Чому ми так живемо, наприклад

10:17 | 28.03.2019 / Рубрика: Погляд / 1 коментар

Вже 4 роки, як працюю в статусі помічника-консультанта народного депутатом України Ігоря Гузя. І з’явилась така форма роботи з мешканцями, як прийоми громадян. Це – ефективно, бо є тісний контакт з конкретною особою. Людина приходить і розповідає про проблеми, після чого ми спільно шукаємо шляхи їх вирішення.

Всяке бувало, навіть уявити не можете.

Деякі проблеми взагалі не того рівня. Наприклад, інколи жителю треба було просто зайти в одну з інстанцій і взяти довідку, а її, зі слів чоловіка, чомусь не давали (потім з’ясувалося, що і не звертався). А от що робити з чимось вагомим і серйозним, то навіть і не сказати так зразу – бо питання тих же безпритульних нововолинських собак досі відкрите. Або ж якщо йдеться про встановлення фільтрів на “Кроноспані” (сподіваюсь, що таки цього року то буде).

Утримання житлового фонду вимагає суттєвих капіталовкладень. Таки дістали у спадок від радянської епохи і міцні та трошки нелогічні “сталінки” (будинок на 12, а то й 8 квартир в центрі міста – ще та розкіш!), і легендарні “хрущівки”, і біляві висотки 5-7-9 поверхів часів перебудови – потроху руйнуються всі. Де дах тече, де електрика скоро “накриється”, де й фундамент страждає, прогнили в під’їздах двері та вікна. Свідомі та сміливі давно утворили ОСББ, якось дбають про вже СВОЄ. А окремі моляться на комунальників і чекають дива, або, що хтось їм все зробить за них. Є, звісно ж, чудова акція “Чистий двір”, але не всім хочеться виходити на толоки.

Часто приходить делегація з вулиці, де не те, що асфальту – дороги толком нема. І це ганебно, що в молодому нашому місті, аби вийти в центр, треба на ноги одягати … пакетики, аби не знищити взуття. Крім того – на ту вулицю з проблемами не може заїхати “швидка”, а торік всі бачили на сайтах, як автівка комунальників вгрузла в багнюку! І ситуація ж не змінилась.

А скільки разів звертались за матеріальною допомогою на лікування… Онкологія немилосерна, рак “косить” людей, а ми досі не можемо зрозуміти, що треба щось вирішувати з екологією. Скільки ще будемо битись всією депутатською комісією, яка стежить за тим, як наслідки діяльності підприємств впливають на довкілля. Цікаво, чому в Нововолинську раніше її не було створено?

Реально важко, коли допомогти не можеш, бо є ЗАКОН. Повірте, дуже непросто пояснити громадянину, що він неправий, що незнання закону не звільняє від відповідальності, що штраф треба платити – і що тут нічого вже не зробиш.

Ми живемо ніби в цивілізованій країні, топимо за свідоме суспільство, кричимо про демократичні цінності, боротьбу з корупцією, а кожного разу хтось прийде і просить, щоб я як помічник, а то й сам нардеп когось набрав і в телефонному режимі щось “порішав”. Наприклад, щоб здешевили вартість розмитнення авто на єврономерах чи посприяли в оформленні якихось документів, переведенні студента з контракту на бюджет. В такі моменти стає реально страшно…

Приходять і бабусі – їм більше хочеться поговорити, аніж підняти питання асфальтування двору.

Моторошно тоді, коли приходять особи з певними особливостями психіки. Інколи не знаю, як реагувати і чи вірити взагалі. На щастя, в такі моменти своєю мовою починають говорити документи – заявники, як правило, з купою паперів- відповідей з різних інстанцій, але вони очевидно їх не читають. Не заздрю сусідам – у чому лише їх не звинувачували: від проникнення в житло до крадіжки … картоплі, втручання в газову систему чи спроб вбивства.

Людей приходить чимало – це означає, що проблем вистачає, що шукають шляхи вирішення, що є потреба. До мого колеги Валерія Мниха прийшло 30 осіб, до мене – близько 40. Вражає? Раніше на прийомах бувало і 4, і 8, а 14 – то взагалі було щось неймовірне! Тепер от 40… Це свідчить і про те, що зростає рівень довіри до народного депутата та його команди. Так, за наявною інформацією, в усі приймальні Ігоря Гузя надійшло за період каденції понад 7 тисяч звернень!

Роботи вистачає, прийоми ще будуть, і зустрічі з нардепом у дворах -незабутня та дуже нетривіальна практика, бо де ж ото бачено, щоб парламентар в двори ходив?

І всі ті, хто кричить про законотворчість, мали би спитати у міської влади, чого нардеп, як начальник ЖЕКу, має робити чиюсь роботу? Адже спилювання дерев, вивезення сміття, облагородження смітників та й взагалі благоустрій територій – не його рівень, не вважаєте? А доводиться…

Інколи після такого спілкування треба таки перепочивати. Моя колега Саша, керівник міської приймальні народного депутата, щодень приймає людей, тому реагує простіше і навіть з гумором. У кожного своя захисна реакція.

Але знаєте – на наступну каденцію Ігоря Гузя знову хочу бути його помічником. І так само буду час від часу приймати громадян, слухати про їхні проблеми, аби за можливості вирішити.

* Редакція не впливає на зміст в розділі Погляд і не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють на сторінках видання «БУГ»
Вайбер
1 коментар
  1. ммм… а чому ми при клятих комуняках жили не так ?

Додати коментар


У мене виявили злоякісну пухлину. Починаю боротися і закликаю жінок бути уважними до себе
Спочатку я піймала себе на бажанні закритися, нікому не розповідати про хворобу, але згодом зрозуміла, що ми мусимо змінити ставлення до онкохворих у суспільстві та закликаю ...
Хто може посприяти, щоб знову запрацював кіоск біля хлібозаводу в Нововолинську?
Велике прохання! На території Нововолинського хлібозаводу працював продуктовий кіоск. Жителі навколишніх вулиць, а з них у приватному секторі більшість пенсіонери і люди ...
Люди, припиніть поширювати ганебну інформацію щодо обміління Світязя
Звертаюся до всіх, хто подібно робить, або поширює ганебну інформацію понад 2-3 місяці щодо обміління озер. Люди припиніть так чинити, ви не покращите ситуацію публікуючи на ...
Штат районних державних адміністрацій треба скоротити на понад 18 тисяч позицій
Рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Ми маємо суттєво підвищити ефективність роботи державних органів і спробуємо добитись, щоб 18 499 службовців РДА, які ...
У разі невиконання прем’єром обіцянок, акції протесту гірників будуть неминучі
Сподіваюся, що прем’єр- міністр України дотримається обіцяного, і ми спільними зусиллями зможемо стабілізувати ситуацію у вугільній галузі. АЛЕ. У разі невиконання паном ...