<

У Володимирі-Волинському представили перевидану книгу Олександра Цинкаловського

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:31 | 13.02.2018 / Володимир /
Перегляди
5
/ Коментарі відсутні

13-го лютого у культурно-мистецькому центрі у рамках Всеукраїнської наукової історико-краєзнавчої конференції представили перевидану книгу Олександра Цинкаловського “Княжий город Володимир”. Конференцію приурочили до 120-річчя від дня народження видатного земляка, історика і краєзнавця.

Книгу видали за ініціативи і силами адміністрації ДІКЗ “Стародавній Володимир” з допомогою колег-істориків з Луцька і за кошти обласного бюджету.

Фахівці заповідника вирішили перевидати книгу, адже її фактично немає у вільному доступі. Ця книга була видана в далекому 1935-му році у Львові. Перевидавалась невеликим тиражем у 300 примірників у 2003-му році. Цьогорічне репринтне видання вийшло тиражем у тисячу примірників.

“У книзі є багато цінної інформації. І головне – її читати цікаво. Історичні дослідження Олександра Цинкаловського можна читати як роман. Було кілька видань “Княжого города Володимира”, але наша книга найбільш наближена до оригіналу”, – розповіла Світлана Федосєєва, завідуюча відділом обліку і паспортизації наукових досліджень адміністрації ДІКЗ “Стародавній Володимир”. 

При роботі з книгою Цинкаловського, розповідають працівники заповідника, виникла проблема. У попередньому перевиданні були дуже неякісні фотографії. Довелося шукати оригінали. Оригінал “Княжого города Володимира” зберігається у Львові у бібліотеці імені В.Стефаника. Довелося зв’язуватися з бібліотекою і просити надати фотографії. Працівники бібліотеки виявилися дуже люб’язними і все необхідне надали.

“Ця книга є дуже цінною, особливо для молодого покоління. Адже тут є багато цікавинок про Володимир-Волинський княжої і докняжої доби. Тут поетапно розписана уся історія. Описані навіть 1918-1921 роки. Час, коли утверджувалася українська влада. Про ті часи боялися писати. Цинкаловський єдиний зазначив, що УНР принесла з собою щось хороше. Він не побоявся подати історію у чистому і правдивому вигляді”, – розповідає Орися Вознюк, науковий співробітник адміністрації ДІКЗ “Стародавній Володимир”. 




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

26 Квітня, П’ятниця
25 Квітня, Четвер