Володимир-Волинський підписав Меморандум з Фондом енергоефективності

16:23 | 28.01.2020 / Рубрика: Володимир-Волинський / Прокоментуй!

28-го січня міський голова Петро Саганюк та директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну підписали Меморандум про співпрацю між міською радою та Фондом.

Захід відбувся у приміщенні культурно-мистецького центру. У ньому взяли також участь перший заступник міського голови міста Володимир-Волинський Ярослав Матвійчук, помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч, регіональний консультант IFC з підтримки Фонду ЕЕ Волинської області Петро Лавринюк, регіональний координатор ПРООН у Волинській області Ірина Бойко, повідомляють на офіційному сайті міста.

Мета підписання Меморандуму – економія споживання енергоресурсів і витрат на комунальні послуги ОСББ, підвищення рівня комфорту і умов проживання в багатоквартирних будинках. Документ передбачає проведення нарад, круглих столів, семінарів та надання методичних рекомендацій представникам ОСББ та органам влади.

В рамках заходу представникам ОСББ презентували Програму підтримки модернізації багатоквартирних будинків “Енергодім”, яка передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності.

Як повідомила директор Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну, співвласники багатоквартирних будинків зможуть значно зменшити витрати на житлово-комунальні послуги.

Енергодім” — це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету “Легкий” та 50% для пакету “Комплексний”. Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Очікуваний середній рівень економії споживання енергетичних ресурсів за сукупністю всіх проектів, що фінансуються в рамках Програми принаймні 20 %. 

Присутнім розповіли про підтримку регіонального консультанта на шляху запровадження енергоефективних проектів та кредитування ОСББ та ЖБК з початку дії програми Держенергоефективності.

Приклади форм співпраці з ОСББ та проведеної роботи в багатоповерхових будинках Володимира-Волинського навів Ярослав Матвійчук.

Він зазначив, що з прийняттям Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” у 2002 році в місті створено перше ОСББ “Наш дім”. На сьогодні у Володимирі-Волинському є 42 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, які обслуговують 45 житлових будинків. У 2019 році створено та пройшли державну реєстрацію 12 нових об’єднань.

Для голів ОСББ та ініціативних груп проводяться семінари та навчання щодо нововведень в законодавстві, кредитуванні, процедурі створення ОСББ та інших проблемних питань, які стосуються функціонування об’єднань на даний час; проводиться робота з головами ЖБК щодо перереєстрації кооперативів в об’єднання співвласників; в засобах масової інформації публікуються статті щодо переваг ОСББ в управлінні і утриманні житлового комплексу; налагоджена робота з державним реєстратором, щодо повного сприяння при реєстрації об’єднань.

Була прийнята Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів та органів самоорганізації населення у м. Володимирі-Волинському; створена Рада голів ОСББ, ЖБК та ОСН м. Володимира-Волинського. За період реалізації програми нею скористалися 25 об’єднань. З міського бюджету на відповідні заходи було виділено співфінансування на загальну суму 2 786 219 грн.

Рішенням міської ради від 20-го грудня 2019-го року “Про міський бюджет на 2020 рік” на Програму підтримки діяльності ОСББ, ЖБК і ОСН виділено 1 мільйон 222 тисячі грн. Енергоефективні заходи проводились в закладах освіти, культури та охорони здоров’я.

Обидві сторони-підписанти Меморандуму зійшлися на тому, що потрібно рухатися до однієї мети – стимулювати інструменти енергозбереження та раціонального споживання енергії.

Голові ОСББ “Затишок” Дмитру Юзвенку вручили перший у місті енергетичний сертифікат. Цей документ необхідний для того, щоби взяти участь у програмі Фонду «Енергодім». У місті ще є кілька ОСББ, які готують енергоадит, щоби отримати подібні сертифікати.

Вайбер

Додати коментар


Погляд

Як моторошне минуле зробити туристичною атракцією
Володимир-Волинський – місто з багатою історією. Є на його сторінках і темні, криваві, страшні моменти. Пам’ятаючи про минуле, ми не забуваємо про день завтрашній, в ...

Новини

19 Вересня, Субота
14:31
Затвердили гімн Нововолинська
13:12
На Волині зафіксували 6 783 випадки коронавірусу
12:29
Військових на Донбасі позбавлятимуть премії за відкриття вогню у відповідь без наказу
11:07
В Нововолинську 19 вересня повідомили про дев’ять нових випадків коронавірусу 1
10:15
В Україні зафіксували майже 173 тисячі випадків COVID-19
09:16
57-річний чоловік підірвав себе вибухівкою у власному гаражі в Харкові
08:19
Розповіли, чому школи та дитсадки вимагають меддовідки за пропуски 1
07:11
25-річного закладчика наркотиків затримали у Луцьку
05:55
Хасиди відступили від пункту пропуску «Нові Яриловичі», що в Чернігівській області, і залишили купу сміття
03:38
Лукашенко, Путін і Трамп стали лауреатами Шнобелівської премії-2020 2
01:43
У Луцьку розшукують семикласницю, яка не повернулась додому після школи
18 Вересня, П’ятниця
23:41
У Запоріжжі автомобіль влетів у рекламний щит і загорівся: троє людей загинуло
22:12
Розшукують 16-річного підлітка з Ківерцівського району, який не повернувся додому
21:52
Двоє підлітків у Нововолинську пошкодили дорожній знак
21:29
Нововолинське відділення екстреної медичної допомоги отримало спецавтомобіль
20:55
У Польщі виявили нелегальну фабрику сигарет: арештували 12 українців
20:24
Перерізала вени і виклала фото в соцмережі: 16-річна лучанка намагалась покінчити з життям
19:55
На дорогах Іваничівщини з початку року сталося 36 ДТП, 1 людина загинула 1
19:21
У МОЗ розробили новий протокол лікування коронавірусу
18:47
Фото дня: показали, як прибирають листя на стадіоні в Нововолинську 2
Усі новини

Погода у Нововолинську та Володимирі