Чисті та прибрані цвинтарі – завдання громади

13:38 | 21.09.2020 / Рубрика: Погляд / Прокоментуй!

Знаєте, зараз дуже багато розмов точиться навколо того, хто більше виграє від доєднання – місто чи село, адже до Нововолинська доєднаються Грядівська та Грибовицька сільські ради.

Хтось скаже про землю, хтось про робочі місця, хтось про дітей у школах та садках. А мені болить отаке питання…

Чим відрізняється місто Нововолинськ від навколишніх сіл? Станом кладовищ. Наприклад, у Мовниках чи Осмиловичах не побачиш високої трави, все гарно викошено. Люди складаються, люди турбуються.

Однак коли приїдеш у Нововолинськ, особливо на старі могилки (ті що зверху), то відчутно бачиш різницю. Там темно, там високі дерева, які є небезпечними і дуже страшно риплять.

Я пам’ятаю, колись була публікація в інтернеті про те, що ті дерева дуже важко зрізати. І це правда!

От скажіть, як отримати доступ до старих дерев, аби їх прибрати, не пошкодивши могильних пам’ятників? Як до них дістатись, як завезти вишку? Як пиляти гілки? А якщо буде сильний вітер і дерево впаде на надгробки? Ви уявляєте, скільки могил пошкодиться?

Окремі старші люди кілька років спеціально відкладають гроші на ошатний пам’ятник, а для багатьох родин то питання честі! Я не вважаю, що на кладовищі доцільно вихвалятись надгробками, але не можу заборонити це робити комусь.

Знайомі депутати якось мені розповіли, що на сесії міської ради пробували підняти питання благоустрою цвинтаря коштом бюджету і навіть була мова про передбачення окремої одиниці в комунальній структурі.

Кулуарно говорили і про те, щоб збирати з людей гроші на той же благоустрій, знову ж таки за прикладом тих же сіл. Гроші фактично невеликі, зате прибрано, викошено, нема сміття.

Так чи інакше, але ситуація лишилась без змін, і ви всі це бачите.

Місто велике, кладовище не одне, людей і могил багато. Є і такі поховання, які занедбані, забуті, неприбрані, зарослі. Можливо, вже нема нікого з тих, для кого та могила важлива. Чи вже не проживають у країні чи просто нема серед живих… Що треба робити в такому випадку? От як скажете?

Знаю окремі родини, які з людських міркувань прибирають могили сусідні. Аби трава не насівалась, аби було зручно підійти чи під’їхати. Це теж правильно. Бо ж ми – всі разом! Ми живемо спільно в Нововолинську. Ми живемо громадою.

У мене вікна виходять на площу. То добре пам’ятаю, як всім Нововолинськом проводжали Сергія Байдовського, якого привезли з Майдану. І як разом ховали хлопців, яких привезли зони АТО.

А ще ми разом святкуємо День міста. Такі миті – особливо сумні і особливо радісні – це і є єдність.

Цвинтарі – це таке місце, де знаходиться останній спочинок тіл. А ще ж туди проходить священик. Мені здається, було б правильно або там, де здійснюється релігійні обряди, було чисто. То повага до тих, кого вже немає. І це повага до духовної особи. А ще повага до нас самих. І це виховання тих, хто колись прийде до нас.

Олена Дерейко, голова ОСББ “Софія,8-НВ”, “Дружби,25-НВ”

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер

Додати коментар


Директорка Нововолинського ЖКО Чайка завжди намагається нав’язати свої умови, не дослухається до орендарів та свідомо ігнорує їх потреби
З моменту передачі приміщень в комунальну власність в 2004-го року генеральний директор ЖКО, депутат Нововолинської міської ради Чайка О. І. постійно конфліктує з орендарями. ...
А можна спробувати цю інсталяцію на смак?
Час не стоїть на місці, науково-технічний прогрес творить справжні дива. Чому б у Володимирі не зробити музей, що дозволив би поринути в історію? Сьогодні дітлахи вже можуть ...
Ми самі вирішуємо, яке буде наше завтра
Кожна людина є розпорядником того, що їй дано природою. Хтось реалізовує свій потенціал максимально, а комусь досить простих речей. Хтось хоче рухатись вперед. Комусь ...
Неосвітлені арки – біда і страх 15-го та 5-го мікрорайонів Нововолинська
Таке враження, що наша частина міста – це якась окрема республіка: занедбані дитячі майданчики, садочки без огорожі, розбитий стадіон біля школи 5, тотальна відсутність ...
Як я ходив агітувати і що з цього вийшло
Як ви вже знаєте, я, Фіц Юрій, лікар-хірург, вирішив спробувати щось зробити для Нововолинська і подався у кандидати в депутати Нововолинської міської ради по виборчому ...