У Володимирі-Волинському розпочали боротьбу за школу-інтернат

Цей запис опубліковано більш як рік тому
21:15 | 30.11.2017 / Рубрика: Володимир-Волинський / 16 коментарів

Зберегти не можна зруйнувати Володимир-Волинську школу-інтернат “Центр освіти і соціально-педагогічної підтримки”. Де в цьому реченні ставити кому? Про це 30-го листопада дискутували у актовому залі навчального закладу батьки, вихователі та вчителі, представники влади різних рівнів.

Зустрілися з батьками вихованців школи народний депутат Ігор Гузь, голова обласної фракції “УКРОП” В’ячеслав Рубльов, депутат обласної ради Валентин Кошельник, начальник управління освіти і науки Волинської ОДА Людмила Плахотна, міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк, голови прилеглих ОТГ та інші.

У зв’язку із реформою освіти, розповіла Людмила Плахотна, область вже не може у наступному році фінансувати заклад, на рік утримання якого потрібно 29 мільйонів гривень. Крім того, спостерігається недотримання правила 70/30, коли тільки 30% учнів можуть бути набрані з міста та прилеглих територій. Вона зазначила, що фінансування можна зберегти, якщо прибрати поступово дошкільну і початкову ланку та перепрофілювати заклад у ліцей. Проте батьки виступили проти такої ініціативи обласної влади.  Вони звернулися до народного депутата Ігоря Гузя з проханням про підтримку.

“Багато звернень до мене було письмових і телефонних, щоб врегулювати ситуацію. Ми його спробуємо врегулювати. Ви знаєте рівень установи, у якій ми знаходимося. Це одна з найкращих не тільки в області, але і в Україні. Ніхто не дасть почати руйнувати те, що зроблено десятиліттями. Ми не будемо закликати до жорстких мір, але я до них готовий. Є кілька шляхів вирішення питання. Прийнято новий закон про освіту, за який я голосував. Там є багато правильних і адекватних норм. Але не всі, треба поправляти. Трактування певних норм є довільним. Я готовий на наступному тижні організувати зустріч з міністром освіти Лілією Гриневич, де ми викладемо позицію необхідності державного фінансування і збереження структури закладу. Я думаю, у нас є шанс. Якщо нам це не вдасться, тоді втілимо план “Б”. У бюджеті обласної ради спільно із містом знайдемо необхідні ресурси для того, щоб заклад і далі існував у такій же структурі”, – сказав Ігор Гузь.

Підтримав народного депутата голова обласної фракції “УКРОП” В’ячеслав Рубльов. Він розповів, що остаточне рішення про формування бюджету прийматимуть депутати обласної ради і їх можна переконати у необхідності фінансування.

“Виходи з проблеми шукає обласна рада та Ігор Палиця. За два роки жоден навчальний заклад області ми не кинули напризволяще. Заклади, які показують хороший рівень, не можна закривати і різко реформувати. Треба провести безболісну оптимізацію. Особливі дітки повинні продовжувати навчання”, – розповів В’ячеслав Рубльов.

Директор навчального закладу Валентин Вірковський запевнив, що якщо ніякі плани “А” та план “Б” не спрацюють, то він піде з посади, бо не зможе спостерігати, як нищиться те, що роками будувалося. Особливо він звернув увагу на необхідність інклюзивної освіти, яка вже здійснюється у закладі 6 років.

“Усе треба синхронізувати і не потрібно поспішати. Ми говоримо за 2,6 мільйона фінансування на дошкілля. Необхідні кошти можна мінімізувати. Чому така сума – тому що всі групи мають інклюзивну форму навчання. Ми шостий рік займаємося інклюзією. Питання навіть не в базі, а в цінності кадрів і налагодженій співпраці з батьками”, – розповів Валентин Вірковський. 

Якщо буде необхідність, деякі кошти можна знайти і в міському бюджеті, адже школу відвідує багато дітей з міста. Це зазначив міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк.

“Хотілося, безперечно, щоб був вдалим план “А”. Але якщо доведеться приступити до плану “Б”, то ми готові профінансувати дітей з міста у дошкіллі та у початковій ланці. У нас в місті у дошкіллі одна дитина обходиться у більше 14-ти тисяч гривень. На таку суму за нашу дитину ви можете розраховувати.  Є можливість дві групи розширити у дитячому садочку №2, будемо відновлювати роботу садочку, розміщеного по вулиці Шухевича. У нас у місті вчаться діти з району. Одна дитина для міського бюджету обходиться у 2 тисячі 700 гривень. Це без врахування того, що ми 10,5 мільйонів у цьому році виділили для освіти. У місті вчиться 325 дітей з територіальних громад. Якщо порахувати і виставити рахунки для ОТГ, то у нас будуть кошти профінансувати дошкілля і початкові ланки у школі-інтернаті”, – сказав Петро Саганюк.  

Ділитися і говорити, де чиє – це не вихід, зазначив Валентин Вірковський. Потрібно діяти іншими методами. Не вихід і виключати зі школи всіх дітей із міста, щоб дотриматися правила “70/30”. Можливо, виходом є продовжити експеримент і на рахунок цього поговорити з Лілією Гриневич.

