<

У приставці «Волинський» живе імперська ідеологічна система,- український історик Алфьоров розповів, навіщо повертати Володимиру давню назву

Цей запис опубліковано більш як рік тому
18:27 | 2.12.2021 / Володимир / , /
Перегляди
1002
/ коментарів 8

Володимир за крок до офіційного перейменування. Тема повернення Володимиру-Волинському історичної назви викликала багато суперечливих думок серед містян. У зв’язку з цим, київський історик Олександр Алфьоров проаналізував, як розвивалося місто з перших його днів.

Історик, радіоведучий, громадський та політичний діяч, науковий співробітник Інституту історії України НАН розповів на своєму ютуб-каналі, які назви носив Володимир протягом століть та хто мав вплив на ряд перейменувань міста.

Нагадаємо, 1-го грудня на засіданні комітету з питань організації державної влади у Києві депутати одноголосно підтримали питання перейменування міста Володимира-Волинського на Володимир.

Для чого це володимирчанам з історичної точки зору

За словами Алфьорова, в офіційних українських джерелах Володимир згадується з 988 року. Місто мало свою єпископську кафедру та було значимим у Київській Русі. Століттями воно було назване в честь князя Володимира Великого.

У кінці 18-го століття Правобережна Україна приєдналася до складу Російської імперії. В імперії було ще одне місто, назвене Володимиром, в честь князя Володимира Мономаха. У літописах воно ще носило назву “Володимир на Клязьмі”. Його будували кияни.

Перед Першою світовою війною у 1911-му році в документах “випливає” назва “Володимир-Волинський”. Таке уточнення місту дали російські війська, щоб розрізняти два Володимира в Російській імперії. Древнє місто Володимир поступилося своєю назвою молодшому місту.

Пізніше, коли західна Україна опиниилася в складі Польщі, місту повернули його початкову назву. Так було до початку Другої світової війни, допоки радянська влада не зробила Володимир знову Волинським.

В Україні залишилося ще декілька міст, яким за імперських часів до почакових назв додали приставки. Наприклад, Білгород-Дністровський.

Історик дійшов до висновку, що в цих назвах досі живуть імперські ідеологічні системи, які “вмонтовані” в наше життя.

“Ми повинні пам’ятати, що наші міста були першими. Певернення історичних назв – це відновлення ментальних якорів, які зберігають нашу історичну правду і тримають нас в орбіті українського світу”, – висловився Олександр.


коментарів: 8
    • Да там не факт що і більшість згідні , бо й розуміють що окрім бумажних проблем їм те перейменування не дасть. А про там пАкращення то й годі говорити..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
1 Жовтня, Неділя
30 Вересня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі