<

10 причин чому треба прийти на фестиваль “Задзеркалля”

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:55 | 6.09.2017 / Новини /
Перегляди
7
/ Коментарі відсутні

З кожним роком Луцьк розвивається у культурному та туристичному плані – з’являються нові і нові фестивалі, все більше людей відвідує традиційні щорічні культурні заходи. Винятком не став цьогорічний анімаційний фестиваль «Задзеркалля», який проведуть у місті вже вдруге.

Тож чому слід відвідати захід цього року і що цікавого чекає на відвідувачів 9 та 10 вересня розповіли організатори дійства громадська організація «Імаго».

  • ВІДКРИТТЯ

Відкриття фестивалю «Задзеркалля» – це не довгі промови чиновників або організаторів заходу. Відвідувачів потішать жартами, концертом та театральними постановками на тему анімації. Тут буде все: і танці, і пісні, сценки. Глядачів занурять в альтернативну історію анімації та познайомлять з головними персонажами фестивалю. Концерт буде цікавим як дорослим, так і малечі. Початок концерту об 11:00 у Палаці культури міста Луцька Луцька (вулиця Богдана Хмельницького, 1). Вхід – вільний.

  • СТВОРЕННЯ МУЛЬТФІЛЬМІВ

Ще однією вагомою причиною прийти на «Задзеркалля» є те, що це – унікальний для Луцька та Волині загалом фестиваль, адже на ньому не просто показуватимуть фільми, а привідкриють таємницю створення анімації: від ідеї до втілення її у різних техніках. Тож усі охочі зможуть зазирнути в процес по іншу сторону екрану.

  • ПРОФЕСІЙНІ МАЙСТЕР-КЛАСИ З АНІМАЦІЇ

Цьогоріч на фестивалі фахові мультиплікатори, художники та сценаристи проведуть тематичні майстер-класи та навчать волинян створювати анімацію. Участь у них безкоштовна, однак кількість місць обмежена, тому слід попередньо зареєструватися: https://docs.google.com/forms/d/1-b9CT-vBYrvwrNZCNCyYBREwxwmNSuVy2Uu5NI1Rrfg/edit?edit_requested=true До слова, реєструватися можна буде також на відкритті фестивалю в Палаці культури у волонтерів «Задзеркалля».

9 ВЕРЕСНЯ

12:00-14:00 – сценарний майстер-клас для дітей від Лани Ра та Євгенія Конощука зі студії «Новаторфільм» «Як написати серію для анімаційного серіалу «Моя країна Україна» (антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5). Участь у ньому можуть взяти діти, віком від 8 до 16 років.

Довідка: Лана Ра – художниця-ілюстратор, ілюструвала дитячі книжки, посібники, журнали. Окрім того вона була тричі нагороджена Міжнародною літературною премією «Коронація слова» та іншими міжнародними відзнаками. Лана Ра написала сценарій до серій анімаційного серіалу «Моя країна – Україна» та мультфільму «Як розвеселити Самотність», а також створила п’єсу для дитячого театру «Як рятували країну Мережину». Митець є автором книг «Щоденник котячих мандрів», «Обережно, Незнайомець!», «Фантазії цілий рік», «Замок чарівників Європи», «Математична країна», «Математичні пригоди».

12:00-14:00 та 15:00-18:00 – майстер-клас зі стоп-моушн анімації від польського аніматора Анни Хаброс-Пілат (арт-простір «Креативна Лабораторія», вул. Винниченка, 67, 6-й поверх, каб.602). Участь у заході можуть взяти дорослі відвідувачі фестивалю.

«Учасники майстер-класу перенесуться у незвичний світ анімації, в якому все можливо, познайомляться з різними техніками стоп-моушн анімації на вибраних прикладах і спільно створять короткий анімаційний фільм в пластиліновій техніці, тематично пов’язаний з назвою фестивалю «Задзеркалля». Тривалість майстер-класу – 2 дні по 4-5 годин», – повідомила польська аніматорка.

Довідка: Анна Хаброс-Пілат – художниця, графік, творець анімаційних короткометражок. Полячка створила анімаційний фільм «Зелена альтернатива», «Турнікет», «Байка про те, як хлопця теля з’їло».

15:00-17:30 – майстер-клас від аніматора Микити Лиськова «Авторська анімація» (антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5). Вік учасників майстер-класу – від 14 років.

Довідка: Микита Лиськов – мультиплікатор з Дніпра, який більше 10 років займається некомерційною анімацією. Минулого року анімаційний фільм Микити Лиськова «The End» виграв у номінації «Глядацькі симпатії» на фестивалі «Задзеркалля-2016». Окрім того нещодавно його анімаційний фільм «Я купив велосипед» отримав гран-прі фестивалю короткого метру «Де Кіно».

10 ВЕРЕСНЯ

11:00-14:00 та 15:00-17:00  – майстер-клас зі стоп-моушн анімації від польського аніматора Анни Хаброс-Пілат (арт-простір «Креативна Лабораторія», вул. Винниченка, 67, 6-й поверх, каб.602)

12:00-14:00 – майстер-клас від художниці анімаційної студії «Борисфен» Валентини Серцової «Створення персонажів до анімаційного фільму» (антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5). На майстерку запрошують усіх охочих віком від 7-ми років.

Довідка: Валентина Серцова створила персонажів легендарного мультфільму «Пригоди капітана Врунгеля», окрім того вона ілюструє дитячі книжки та журнали. Митець була художником-постановником мультфільмів: «Секрет приворотного зілля», «Сезон полювання», «Країна Лічилія», «Дерево і кішка», «Було нудно…», «Сім мам Семена Синєбородька», «Історія одного Поросятка», «Бридке каченя», «Віслюкова шкура», «Нещастя Софі», «Коп і Штик. Завзяті кроти», «Лежень», «Халабудка», «Золотий кирпич», «Мишко та Місячна Дзвінка».

