<

В селі Мишів Іваничівської громади хочуть побудувати московський храм

11:14 | 27.03.2024 / Іваничі / , , , , , , /
Перегляди
1375
/ Коментарі відсутні

В селі Мишів Іваничівської громади хочуть побудувати церкву УПЦ МП. Більшість місцевих мешканців – проти і кажуть, що не дадуть цього зробити.

Про будівництво московської церкви повідомив воїн 14-ої бригади, колишній очільник Іваничівської райради, а нині депутат Володимирської райради Віктор Вілентко на своїй сторінці у фейсбуці. А також підтвердив місцевий мешканець Володимир Матвіюк в коментарі під цим дописом.

Володимир повідомив, що 26-го березня жителі Мишева прогнали від будинку, у якому відбуваються служби УПЦ МП, трактора. Адже більшість жителів села, мовляв, проти цього будівництва і не дадуть йому навіть розпочатись.

Активіст каже, що люди багато разів намагалися додзвонитися до голови громади Лідії Томашевської за поясненнями, однак та не відповідає на їхні численні телефонні дзвінки. Тому мешканці Мишева “рвуться” до неї в гості.

Володимир Матвіюк переконаний, що будівництво цього храму – незаконне. Ба більше, там навіть “пахне” криміналом. Бо ж архітектурно-будівельних дозволів в прихильників московського патріархату на будівництво церкви немає і бути не може. До того ж, за його словами, в житловій зоні ніхто не міг дати дозволу на будівництво культової споруди. Та й перспективного плану розвитку села також, мовляв, немає.

“Мишівці рвуться в гості до голови. Там вже готовий кримінал. Архітектурно-будівельних дозволів немає і бути не може. В житловій зоні ніхто не міг дати дозволу на будівництво культової споруди. По-друге, перспективного плану розвитку села також немає. І найцікавіше: як вона буде пояснювати свої дії дружинам і матерям військових, які зараз на фронті? Це не депутатів і службовців пресувати”, – зазначив активіст.

Нагадаємо, перехід мишівської громади до ПЦУ був тривалим і скандальним. Під час зборів 10-го лютого 2019 року жителі підтримали рішення про перехід з Московського патріархату у Православну Церкву України. А через кілька днів написали прохання на ім’я владики Матфея, щоб прийняти їх у клір Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України. Громаду перейменували, прийняли до ПЦУ. Проте у червні 2019-го року громада УПЦ подала до суду на скасування рішення про передачу церкви до ПЦУ.

Відтоді почався міжконфесійний конфлікт: жителі села протягом року ніяк не могли поділити храм. Прихильників ПЦУ зі священником з лютого 2019-го року не пускали в церкву проводити богослужіння. Прихильники УПЦ розповідали, що більшість парафіян храму не голосували за перехід, тому церкву не віддадуть. 30-го листопада біля храму відбулися збори селян, після яких поліція опечатала храм.10-го грудня поліція зробила спроби посадити священиків УПЦ та ПЦУ за стіл переговорів, щоб уникнути конфлікту з приводу порядку проведення богослужінь в місцевому храмі. Проте результатів отримати так і не вдалося.

Зранку 26-го січня 2020 року мешканці села Мишів Іваничівського району, які є прихожанами ПЦУ, зняли замки на опечатаному раніше храмі. Вперше у церкві провів службу священник ПЦУ Василь Мавдрик. Але після проведення богослужіння поліція знову повісила замки на двері храму. Саме тому різдвяну службу провели на подвір’ї церкви.

Та все ж парафіяни Православної церкви України вибороли храм. І 1-го березня 2020 року тут відбулося перше архієрейське Богослужіння громади у юрисдикції Православної Церкви України. Цього дня парафію відвідав владика Матфей, з архіпастирським візитом.

Однак прихильники московського патріархату продовжили збиратися на спільні богослужіння в житловому будинку. А ось тепер захотіли побудувати власний храм.

Наголосимо: путінський режим катує, ґвалтує і вбиває сотні цивільних і військових українців, зокрема й дітей, стирає з лиця землі цілі села й міста. А московський патріарх Кирил відкрито підтримує війну росії проти України, називає її священною, і навіть освячує ракети, які потім знищують сотні українців, але незважаючи на це українська православна церква московського патріархату молиться за нього. Тож як можна хотіти будувати на території України московські храми?

Нагадаємо, на території Волинської області заборонили діяльність Української православної церкви московського патріархату (офіційно зареєстрованої як Київська митрополія Української православної церкви). Відповідне рішення прийняли 11-го квітня на позачерговій сесії Волинської обласної ради. А Володимирська районна рада створила комісію, яка наглядатиме за виконанням рішення щодо заборони діяльності УПЦ мп у громадах району.

До того ж 13-го червня 2023 року на позачерговій 27-ій сесії Іваничівської селищної ради депутати звернулися до Президента України та Верховної ради з вимогою заборонити діяльність Української православної церкви московського патріархату в Україні
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

30 Травня, Четвер