю – це невдячна справа, за котру можна покласти здоров’я та, інколи, й життя.

Для них переломним стало вбивсто Гонгадзе, відомого на той час журналіста, який наважився у прямому ефірі критикувати тодішнього президента Кучму. І не так саме вбивство, а спосіб, в який бузувіри забрали життя у Георгія.

Після вбивства Катерини Гандзюк, сотні і, напевне, тисячі батьків своїх дочок та синів, які намагаються змінювати країну, задумаються над їхнім майбутнім.

Страх. Ось, що зокрема несе в собі цей без сумніву шокуючий для усіх випадок. Не висовуйся, не відкривай рота, сиди тихо! В іншому випадку тебе може чекати каліцтво чи смерть.

Страх завжди вигідний тій владі, яка не готова вести діалог, переконувати, публічно відстоювати свою правоту і програвати. Так, програвати і спокійно відійти від владного корита. На страху, зокрема, тримається російський мордор, на ньому ж трималася імперія зла – СРСР.

Тому вбивство Катерини Гандзюк є лакмусовим папірцем, куди ми йдемо далі: до цивілізованого світу чи до мордору. І тому замовник має бути знайдений і отримати довічне позбавлення волі. Аби будь-хто інший знав, що спроба «прибрати» з свого шляху незручного активіста за якихось декілька тисяч доларів, точно буде покарана довічним ув’язненням. Ні більше, ні менше.

В іншому випадку – прірва поміж владою, і не так важливо: тією, яка сидить у владних коридорах сьогодні, чи та, яка сяде у ці кабінети з квітня, та громадянським суспільством буде тільки поглиблюватися. Однозначно це – не на користь влади (!), яка в нашій країні вже неодноразово отримувала у відповідь бунт.

І щоб через якийсь час батько чи мати молодого громадського активіста не лякалися, не недосипали чи просто не лили сльози, а могли б втішатися з того, що їхня дитина прагне не сидіти тихо як сіра миша, а боротися за свою країну.

Зокрема, і в такий спосіб.

22 коментарі
 1. Анатоль_ БІДЗЮРА / 6.11.2018 - 13:36 / Відповіcти

  Я не буду коментувати вас, Ігорю Гузь. Хай це роблять інші. Мені, ваш світогляд та мета, давно зрозумілі.

  • Анатолю, Ваша думка дуже важлива. Може розказати щось хочете про діяльність ГО “Україна + Польща “? Хоч трошки, цікаво всім

   • Анатоль_ БІДЗЮРА / 8.11.2018 - 10:04 / Відповіcти

    Ви коксуйте, “Коксе”, коксуйте собі бабло й далі.

    • ВИБОРЕЦЬ / 8.11.2018 - 23:35 / Відповіcти

     Анатолю_, ви ж в молодостi були активным членом ВЛКСМ, то що вам не подобается?

     • Кокс / 9.11.2018 - 05:37 /

      Тобто нема що сказати, правильно? Так й знав.

     • Кокс / 9.11.2018 - 05:37 /

      Тобто нема що сказати, правильно? Так й знав.

   • Анатоль_ БІДЗЮРА / 14.11.2018 - 09:56 / Відповіcти

    Можемо, звичайно, розповісти про роботу ГО “УкрПоль”, “Коксе”. Раніше ви писали під кличкою “Гість”. Хоча й не зобов’язані. Приходьте до нас. Пишіть заяву про вступ у ГО. Ми зберемо Раду Старшин, розглянемо вашу кандидатуру і якщо ви повнолітній, вирішимо, приймати вас чи ні. Якщо приймемо – дамо звіт про свою роботу. І, звичайно ж, будете мати й певні обов’язки. Так говорить Статут ГО “Україна + Польща”. То, коли зголоситесь?

    • хм, спочатку вступи, а потім ми розкажимо, куди… це вас так в комсомолі вчили ?

 2. так і не зрозумів – куди треба прийти, щоб життя покращалось хоча б до рівня панди янука ?

  • вказують напрямок ГЕЙРОПА , с рівнем життя українским і тарифами європейскими…

 3. де ж ви раніше були як ій погрожували за статтю,коли хотіла ліс врятувати…..