“Якщо ми не діємо у межах бюджетного законодавства, то використовуємо нецільово кошти бюджетів, а це тягне за собою кримінальну відповідальність. Я змушена діяти в межах законодавства. Закінчився експеримент, який тривав 10 років. Результатом експерименту мало бути створення на законодавчому рівні такого закладу як “Центр освіти і соціально-педагогічної підтримки”. На жаль, законодавство змінилося і такого закладу не передбачено. Саме через експеримент ми закривали очі на порушення бюджетного кодексу та недотримання правила 70/30. Справа у тому, що фінансувати маємо право спеціалізовані школи-інтернати, якщо не менше 70-ти відсотків учнів є жителями населених пунктів, розташованих на території області, крім населеного пункту, де розташований такий заклад. Це недотримання забороняє фінансувати заклад з обласного бюджету. Із 582-ох учнів –  255 учнів з міста, 169 – з сіл навкруги, які не використовують гуртожиток, ще 64 з інших областей. 94 дитини всього з інших територій області. Сьогодні, реформуючи заклад, треба змінити назву – забрати або “спеціалізована” або “інтернат”. Ми мусимо реформувати заклад, бо так збіглися обставити і закінчився експеримент”, – розповіла Людмила Плахотна

Після усіх дискусій знайшли і план “В” – переконати міністра повернутися до експерименту, який тривав 10 років. Тоді вирішиться і проблема фінансування і збереження структури закладу. Так чи інакше, план дій, з якого перший крок – це зустріч керівництва закладу з Лілією Гриневич – продумано. Батьки відзначили, що підтримають будь-які кроки назустріч, навіть якщо дійде до жостких дій.

16 коментарі
 1. Якщо є прийнятий закон ” Про освіту “, то його не слід порушувати , а то складається враження , що місцева влада готова порушувати закон , а би зберегти місце для Вірковського , видно добре свій час ” служив” декому , а може вже давно було поставити керівником цього закладу людину з європейським світоглядом , а не комуніста-регіонала ( 1985-1987 р. Вірковський В – інструктор Володимир-Волинського міському партії , був депутатом обласної ради від партії Регіоналів)

  • “Житель” натякає на необхідність працевлаштування Ганни Фурман, Вєри Сєргєєвої чи може ще когось з недодєланих “вчителів” з європейським прибором?! Невіглас не розуміє, що мова йде про збереження УНІКАЛЬНОГО в усіх сенсах закладу!!!

   • ну відносно Сергеєвої , якраз тут вона разом з комуністом-регіоналом Вірковським – одна із перших та разом з своєю командою підписала звернення депутатів міської рвди про підпримку Вірковського…

  • Взагалі-то саме закон “Про освіту” така “рехворма” обласних чиновничків і порушує. Особливо у частині забезпечення доступності інклюзивного навчання, адже передбачає ліквідацію дев’яти інклюзивних класів і чотирьох дошкільних груп.
   Враження складається інше – дехто в “губєрнії” мітить на місце Вірковського і намагається його підсидіти.

  • Житель ти Придурок! Стільки як зробив Вірковський- не зробив жоден директор інших навчальних закладів разом взятих

 2. Давайте за день- тиждень нафіг розвалимо все, що створювалося роками. Розженемо колектив,
  зруйнуємо матеріальну базу, занехаємо приміщення…Наробимо проблем, а потім буде хоч всім “робота”.Треба буде їх вирішувати, розгрібати…А от щодо закону “Про освіту”, то хочу сказати що паперові циркуляри нагорі наші київські теоретики-малоумки міняли б щоденно, але це просто нереально.Тому під виглядом реформ робляться експерименти над дітьми і вчителями лише від виборів до
  виборів( і не тільки тут)..Хіба в інтернаті лише один ВІрковський працює?

 3. Земляка Платона, це ви?

 4. Обгадили міську оссвіту, а в міських садках куди лучше, подивітся тільки Вишиванка і Казка як преобразилися. Але ж нє Вірковський у нас самий заслужений – то давайте старому дирєктору будемо годити всею областю. Було гидко дивитися як оті підготовлени ним три мамочки готови кричати і на зборах і в фейсбук

  • Ніхто міську освіту не обгаджував! І, так, Вірковський – КРАЩИЙ ДИРЕКТОР!!!

 5. Олена Кандиба / 1.12.2017 - 09:26 / Відповіcти

  Та до чого тут Вірковський, мова йде про руйнування створеної бази – кадрової, матеріальної, методичної. На перше місце поставили папір,при цьому і забули запитати яка потреба є у громади. Плахотна, як і будь який чиновник чи депутат мають сприяти розвитку наших закладів, виходячи з наших потреб, а не приходити і казати нам – ви 600 баранів, а я одна знаю як буде краще вашим дітям. Наше завдання платити податки, їхнє забезпечувати нам достойні послуги і освіта одна з них, і мені дійсно не дуже важливо з якого бюджету буде фінансуватися заклад, але важливо щоб це фінансування було у повній мірі. А Вірковський реально на своєму місці, я за те, щоб у кожному закладі був професійний керівник.

