<

Країни ухвалили у Глазго новий кліматичний пакт

20:38 | 14.11.2021 / Новини / , , /
Перегляди
176
/ Коментарі відсутні

Учасники міжнародного кліматичного саміту COP26 у Глазго уклали нову угоду, мета якої – максимальне скорочення викидів парникових газів в атмосферу до 2030-го року і запобігання небезпечній зміні клімату.

Підписанти вперше в історії схвалили план скорочення використання вугілля, повідомляє УНІАН з посиланням на BBC.

Документ отримав назву кліматичний пакт, і це перша в історії кліматична угода, в якій міститься чіткий план щодо скорочення використання вугілля як найбільш руйнівного для екології викопного палива.

Угода також вимагає прискореного скорочення викидів і обіцяє збільшення фінансової допомоги країнам, що розвиваються, для адаптації до кліматичних впливів.

Однак ухвалення Пакту не обійшлося без розбіжностей. Так, наприклад, спочатку в документі йшлося про повне швидке припинення використання вугілля.

Однак проти виступила Індія. Вона наполягла на поетапній відмові, яка зрештою й увійшов до фінальної версії угоди, попри невдоволення багатьох країн Заходу.

У межах угоди країни зобов’язалися зустрітися наступного року, щоб домовитися про подальше скорочення викидів вуглецю для утримання підвищення глобальної температури в межах 1,5°C.

За словами науковців, якщо температура підвищиться більше, на Землю очікують серйозні наслідки.

COP (Conference of Parties) – це щорічна зустріч на найвищому рівні, де представники 197 країн обговорюють масштабні зміни клімату і намагаються домовитися про дотримання умов, щоб не допустити глобальну катастрофу.

Саміт проходить у межах Конвенції ООН про зміну клімату – міжнародного договору, підписаного майже 30 років тому практично всіма країнами та територіями Землі. Документ спрямовано на обмеження впливу людини на клімат.

COP26 став 26-ми зборами, відтоді як договір набув чинності 21-го березня 1994-го року. Цього року зустріч проходила в Шотландії, в місті Глазго, з 1-го по 12-те листопада.

При цьому на зустріч не приїхали делегації найбільших міжнародних гравців – Росії та Китаю, а США в особі президента Джо Байдена не надали чіткої програми дій.

Читайте також: Шахта №10 у Нововолинську залишиться недобудованою після відмови України від вугілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 Травня, Понеділок
Погода у Нововолинську та Володимирі