  • оце вірно сказано, де шановний депутат був коли в Херсоні 2 банди ділили підпалений ліс?

 4. Громадських активістів поважаю, але тих, які не тріпаються, а реально працюють

 5. Громадських діячів від політичних діячів різнить те, що одні живуть від виборів до виборів, інші живуть для України. Добре коли там 2 в 1, таких мало.

 6. Анатоль_ БІДЗЮРА / 14.11.2018 - 09:57 / Відповіcти

  Можемо, звичайно, розповісти про роботу ГО “УкрПоль”, “Коксе”. Раніше ви писали під кличкою “Гість”. Хоча й не зобов’язані. Приходьте до нас. Пишіть заяву про вступ у ГО. Ми зберемо Раду Старшин, розглянемо вашу кандидатуру і якщо ви повнолітній, вирішимо, приймати вас чи ні. Якщо приймемо – дамо звіт про свою роботу. І, звичайно ж, будете мати й певні обов’язки. Так говорить Статут ГО “Україна + Польща”. То, коли зголоситесь?

  • а в Великому Залі засідать Ради Старшин портрет Бандери е чи нема ? Якщо нема, то про що з вами говорити ? А якщо е, то про що ви говорите з пшеками ?

   • Анатоль_ БІДЗЮРА / 17.11.2018 - 09:24 / Відповіcти

    Ви комуніст, “госте”. Отак вони говорили про іноземців у часи моєї молодості: пшек, китайоза, нігер, жовток, німчура, чурка, азер… думаючи, що тільки вони – комуняки є найвищою расою на цьому світі. І намагалися проковтнути його. Проте, вдавилися.

    • Ви, пан Анатоль, як відноситесь до ідеї соціальної рівності ? Вам як більше подобаеться – як при клятих комуняках, чи як зараз, коли зарплату вигризають перекриваючи дороги ?

     • Анатоль_ БІДЗЮРА / 19.11.2018 - 19:06 /

      Нормально відношусь. Життя при комуняках не йде ні у яке порівняння з нинішнім – вільним і перспективним. Та й рівень не той. Ви, “госте”, мабуть старий сапожніковський служака, або прокурор чи КГБіст на пенсії.

     • гість / 20.11.2018 - 20:20 /

      ой, ой, ой…ви такий наївний чи прикидаєтесь ? перспектива тільки одна – втекти за кордон ! решта поділиться на три частини – олігархи, їхня обслуга і народ (включаючи дрібний і середній бізнес), з якого всіма засобами будуть вижимати все шо можна… Бо CCCP нема, можно не соромитися !

   • Нормально, тобто ви підтримуете боротьбу людей проти влади олігархів вкравших 90% народного добра, прально я вас розумію ?

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Про силу фейсбуку, батьківський бюджет, який йде на ремонт та меблі в садку, та чому про це треба мовчати…
Депутати, міська влада, мають право всюди говорити і звітуватися про те, що зроблено для садків, а батьки повинні мовчати! На жодній освітянській конференції чи в ЗМІ не ...
Закликаю творити перемоги і пишатися перемогами один одного
Думаю, що сьогодні ми маємо згадати, що 2018 рік – це сторіччя УНР. Сторіччя перемог і сторіччя історичної поразки української нації в боротьбі за свою державу. Я не буду довго ...
Куди ми йдемо далі: до цивілізованого світу чи до мордору
Я в громадському русі – з сімнадцяти років. Це – майже півжиття. І весь цей час мої рідні та близькі постійно акцентують на тому, що займатися громадською активністю – ...
Ось і все! InvictusGames 2018 завершилися! Я лиш навчилася засинати тут вночі, а вже потрібно повертатися
27-го жовтня була церемонія закриття, як на мене, набагато грандіозніша за попередню. Наша збірна виглядала на фоні інших трохи напруженою. Ще б пак, основний месидж з яким нас ...
Маховик передвиборчої кампанії набирає оберти
Мені, як очільнику «Вар’яти-шоу», це стало зрозуміло ще кілька місяців тому, коли зондуючи можливості промоції наших концертів у тих чи інших містах, ми наштовхувались на ...