<
Ракета SpaceX запустила в космос український супутник «Січ 2-30»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
23:24 | 15.01.2022 / Новини / /
Перегляди
162
/ Коментарі відсутні

13-го січня приблизно о 17:26 за київським часом ракету Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска запустили у небо, щоб доставити на орбіту новий український супутник «Січ-2-30».

Запуск відбувся з бази космічних сил США на мисі Канаверал, повідомили у SpaceX.

Цей супутник розробляли в рамках національної космічної програми України. Він призначений для отримання цифрових зображень на поверхні Землі з роздільною здатністю до 7,8 метра і смугою охоплення місцевості, що дорівнює 46,6 км.

Голова Державного космічного агентства Україн Володимир Тафтай зазначив, що супутник проводитиме моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідацію наслідків стихійних лих.

Тобто це супутник для цивільних задач. При цьому він дасть змогу й отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів тощо.

«Січ-2-30» – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті. Ми вже підготували проєкт космічної програми, яка передбачає створення угруповання з восьми українських супутників на орбіті до 2025 року.

Запуск супутника «Січ-2-30» – це крок для повернення України в космос. Ми зробили все для того, аби цей крок був вдалим», – наголосив Тафтай.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
9 Лютого, Четвер
Погода у Нововолинську та Володимирі