  • ну давайте , пані Олена проаналізуємо як і за які гроші господарює Вірковський
   за інформацією Л.Плахотної цей навчальний заклад обходиться бюджету – орієнтовно 29 млн. грн , вчиться в ньому -582 учні , ділимо 29 млн на 582 учнів – отримуємо-49 тисячі 800 грн на одну дитину . Що маємо в нашому місті – 2.8 тисячі обходиться для бюджету утримання дітей в школі 14 тисяч – в садочку ( зі слів П.Саганюка) , тобто так звана інклюзивна освіта Вірковського обходиться для платників податків майже в 4- 18 разів більше ніж у звичайних школах міста , чи не нанадто Вірковський розкошує за державні гроші , та ще й із слів представника обладміністрації отримує ці кошти не зовсім незаконно…то що це такий професійний керівник… якого ви так хвалите…, та з такими грошима любий вчитель з освітою педучилища може мати такі результати…

 6. здавалося би – при чому тут вугілля з омерики, газ з европи, блокада донбасу, транзит через рашку… копійка за копійкою… Слава Україні !

 7. Ніхто міську освіту не гадив і не збирався! Просили лише одного-зберегти дошкільну та початкову ланки. Всіма силами, роками створювали собі позитивний імідж, щоб батьки дітей нами не лякали, типу “здам в інтернат, як не будеш слухатися”. В колективі педагогів НІКОЛИ не було протиставлення, навпаки завжди відкриті до співпраці. Не раз проводили семінари для психологів та соціальних педагогів міста також логопедів, ділилися напрацюваннями з інклюзивного навчання.

 8. щановні, невже ви не розуиієтє , що психологія комуністів та ще регіоналів це в душі нвдовго, а може назавжди , подивіться як навіть на прикладі нашого міста, як живуть , поводяться та керують ті , хто був комуністами , регіоналами -нинішні наші депутати та керівники !

  • наведіть приклад регіону, де нема клятих комуняків і де все в шоколаді.. магазини рошен не пропонувати

 9. ОЛЬГА Гупало / 11.03.2018 - 21:01 / Відповіcти

  Навіщо руйнувати те що зробили людмькі руки для себе та дітей .Бо закон вам важливіший , а закон людей ніхто не подумав .Є ОДИН ЗАКОН БОЖИЙ.Ви подумайте , що ви робити нащо школи закривати може всьо по закривайте магазини,церкву і будемо знову як колись ходити то на Вооинь то до Києва по хліб!!!Бо ви грошей немаєте а в свої кишені маєте??!?!.ШКОЛА ТО Є–ВСЕ,БЕЗ ШКОЛИ Місцевісь пропадн.Люди боріться до останього чого вам не варто.Того що ви дбаєте для своїх літей внуків для їхнього майьутнього…….
  А як ви зним звязаоися???

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Погляд

Ваш указ не мав би для мене ніякої канонічної сили та дії навіть якби був написаний не так абсурдно і гротескно
Закінчив колядувати і відповів своєму колишньому керівництву. Високопреосвященному митрополиту Володимир-Волинському і Ковельському Володимиру Ваше ...

Новини

18 січня, П’ятниця
22:47
Вершкове масло і згущене молоко визнали найбільш фальсифікованими продуктами в Україні
22:07
Голий чоловік розгулював супермаркетом у Києві
21:36
За тиждень на Волині хворих на кір стало удвічі більше
20:42
Керівник благодійного фонду ввозив «гуманітарку» з порушеннями: майна майже на 6 мільйонів вилучили на «Ягодині»
20:11
Рятувальники Нововолинська нагадують про правила безпеки на Водохрещенські купання
19:36
ІДІЛ взяла на себе відповідальність за вибухи у Магнітогорську 1
19:09
У нововолинській школі №1 вкрали частину огорожі 10
18:48
На Волині чоловік, який підпалив жінку, помер від отруєння алкоголем
18:19
ДТП у Луцьку: легковик злетів з дороги та врізався в дерево
17:51
«Ой радуйся земле»: у Нововолинську відбувся конкурс колядок серед навчальних закладів
17:28
Тарас Сватко відповідав на запитання у прямому ефірі в студії «БУГ» -1
17:02
У Ковелі сина підозрюють у домашньому насильстві щодо матері
16:45
Кому і скільки коштів медичної субвенції делегували громади Іваничівського району
16:19
Два російських винищувачі Су-34 зіткнулися над Японським морем 6
15:54
Обшуки у КП «Волиньприродресурс»: як проходили та що шукали, – відео
15:23
Другий Святвечір: традиції святкування Водохреща
14:51
У Ковелі поставили контейнери для роздільного збору сміття
14:18
«Храм – це власність громади», – Гузь про перехід парафій 4
13:46
У Карпатах зійшла лавина і перекрила трасу
13:14
П’яний водій у Луцьку спричинив ДТП та намагався втекти 1
Усі новини