<
Виклали аудіозбірки віршів українських класиків літератури

Цей запис опубліковано більш як рік тому
20:55 | 21.03.2021 / Новини / /
Перегляди
25
/ Коментарі відсутні

21-го березня у світі прийнято відзначати День поезії. А наша країна славиться багатьма митцями слова. Ліричний вірш може заспокоїти, дати можливість задуматись про вічне, а іноді й налаштувати на підходящу життєву хвилю.

Укрінформ підготував аудіодобірку віршів Василя Симоненка, Василя Стуса, Юрія Іздрика, Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Лесі Українки для звукового релаксу заклопотаних читачів.

Видатна українська письменниця та громадська діячка, однієї з центральних постатей національної культури. Ви почуєте такі вірші: «Відповідь», «На мотив з Міцкевича», «Все покинуть, до тебе полинуть», «Хотіла б я тебе, мов плющ, обняти», «Хто вам сказав, що я слабка», «Contra spem spero!», «До мого фортепіано», «Як дитиною, бувало», «Мріє, не зрадь!» «Як я люблю оці години праці», «Слово, чому ти не твердая криця».

Поезія культового українського автора Юрія Іздрика зі збірки “Ліниві і ніжні”. До книги увійшли найкращі вірші з усіх його попередніх збірок, а також найновіші поезії. Ви почуєте поезії «Флористика», «Here we go» та «Інший».

«Небо. Кручі. Провалля. Вода» – символічні стихії, в яких і з якими поет жив, боровся, розчинявся, змагався, творив – проорюючи власною долею, віршами, світоглядним вибором глибоченну межу між обивательським і пристосуванським існуванням і гранично чесним життям із собою, в собі, над собою. До аудіодоріжки увійшли такі вірші: «Отак живу: як мавпа серед мавп», «Минає час моїх дитячих вір», «Так тонко-тонко сни мене вели», «Схились до мушлі спогадів — і слухай», «Зима. Паркан. І чорний дріт», «Хлющить вода. І сутінь за вікном..», «Вглядаюсь в осінні стерні..», «Куріють вигаслі багаття..», «Небо. Кручі. Провалля. Вода».

Його вірші нікого не залишають байдужим. За своє коротке життя Василь Симоненко написав поезію, яка змушує усвідомити наскільки ненька-Батьківщина є прекрасною, полюбити рідну землю, засумувати за матір’ю, яку давно не бачив, а вірші про невзаємне кохання розчулить серця кожного. Вибрані вірші, які можете послухати: «Ти знаєш, що ти — людина», «Не вір мені», «Ну скажи — хіба не фантастично», «Ніби краплі жовті, в темну воду», «Україні», «Світ який — мереживо казкове!..», «Найогидніші очі порожні», «Не докорю ніколи і нікому».

Свого часу Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України словами: «політичної біжутерії не ношу». Ця книжка дуже особиста – вона присвячена доньці Оксані. З великою довірою до свого читача автор відкриває родинний альбом – ніби запрошує на вогник земного дому всіх подорожніх на шляхах і перехрестях буття. Слухайте такі вірші: «І все на світі треба пережити», «Дорогі мої, діамантові!», «Старий записничок, адреси, телефони», «Чорна птиця б’є крильми по клавішах», «Труханів острів. Крига, крига, крига», «Машини, шини, стрес, експрес», «Мені снилась дорога. Дорога — і все», «Химерна, важка, вибухова», «Коли замовкли менуети».

Тарас Шевченко, вічний Кобзар. У його віршах – усе, що хотів сказати, усе, чим він жив, що любив, до чого прагнув. Простота і мудрість, душевна щирість, глибокий зміст у словах автора не загубились у плинності часу і зараз поезією промовляють до нас. Маєте нагоду послухати: «Доля», «Муза», «Мені тринадцятий минало», «Сон», «Думка», «Садок вишневий коло хати».


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

28 Березня, Вівторок
Погода у Нововолинську та Володимирі