12:00-13:00майстер-клас «Ліплення головного героя анімаційного серіалу «Моя країна Україна»  від Лани Ра та Євгенія Конощука зі студії «Новаторфільм» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1). Участь у майстерці можуть брати діти віком від 4 до 16 років.

15:00-17:00 – майстер-клас від аніматора Олега Педана «Технології виготовлення ляльок для покадрової зйомки» (антикафе «Innerspace», вул. Паркова, 5). Захід розрахований на учасників студентського віку та мультипликаторів-початківців.

Довідка: Олег Педан – лялькар, мультиплікатор, викладач  Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, автор мультфільмів «Залізний вовк», «Світла особистість», «Нікого немає вдома», «Ключ», «Будиночок для равлика». «Найменший», «Атракціон», «Лахмітко».

  • ДИТЯЧА ТЕРИТОРІЯ

Для найменших відвідувачів на фестивалі діятиме Дитяча територія, де діток від 6 років вчитимуть створювати мультики, шити іграшки, ліпити героїв мультфільму, розмальовувати фігурки, показуватимуть мультфільми, презентують книгу, а також розважатимуть аніматори зі студії свята «Карамболь».

9 ВЕРЕСНЯ

12:00:13:00 – перегляд анімаційних фільмів (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)

13:00 – майстер-клас від ГО «Імаго» «Створення міні-мультика» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1). Участь – від 7 до 16 років.

15:00-16:00 – перегляд анімаційних фільмів (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)

16:00 – розваги від студії свята «Карамболь» (площа перед Палацом Культури м. Луцька)

17:00 – майстер-клас від художньої студії «Вулик» «Пісочна анімація» (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)

17:00 – майстер-клас від студії «Богемна шпулька» «Шиття іграшки з фетру «Капітошка» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1)

18:00 – перегляд конкурсної дитячої анімації (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)

20:00-22:00 – перегляди і презентації від українських анімаційних студій (дворик Палацу культури м. Луцька)

10 ВЕРЕСНЯ

11:00-12:00 – перегляд анімаційних фільмів (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)

12:00-13:00 – майстер-клас «Ліплення головного героя анімаційного серіалу «Моя країна Україна»  від Лани Ра та Євгенія Конощука зі студії «Новаторфільм» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1)

14:00-15:00 – перегляд анімації (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)

15:00-16:00 – майстер-клас від художньої студії «Вулик» «Пісочна анімація» (мистецький салон «Артист», вул. Богдана Хмельницького, 1)

15:00- 16:00 – майстер-клас від дизайн-студії «SofiMax Decor» «Розмальовування дерев’яних форм героїв «Задзеркалля» (арт-галерея «Луцьк», вул. Богдана Хмельницького, 1)

16:00-17:00 – презентація українського роману-фентезі «Айхо, або Подорож до початку» Орести Осійчук (Волинська обласна бібліотека для юнацтва, проспект Волі, 2)

16:00-17:00 – розваги від студії свята «Карамболь» (площа перед Палацом Культури м. Луцька)

  • КОНКУРС КОСТЮМІВ

Організатори «Задзеркалля» запрошують усіх охочих (і дітей, і дорослих) приходити на відкриття фестивалю в костюмах героїв мультфільму. Власники найкращих костюмів отримають подарунки.

  • КОНКУРС «СТВОРИ ПЕРСОНАЖА ДЛЯ ЦУКЕРОК»

Спонсор «Задзеркалля» торгова марка «LaKi» оголошує конкурс на створення персонажа для солодощів. 

Умови конкурсу:

  • Створити персонажа, який буде обличчям солодощів ТМ «LaKi»;
  • Надіслати свою роботу з поміткою «Солодкий персонаж» на електронну пошту фестивалю zadzerkalia@gmail.com;
  • Роботи приймаються до 8 вересня включно.

Результати конкурсу будуть оголошені на відкритті фестивалю, а переможець отримає приз від ТМ «LaKi».

  • КОНКУРС АНІМАЦІЙНИХ ФІЛЬМІВ

Професійні аніматори та мультиплікатори-початківці з усієї України взяли участь в анімаційному конкурсі фестивалю «Задзеркалля». За більш ніж 2 місяці на пошту «Задзеркалля» надійшло близько 100 робіт. Переможців в обидвох категоріях журі оголосить на закритті фестивалю 10 вересня о 20:00 на площі перед Палацом Культури Луцька.

  • ВИСТАВКА ТЕХНІКИ

Тема цьогорічного «Задзеркалля» – «Розкопки анімаційного періоду». Організатори хочуть познайомити глядачів з історією створення анімації. Тож в рамках фестивалю відбудеться дводенна виставка анімаційної техніки від спортивно-розважального комплексу «AdrenalinCity» у мистецькому салоні «Артист» (вул. Богдана Хмельницького, 1). Вхід – вільний.

  • У ПОШУКАХ НОВИХ ТАЛАНТІВ

Окрім знайомства глядачів з процесом створення мультфільмів громадська організація «Імаго», яка займається популяризацією анімації на Волині, хоче знайти у свою команду творчих людей, які також захоплюються цим процесом, і в майбутньому знімати цікаві мультфільми.

  • ВХІД – ВІЛЬНИЙ

Фестиваль анімації «Задзеркалля» – некомерційний. І участь у всіх його заходах  – абсолютно безплатна!




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Квітня, П’ятниця