<
Минає річниця з дня загибелі Героя з Устилузької громади Олександра Цюпака

19:54 | 10.03.2023 / Володимир / , /
Перегляди
505
/ Коментарі відсутні

12-го березня минає рік з дня загибелі Цюпака Олександра з Устилузької громади, командира танкового взводу танкової роти танкового батальйону 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Устилузької громади.

Народився Олександр Сергійович 28 серпня 1982 року в смт Луків Турійського району Волинської області. Проживав в селі Залужжя Устилузької громади.

З 2003 року проходив військову службу за контрактом у лавах Збройних сил України. Служив у танковому підрозділі 51-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних сил України (військова частина А2331 (польова пошта В3938), місто Володимир Волинської області).

З 1-го грудня 2014 року – у танковому підрозділі 14-ї окремої механізованої бригади Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України (військова частина А1008 (польова пошта В0259), місто Володимир Волинської області), остання посада – командир танкового взводу танкової роти танкового батальйону.

З 2014 року підготував багато нових екіпажів танкістів. Двічі, у 2017 та 2018 роках, підрозділ Олександра Цюпака відзначався як кращий танковий взвод у Збройних силах України. Двічі зі своїм підрозділом представляв Збройні сили України на міжнародних танкових змаганнях «Сильна Європа» (Strong Europe Tank Challenge), які відбувалися на полігоні Графенвер у Німеччині.

З 2014 року брав участь в антитерористичній операції / операції об’єднаних сил на сході України. З 24 лютого 2022 року, після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, брав участь у боях з російськими окупантами.

12-го березня 2022 року танковий екіпаж брав участь у бою біля села Ніжиловичі Макарівської селищної об’єднаної територіальної громади Бучанського району Київської області. Ефективно відбиваючи атаку росіян в напрямку селища міського типу Макарів, танкісти знищили кілька одиниць бронетехніки противника.

Для підтримки наступаючих сил ворог задіяв артилерію. Внаслідок шквального артилерійського обстрілу український танк було підбито. Екіпаж танка, серед яких майстер-сержант Олександр Цюпак, загинув у бою. Похований на кладовищі в селі Залужжя Володимирського району.

Указом Президента України №264/2022 від 20 квітня 2022 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі майстер-сержанту Цюпаку Олександру Сергійовичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Нагадаємо, жартував, що робити ремонт не його заняття – ​він краще вміє захищати Батьківщину, – дружина героя-танкіста з Устилузької громади


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *
3 Червня, Субота
Погода у Нововолинську та Володимирі